Automatyczne ssanie w Weberze,rozrzad i uszczelka pod glowic

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moje auto trafilo do "doktora". Na pierwszy ogien poszedl gaznik, kupilem reperaturke ale okazalo sie, ze w zestawie naprawczym nie ma wszystkiego, co akurat jest potrzebne. Problem jest z membranka w ukladzie automatycznego ssania, taka uszczelka/membranka na stopce (mam fotki ale na dysku). Czy bedzie pasowala od czegos innego, moze od Lady?
Poza tym zaobserwowalem cos niepokojacego. Bialy nalot w oleju i na bagnecie - wilgoc w oleju,tak to wyglada. Dodatkowo najwyrazniej jeden cylinder nie pracuje rowno. Obawiam sie, ze czeka mnie wymiana uczelki pod glowica, a jesli juz to pewnie zdecydowalbym sie na naprawe rozrzadu (pasek, wszystkie kolka)
Czy ktos moglby mi powiedzec na jakie problemy moge w zwiazku z tymi naprawami natrafic, jak przygotowac sie do tej operacji (zakup czesci - jakie i ewentualnie jakby ktos wiedzial, ze cos gdzies dla mnie jest to prosze o info). Chcialbym wszytkie te elementy wymienic na nowe....w miare mozliwosci.
Najtrudniej jest kupic kolka wydechowe i dolotowe, podobno od Cromy moga pasowac? Co wy na to? Napinacz, posrednie chyba dostane w EMF-ie.
Za wszelka pomoc bardzo dziekuje!
Sam mechanikiem nie jestem dlatego pytam co i jak, zeby przekazac to "doktorowi" zapewne przyspieszy to proces leczenia
Jakby co to kontakt na forum, a reszta danych jest w moim profilu.
  
 
w lodzi koło prokuratury na kilińskiego widziałem sklep z częściami do włoskich fiatów. spróbuj popytać. we wrocku bezproblemów kupuję wtakim sklepie potrzebne części
  
 
Pierwsze primo: jak nie dostaniesz w Łodzi, to zamów we Wrocku Namiary na sklep: Vemapol, ul. Trzebnicka 5, 50-245 Wrocław, tel. 071/322.95.57 i 071/322.17.03

Kółko na wałek pośredni jest takie samo jak na wałek wydechowy.

Co do wymiany uszczelki najpierw upewnij się, że to ona. Najłatwiej to sprawdzić zaglądając do zbiornika wyrównawczego gdy silnik pracuje. Jeżeli pojawaiają Ci się w nim bańki powietrza to uszczelka. Inna sprawa to to, że przy padniętej uszczelce ubywa najzwyczajniej płynu W zimie często zdarza się majonezowaty osad na korku wlewu.

Jeżeli jednak okaże się konieczna wymiana uszczelki, to z najwazniejszych rzeczy muszisz mieć klucz dynamometryczny, klucz 38 do obracania kołem pasowym (ustawienie rozrządu), mnóstwo innych kluczy i trochę czasu. Pamiętaj o odpowiedniej kolejności odkręcania śrub głowicy (w odwrotnej kolejności niż przykręcasz).
  
 
sklep w Lodzi to Yugo-Mot, na Kilinskiego 152, tel (042) 674 78 47 dzieki za wskazowke, znalazlem, zadzwonilem jest git. Dobre zrodlo! Jednak nadal szukam tego dynksa do automatycznego ssania, szukajcie a znajdziecie
  
 
spoko. dziwne że nikt z lodziaków ni odpowiedział
  
 
Sprezanie w silniczku jest OK.Generalnie motor po badaniu okazalo sie, ze jest w dobrym stanie.Mimo wszystko dziekuje Fiatowej Braci za natychmiastowy odzew na moje wolanie o pomoc.
Acha, wciaz szukam tej membranki od automatycznego ssania