Bass reflex czy skrzynia zamknieta.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panie i panowie odpowiedzcie mi na pytanko w czym lepiej zagra Magnat 30 cm 560 watt max.
Bass reflex czy skrzynia zamknieta?(ma grać czysto)
Z góry dzieki
  
 
poczytaj TU!!
  
 
Cytat:
2005-01-13 17:45:36, vwmaniak pisze:
w czym lepiej zagra Magnat 30 cm 560 watt max. Bass reflex czy skrzynia zamknieta?



30cm to duży głośnik a co za tym idzie oprócz skrzyni potrzebny mu jest mocny wzmacniacz by mieć dobrą kontrolę. Sama skrzynia to nie wszystko. W obudowie zamkniętej bas napewno biędzie szybszy i nie będzie się tak opóźniał za resztą, natomiast w obudowie wentylowanej uzyskasz większą skuteczność jednak bas będzie przenbrzmiały (przeważnie tak jest).
  
 
Dzięki panowie za porade.
Zatem uderzam w reflex.
Ten głośnik mam w tubie Killer Bull 300 x ale każdy mi mówi że w skrzyni o niebo lepiej to zagra.
Myślicie ze tak będzie?
Mam zamiar go wstawić w taką oto obudowe
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39135422
Myślicie ze coś z tego będzie?
Pozdro z Kwidzyna
  
 
Cytat:
2005-01-13 21:47:17, vwmaniak pisze:
Zatem uderzam w reflex. ale każdy mi mówi że w skrzyni o niebo lepiej to zagra. Myślicie ze tak będzie?



"Lepiej" - to subiektywna opinia. Jeżeli komuś się podoba dużo mięsistego basu to dla niego będzie lepiej w obudowie basreflex, natomiast jak ktoś ma mniejsze potrzeby w ilości niskich tonów to ale za to lepiej kontrolowanych to obudowa zamknięta będzie odpowiednia.

Cytat:
Mam zamiar go wstawić w taką oto obudowe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39135422 Myślicie ze coś z tego będzie?



Poszukaj na stronie producenta informacji w jakich obudowach i w jakim litrażu ten głośnik najlepiej się sprawdza. Obudowę robi się pod konkretny głośnik i wg odpowiednich wymiarów.
  
 
Vmaniak pisząc "lepiej" miał na myśli porównanie skrzynia(?)-TUBA

Widzisz bolls_no1 spotkałem się już z problemem robienia skrzyni dla głosnika magnat(tuba) i oczywiście parametry ze strony producenta były mocno przekłamane.
Pamietam ,że nie była to mała skrzynia. Głośnik miał cos koło 180RMS i włożony w skrzynie zamkniętą 45L,Magnaty lubia dużo pojemności aby w miare ładnie zagrać.
  
 
Zrobiłem skrzynie o wymiarach :
wysokość 37 cm
szerokość 39 cm
głębokośc 34,5 cm
Z lekkim skosem z tyłu.
Teraz schnie jutro zrobie odsłuch to dam znaka co z tego wyszło może ktoś tez kombinuje z przeróbką tuby.
Wydmuch dałem na scianie bocznej na dole.
Pozdro
  
 
Odsłuch niestety wypadł bardzo porównywalnie z tubą.
Co prawda byl robiony gdy skrzynia nie była jeszcze wytłumiona w środku.
Teraz jest na etapie schnięcia wygłuszenia wewnętrznego i zmieniłem tak mi polecono wydmuch z średnicy 6 cm na 10.
Po odsłuchu napisze co z tego wyszło.
Pozdro
Myślicie ze te zmiany wpłyną na granie?
  
 
Juz po drugim odsłuchu.
Jest rewelacja
Dzięki za rady
Pozdro
  
 
Cytat:
2005-01-13 17:45:36, vwmaniak pisze:
Panie i panowie odpowiedzcie mi na pytanko w czym lepiej zagra Magnat 30 cm 560 watt max. Bass reflex czy skrzynia zamknieta?(ma grać czysto) Z góry dzieki



ja to bym wżucił to w skrzynie zmkniętą, wtedy masz ładniejszy twardszy bass, no i oczywiście jakaś dobra zwrotnica

pozdro
  
 
A czy jest różnica w lokalizacji wydmuchu?
On musi być z przodu od czoła czy może być z boku skrzyni?