307 - sciaga na bok

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich klubowiczow 14 grudnia kupilem 307 XS 1.6 po pierwszych kilometrach stwierdzilem boczne trzesienia na 1 i 2 biegu podczas przyspieszania. Trzesienia po przejechanych kilometrach sie zmniejszylo ale jest dalej odczuwalne (teraz mam przejechane 4,5 tys km). Po 3 wizytach w serwisie nic nie stwierdzili bo mechanik ktory sie przejechal nic nie czul wiec wszystko jest ok. A to trzesienie dalej jest tak samo jak i jakby dziura...przy przyspieszaniu w okolicach 3 tys obr przyspieszanie odczuwalnie zmniejsza sie a pozniej juz idzie normalnie. I jeszcze jedno. Sciaga przy przyspieszaniu w lewo. Mechanik z serwisu jak jechal stwierdzil ze to boczny wiatr z czego myslalem ze sie usmieje. Sciaganie jest za kazdym razem w lewo gdzie bym nie jechal wiec boczny wiatr odpada. Powiedzcie co to moze byc i jak walczyc z przekletym serwisem!

Pozdrawiam
Ebec


[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-02-10 10:41:42 ]
[ powód edycji: zmienilem tytul watku ]
  
 
Podjedz do jakiego nie autoryzowanego serwisu (ale znanego tobie) ciekawe co ci tam powiedza. Albo po prostu jedz do innego ASO
  
 
Witam
(Ściąganie na bok) miałem ten sam problem i myślałem,że to zbieżność ale wszystko było ok, okazało się że jedna opona była źle nalana ( tak mi powiedziano w serwisie oponiarskim ) i to był fakt. Koleś zamienił mi stronami opony i zaczeło ściągać w drugą stronę. Przełóż oponę ze strony która ściąga na tył i po kłopocie, przynajmniej u mnie zadziałało.
Pozdrawiam.
  
 
totrocheoczywiscte, ale: cisnienie masz jednakowe we wszystkich kolach?
a po wyeliminowaniu kol, pojechalbym na sprawdzenie geometriii (byle nie w opisywanym ASO)
  
 
ze sciaganiem spoko, doszedlem do tego ze to opony dowiedzialem sie ze 307 jest bardzo wrazliwy na opony, najmniejszy defekt czuc jakos sciaganie badz tez na kierownicy. martwi mnie natomiast nierowna praca silnika. w okolicach 2 tys obr. obrotow jak sie jedzie np na 3 biegu to czuc delikatne szarpanie jak by zaraz mialo paliwa zabraknac( paliwa pod dostatkiem) no i to trzesienie przy przyspieszaniu na drugim biegu, tez w okolicach 2tys obr.
  
 
Moze filtry pozatykane sa??
  
 
trzesienie to moze od zawieszenia silnika.. .co do przytykania.... przeplywomierz dobry?
  
 
moja 307 ma przejechane 7 tys km. 14 grudnia z salonu wyjechalem...:/