Stożek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wlaśnie skończyłem zabawe z filtrem, brak jest jescze konkretnego dolotu ale to niebawem
  
 
  
 
OCEŃCIE SAMI JAK SIE TO PREZENTUJE


  
 
Jak stożek ......
  
 
jak żółty stożek
  
 
jakiej firmy jest ten stożek
  
 
FILTR FIRMY "MAX POWER" ,może żadna rewelacja ale wygląda na solidny,mam nadzieje że będzie sie dobrze sprawował


  
 
Mi to wygląda na stożek firmy Aoma
  
 
na pudle napisane "MAX POWER" tak więc chyba takiej firmy
  
 
Zajac23 ladny cabrio (stożek też ) moze bys tak zastanowil sie nad zmiana kierownicy bo chyba przegubowiec autosana ma mniejsza a do cabrio to sie az prosi
  
 
kierownica wcale nie jest duża może sie Tobie tylko tak wydawać bo akurat była wysunięta do przodu, a tak poza tym jest w skórc e i pewnie też Ci sie taka marzy
  
 
pewnie ze mi sie marzy taka kiero, ale z dodatkowym dżojstikiem co by bylo latwiej manewrowac w miejscu
  
 
Ciezko udzielic odpoweidzi na pytanie "jak sie prezentuje twoj stozek". Jezeli zamontowales go po to by opowiadac ze go masz i pokazywac, to osiagnales cel w 100% jezeli zamontowales go by spelnial standardowe oczekiwania (czytaj wzrost mocy) to cel osiagnales w 0% (slownie zero) proponuje poczytac artykuly ktore na tym forum dotycza stozkow, w nich wszystko pisze o poprawnosci montazu.
Pozdrawiam
  
 
przcież napisał że jeszcze nieskończone ???? co kolega taki czepialski ??
  
 
panowie pozwolę się włączyc w temat stożka i mam pytanie dotyczące montazu stożka w 1.4 na jednopunktowym ,otóz w moim samochodzie( mozna to zobaczyć w galeri)i jest ten duży filtr przykręcony do modułu tam gdzie przepływomierz i jak tam zamontowac sozek jest jakas przejściówka lub cos co moze pozwolic na adaptację filtra????????????
  
 
do kolegi kamil007 :
tak zamontowałem go sam dla siebie a forum jest po to żeby podzielić się wrażeniami z kolegami z klubu a jeśli uważasz inaczej i denerwują ciebie załączone zdjęcia że można je komuś pokazać to twój problem
  
 
dokladnie kolega kamil007 skrytykowal, ale przeciez to nie oto chodzi - stozka nie montuje sie aby uzyskac wiecej mocy bezposrednio - jest to pierwszy element szeroko pojetego tiunu aby dalsze przerobki oraz podkrecanie silnika mialy sens - jak wiadomo przyrost mocy jest taki na jaki pozwala naslabszy element "calego obiegu", wiec staozek zaklada sie po to aby nie okazalo sie w przyszlosci, ze jest zrobiony caly wydech, zabawy z zaplonem, glowica, swieczkami itd a powietrza silnik za ciul wiecej nie dostanie bo go seria nie posci nie mowiac juz o turbinnie bo tam dobry stozek to jest podstawa wszystkiego... yo...
  
 
do renifergt - w twoim modelu to ja w za ch... nie wiem jak by mozna zamontowac stozek - ale moze juz ktos to robil, przeciez nie ma rzeczy nie mozliwych
  
 
wydaje mi się że w tym przypadku będzie podobny montaż jak do instalacji gaźnikowych taką puszeczke się dorabia która szczelnie będzi eprzylegać w miejsce gdzie obecna pucha i odniej wyjscie na stożek mam gdzieś fotke jak znajde to ci poakże jak to wygląda
  
 
Cytat:
jest to pierwszy element szeroko pojetego tiunu aby dalsze przerobki oraz podkrecanie silnika mialy sens - jak wiadomo przyrost mocy jest taki na jaki pozwala naslabszy element "calego obiegu",



Witam wiec marcel niekrytykujac czyjejs pracy (bo napewno kolega duzo jej wlozyl) moj komentarz zmierzal do tego ze zle zamontowany stozek moze pogorszyc parametry silnika nawet w stosunku do seryjnego ukladu powietrznego

Zajac23 spytal o komentarz do swojej pracy (niezauwazylem aby pisalo tam "prosze o odpowiedz wylacznie klubowiczow" jezeli tak by bylo gwarantuje ze niezabralbym glosu, a skolei gdyby tak mialo byc to strona powinna byc z dostepem na haslo aby nikt z poza klubu nimogl sie wypowaidac na forum) podkreslam ze moim celem niebylo skrytykowanie jego pracy a wypowiedzenie sie na ten temat zgodnie z
Cytat:
OCEŃCIE SAMI JAK SIE TO PREZENTUJE


wiec ocenilem walory wizualne na 100% ale techniczne na zero ze wzgledu na calkowity brak izolacji termicznej i ukladu dolotowego powietrza do filtra (aczkolwiek Zajac23 wspominal ze tego etapu jeszcze nie zakonczyl)

Wiec podsumowujac mysle ze zamiast sie obrazac mozna by konretnie przedstawic mi ze sie pomylilem w swojej ocenie. Albo przyjac krytyke z godnoscia.

Pozdrawiam