Szarpie Poldkiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od kilku dni zauwazylem cosik dziwnego... co dzieje sie z autem. Otoz rano kiedy jade do pracy i potem jak wracam to ilekroc ruszam po zatrzymaniu auta czuje szarpniecie w trakcie puszczania sprzegla. Po przejechaniu 1-2 kilometrow objaw ten ustepuje. Dzieje sie tak tylko po dluzszym postoju auta i tylko przy ruszaniu nigdy podczas zmiany biegow na wyzsze. Nie towarzyszy temu zaden dzwiek ani smrod. Subiektywne odczucie jest takie jakby na tarczy byl jakis guz czy cos. Dla ulatwienia dodam ze ok 5000 km "temu" wymieniany byl docisk (prawie nowy) i tarcza (nabite swieze okladziny). Bardzo prosze o pomoc co to moze byc i jak to zjesc.
Pozdrawiam, Dominik
  
 
Eloo, uhuuu,
jest tu kto?
Naprawde nic mi nikt nie napisze
Bojkot jakis czy co
  
 
Ja bym jednak postawil na sprzeglo. Silnik to nie moze byc, skrzynia tez raczej nie bo by bylo ciagle, podobnie jak most. Moze sprawdz jeszcze czy masz krzyzaki na wale ale to zwykle tez by bylo czesciej niz tylko na 1 km....Stawiam na sprzeglo.
  
 
Ale przecierz sa nowe okladziny, krzyzaki chyba nie (brak dzwiekow przy szarpaniu). Jesli jednak sprzeglo to dlaczego tylko przy ruszaniu, i dlaczego po przejechaniu jakiegos odcinka objaw ustepuje
  
 
Byl juz chyba taki watek i chlopaki sugerowali zapiekanie sie tarczy na walku sprzeglowym...A dlaczego sprzeglo? Bo to jedyny element ktorego charakterystyka pracy mi pasuje do opisu - wlaczanie , wylaczanie, krotkie szarpniecia. Dziwi mnie jednak fakt "uspokajania sie". No ale co w ukladzie napedowym moze sie "zastac"? Skrzynia i most? Gdyby bylo cos nie tak to raczej caly czas...Zbyt gesty olej w skrzyni moze powodowac "ciagniecie auta" przez chwile, ale to jest raczej delikatne i dzieje sie przy puszczonym sprzegle na luzie a nie przy ruszaniu...No i argument ktory mnie najbardziej przekonuje - bo dzieje sie to jak puszczasz sprzeglo. Tylko troche mnie dziwi ze potem jest ok...Wiem ze dobranie sie do sprzegla to troche roboty ale podejrzewam ze bedzie cie to czekac...Jak nie teraz to za jakis czas...
  
 
Cytat:
2003-01-22 10:56:56, Wyrwizab pisze:
Byl juz chyba taki watek (...)



Kolejny temat do zamknięcia?
  
 
Witam

Dołącze do tematu sprzęgła. Stojąc, na wrzuconym biegu, na pochyłym fragmencie podjazdu (nachylenie jest małe) po wciśnięciu sprzęgła Polonez stoi... po wyrzuceniu biegu na luz nadal trzymając wciśnięte sprzęgło samochód zjeżdża.

Czy to normalne zachowanie? Sprzęgło podczas jazdy działa poprawnie
  
 
Cytat:
Cytat:
2003-01-22 10:56:56, Wyrwizab pisze:
Byl juz chyba taki watek (...)

Kolejny temat do zamknięcia?


Szukalem i nie znalazlem takich objawow w zadnym z watkow ale jesli jast taka twoja Janio wola to smialo - tylko czy masz takie uprawnienia?


Pozdrawiam, Dominik


Jazda samochodem - nauka przez cale zycie
  
 
sprawdz zaplon jest wczesny
  
 
hej super kto ma sprawdzic zaplon ja (GLI) czy t_kucyk?
  
 
Cytat:
2003-01-22 11:26:16, Dominik pisze:
Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------


2003-01-22 10:56:56, Wyrwizab pisze:
Byl juz chyba taki watek (...)


--------------------------------------------------------------------------------



Kolejny temat do zamknięcia?

-----------------
Miło jest być kimś ważnym. Ale ważniejsze jest być kimś miłym.


--------------------------------------------------------------------------
Szukalem i nie znalazlem takich objawow w zadnym z watkow ale jesli jast taka twoja Janio wola to smialo - tylko czy masz takie uprawnienia?





Ej panowie, bez klotni. Napisalem ze byl juz chyba taki watek bo mi cos tak switalo - jakbym byl pewien ze byl to bym odeslal a nie rozpisywal sie.

Dominik - przyjrzyj sie jeszcze objawom, moze zauwazysz jeszcze cos ciekawego? Szczegolnie z tym sprzeglem...

t_kucyk - sprzeglo cierne nawet rozlaczone moze lekko ciagnac. Nie wiem jaka to pochylosc wiec ciezko mi mowic nt temat. Ale sprawdz na rownym - nie powinien na 1 z wcisnietym sprzeglem jechac. No i gdzie bierze sprzeglo? Czasem nie za nisko ?
  
