Świeczki i filtr (bez modyfikacji)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ello
Jakie polecacie świece do 1,6 ZETEC? Czy można zmienić filtr bez modyfikacji "czarnej skrzynki", na taki, który efektem będzie przypominał filtr stożkowy ?
Chodzi mi o jakiekolwiek zwiększenie mocy silnika beż ingerencji
  
 
Słuchaj w sumie to za kazdym razem spadam z krzesla jak czytam zwiekszenie mocy za pomoca stozka Tak wiec wsadz wkladke i napewno poczujesz wydane 300zl Stozek to jest filtr sportowy ktory nie zawsze spelnia swoja role... czasem ucina Ci moment i moc a czasem dodaje ale sa to cyfry oscylujace max +3Km albo -5KM( z tym sie juz kiedys spotkalem w clio i alfie) a regula juz jest zabieranie dolu i dawanie gory... czyli auto gorzej sie zbiera z dolu ale za to wyzej kreci i szybciej kreci gore ( z tad wlasnie złudzenie mocy)
  
 
Nie spadaj z tego krzesła. W dziedzinie motoryzacji jestem kompletnym laikiem, dlatego szukam rozwiązań, a nie zabieram się za modyfikację czegokolwiek na podstawie plotek. Sam widzisz, co bym narozrabiał. Dzięki za info. A jak jest ze świecami?
  
 
Cytat:
2005-01-18 23:55:20, Bakster pisze:
i szybciej kreci gore ( z tad wlasnie złudzenie mocy)



Jezeli cos "szybciej kreci gore" to znaczy, ze przyspieszenie w gornej partii obrotow jest wieksze. A im wieksze przyspieszenie to moment obrotowy wiekszy, a zarazem moc przy pewnych obrotach.
  
 
Cytat:
2005-01-18 23:47:59, Yakee pisze:
Chodzi mi o jakiekolwiek zwiększenie mocy silnika beż ingerencji



Jeśli takie jest założenie, to pozostaje jedynie zalać V Power 99+
  
 
racja
  
 
ale po co właściwie zostawiać puszkę filtra seryjną moja rada...kupuj stożek....moc jak moc...ale jak będzie fajowo gadał
  
 
No toradek wiadomo ale czesto kosztem dołu...wiec cos za cos.. a chyba na miasto lepiej jak auto ma lepszy dol niz rozkrecalo sie powyzej 4tys. co o tym myslisz:>:>