LPG, LNG, CNG, CBG - konkurs dla miłośniów literówek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na pewno wszyscy pamiętają ten post autorstwa dr. Mrozka i związany z nim konkurs na poprawne wyjaśnienie onaczeń literowych.

Ja mam podobny konkurs. Nagroda też będzie (do odbioru na najbliższym spociemazowieckim, jeśli wygra ktoś z mazowsza).

Oto pytanie. Co oznaczają podane w temacie skróty?

LPG - .....
LNG - .....
CNG - .....
CBG - .....

...znów się zepsułeś i wiem, co zrobię...

pozdrawiam - BENY
  
 
LPG - liquid petrol (lub pressed) gas czyli płynny gaz propan butan
CNG - inst . na gaz ziemny
LNG- to chyba odniana cng al e aparatura może byc wtryskowa bo gaz jest płynny L- liquid...nie wiem dokładnie
CBG- hmmm tego nie znam

Pozdrowionka ze Środy Wlkp.
OLI_F50
F50 Polonez - BIAŁY POCISK
kaliber 1,5 l...

[ wiadomość edytowana przez: OLI_F50 dnia 2003-01-20 10:05:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: OLI_F50 dnia 2003-01-20 10:06:33 ]
  
 
LPG - To muchozol
Reszta nie wiem
  
 
LPG-gaz płynny
Płynny propan-butan - potocznie zwany LPG (Liquid Petroleum Gas) - jest obecnie najpopularniejszym alternatywnym - do tradycyjnego, benzynowego - systemem zasilania pojazdów.
CNG- gaz spręzon
  
 
CBG- Hyundai-Kia Car Business Group (Jest zainteresowany kupnem calej infrastruktury posiadanej przez motoryzacyjna czesc Daewoo w Polsce, aby uruchomic w naszym kraju produkcje dostawczych i osobowych samochodow Kia, ktore po 2003 r. moglby taniej, bo bez cla, eksportowac do Unii Europejskiej. hmmm chyba nie oto chodziło
  
 
Oto odpowiedzi:

LPG-Liquefied Petroleum Gas (płynny propan-butan)
LNG-Liquefied Natural Gas (płynny ziemny)
CNG-compressed natural gas (sprężony ziemny)
CBG-cleaner-burning gasoline (BIOPALIWO)CBG

Nie jestem pewien tłumaczeń ale orginalnych nazw tak.
  
 
dwa wiedziałam czy jest przewidziana połowa nagrody??
  
 
Brawo Nomad!!! Chociaż "CBG" w twoim tłumaczeniu rzeczywiście istnieje (co udowodniłeś i uznaję tą odpowiedź za w pełni poprawną), to chodziło mi o inną definicję.

OK! Teraz moje odpowiedzi

LPG – (Liquified Petroleum Gas) zwany też Autogas lub GPL – skroplona mieszanina propanu i butanu, wydobywana ze złóż towarzyszących pokładom ropy naftowej i gazu ziemnego lub otrzymywana i przetwarzana w procesie rafinacji i krakingu (cokolwiek to oznacza) ropy naftowej

LNG – (Liquified Natural Gas) ciekły gaz ziemny

CNG – (Compressed Natural Gas) sprężony naturalny gaz pozyskiwany ze złóż, składający się głównie z metanu

CBG – (Compressed Bio Gas) gaz fermentacyjny w postaci sprężonej, otrzymywany z rozkładu związków organicznych, zawierający głównie metan i tlenek węgla

Nawiązując do aktualnej sprawy biopaliw... nie martwcie się, jak panowie (p)osłowie będą chcieli, to i do gazu dodadzą nam bio-dodatki.

Wracając do konkursu, niniejszym oświadczam, że Nomad otrzymuje nagrodę
  
 
Co wygrałem, co wygrałem??? Mam nadzieję że jest to sexowna 20 - 25 latka do....... mycia samochodu
  
 
Laska, to może nie, ale jakaś gąbka... zastanowię się. Ciekawe tylko jak odbierzesz nagrodę. Pewnie dopiero na ogólnopolskim Chyba, że wybierasz się na któryś spot mazowiecki?
  
 
Nio ... to moze byc pewien problem (hihi) i po co ja odpowiadałem.....
  
 
Po tę sexowną 20-25 latkę to Nomad by się zapewne osobiście pofatygował
  
 
A po gąbkę to nie łaska????

P.S. 25 lat??? taka stara???