 
Cytat:
2003-01-22 11:22:45, t_kucyk pisze:
Witam

Dołącze do tematu sprzęgła. Stojąc, na wrzuconym biegu, na pochyłym fragmencie podjazdu (nachylenie jest małe) po wciśnięciu sprzęgła Polonez stoi... po wyrzuceniu biegu na luz nadal trzymając wciśnięte sprzęgło samochód zjeżdża.

Czy to normalne zachowanie? Sprzęgło podczas jazdy działa poprawnie



Prawdopodobnie minimalnie trzyma Ci tarcza. Jak masz pedał? Jeśli łapie Ci przy samej podłodze, to spróbuj go trochę przestawić.
Dzbanek
  
 
Dzieki Wyrwi za merytoryczne zainteresowanie. Liczylem sie ze obejdzie sie zdiagnozowanie bez tachania skrzyni, ale chyba nie. Natomiast to co moge wiecej powiedziec to ze nie tyle szarpie autem co odczuwa sie na pedale. Szarpniecie autem jest minimalne (pasazer tego nie wyczuwa-przeprowadzilem taki test) natomiast ja na miejscu kierowacy tak. No i oczywiscie jest szarpniecie pedalem i tylko w trakcie puszczania sprzegla po wrzuceniu biegu 1 przez jakis odcinek drogi. Objawu tego nie ma przy zmianie biegow na wyzsze lub nizsze.

p.s. Wyrwi przyszla mi teraz jedna mysl - na tarczy sa chyba jakies sprezyny (czy cos takiego) ktore odpowiadaja za plynne ruszanie (za jakas plynnosc chyba) Czy to prawda i czy mozna to polaczyc z tymi objawami
  
 
Cytat:
2003-01-22 12:03:34, Dominik pisze:

p.s. Wyrwi przyszla mi teraz jedna mysl - na tarczy sa chyba jakies sprezyny (czy cos takiego) ktore odpowiadaja za plynne ruszanie (za jakas plynnosc chyba) Czy to prawda i czy mozna to polaczyc z tymi objawami




Jasne ze sa takie sprezyny, to sa tlumiki drgan skretnych. Jest ich kilka umieszczonych dookola piasty tarczy sprzeglowej. Fakt, odpowiadaja one za plynnosc laczenia sprzegla i ich wybicie moze spowodowac szarpanie, ale po 1 - raczej stale powinno szarpac, po 2 - pisalem ze stawiam na sprzeglo a to w koncu sprzeglo jest
Nie meczylem o tych sprezynach bo ich weryfikacja i tak wymaga wyjecia sprzegla (a najpierw skrzyni) wiec i tak jest z tym roboty, a jak wyjmiesz skrzynie to sprawdzisz i cale sprzeglo. A sprawdza sie je (sprezyny) prosto - sprawdzasz czy ich gniazda nie sa wybite, sprezyny nie powinny dac sie obrocic dookola wlasnej osi. Wiesz jak zweryfikowac reszte sprzegla czy cos doradzic?
  
 
Jesli nie zrobi Ci to duzego klopotu to prosilbym o reszte rad. Wydrukuje to sobie (nie pozwiesz mnie do sadu mam nadzieje) i jak wyjme te wszystkie flaki to zdiagnozuje "step by step".
  
 
Cytat:
2003-01-22 12:23:28, Dominik pisze:
Jesli nie zrobi Ci to duzego klopotu to prosilbym o reszte rad. Wydrukuje to sobie (nie pozwiesz mnie do sadu mam nadzieje) i jak wyjme te wszystkie flaki to zdiagnozuje "step by step".




Buahaha, nie pozwe cie jak odstapisz mi 50% zyskow ze sprzedazy nakladu
A co do sprzegla to wiekszosc info jest na stronce :
kochany klub

Jak cos jeszcze bedziesz chcial wiedziec nt temat wiesz jak mnie znalezc
  
 
Cytat:
2003-01-22 11:26:16, Dominik pisze:
Cytat:
Cytat:
2003-01-22 10:56:56, Wyrwizab pisze:
Byl juz chyba taki watek (...)

Kolejny temat do zamknięcia?


Szukalem i nie znalazlem takich objawow w zadnym z watkow ale jesli jast taka twoja Janio wola to smialo - tylko czy masz takie uprawnienia?


Pozdrawiam, Dominik


Jazda samochodem - nauka przez cale zycie



Nie mam takich uprawnień.
A nawet gdybym miał to bym ci nie zamknął twojego tematu - wszak nie dotyczy oleju
Potraktuj to w ramach humoru
  
 
Wyrwi Spoko i dzieki. Jak bede w najblizszym czasie jechal 7 do rodzinki to zjade z ekspresowki i zapukam do twych drzwi z browarem w reku

Janio do Ciebie tez moge podjechac z browarem - lagodzi obyczaje spoko pozdrawiam

Pozdrawiam, Dominik


Jazda samochodem - nauka przez cale zycie

[ wiadomość edytowana przez: Dominik dnia 2003-01-22 12:36:34 ]