127 zabytek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rozpoczęłem remont swojego 127 mkII i w tym roku mój Fiat świętuje 25 lecie. Chciałbym z tej okazji zarejstrować go zaraz po zakończeniu remontu jako zabytek. Szukam wszelkich informacji na ten temat, m.in. ile procent orginalnych części musi być w samochodzie, itp. itd. No i jak dalej jest z naprawami. Słyszałem, że aby naprawiać auto na żółtych tablicach trzeba mieć pozwolenie konserwatora zabytków.
  
 
Ale po co chcesz go jako zabytek???
Jest wiele restrykcji jak masz takie autko...
Możesz rozwijać max 70 km/h, musisz mieć pozwolenie na wyjazd za granice, co do remontów, to jest coś takiego jak piszesz, zresztą poszukaj w necie tych przepisów, to zobaczysz, że oprócz niższego oc to same bariery...
A skoro ona kończy 25 lat, to i tak będziesz miał 50% oc za weterana.
Przestudiuj sobie przepisy i zastanów się, czy warto...
Pozdrawiam
  
 
swoją 7ke chciałem zarejestrowac jako zabytek, ale jak sie zacząłem pytać... to zarejestrowałem normalnie. Moim zdaniem szkoda fatygi
  
 
Cytat:
2005-01-16 14:29:25, Wujek-Kajtek pisze:
....Możesz rozwijać max 70 km/h.....





A tos stary gdzies wyczytal ? Jako nie moge w to uwierzyc, zaraz zapytam Jurka Kurnika. Prezesa klubu Zastava on nie dawno zarejestrwoal swoja Zoske na zlote blachy.
Zobaczymy co on na to powie
  
 
no ja nie wiem cy rzeczywiscie takie uwarunkowania sa, ale osobiscie nie mialem ochoty udawac sie do konserwatora zabytkow w katowicach, no i zalezalo mi na czasie...
  
 
być moze przepisy są jasno określone ale auta na żółtych nie zawsze zasługują na miano zabytku. Po Poznaniu jezdzi Renault 5 pierwszej generacji, zaniedbany, podbinty z przebarwionym lakierem itd. a ostatnio widzialem jeszcze równie nieciekawe Porsche 924.
  
 
Tu masz linka co należy zrobić.....To trzeba zrobić
A o prędkości już wyczytałem i to nie raz...
I w necie i w prasie.
PZDR
  
 
Cytat:
2005-01-16 19:46:04, satiz pisze:
A tos stary gdzies wyczytal ? Jako nie moge w to uwierzyc, zaraz zapytam Jurka Kurnika. Prezesa klubu Zastava on nie dawno zarejestrwoal swoja Zoske na zlote blachy. Zobaczymy co on na to powie



ech ten qrnik

swoja droga niezle musial sie nakombinowac chlopaczyna....

jego zastava ma tyle wspolnego z oryginalem,ze moja byla to chyba byl rarytas!!!
Serio!!!

BTW....ostatnio w Legendach PRLu jak sie wypowiadal nt ZAStavki to bylo ujecie wnetrza.I byla na nim moja kanapa tylnia z oparciem

i dziura po skreciku,ktory kiedys na nia upadl
  
 
...

[ wiadomość edytowana przez: carvmachine dnia 2005-01-19 15:02:07 ]