Mam pytanie na temat ogrzewania , jest nie za ciepło

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich i z góry wielkie dzięki za pomoc.
Mój problem polega na tym że jest zima na zewnątrz i u mnie w poldku
Czy ktoś wie co może być przyczyną?
Ja myślałem że to może być termostat ponieważ temperatura utrzymywała się na poziomie 60 - 70 stopni, więc go wymieniłem i faktycznie był rozwalony ,koszt niewielki 20 zł i temperatura się podniosła dochodzi do 90 stopni ale w samochodzie jak było chłodno tak jest dalej.
Ciepło mam dopiero jak włącze wentylator na najszybszy bieg i dźwignia jedna jest na samej górze pierwsza,a druga na dole ale i tak nie ma rewelacji a i szyby w tedy parują , znajomy ma obydwie dźwignie na położeniu dolnym i ma ciepło a witrak chodzi na 1-2 stopniu ,nawet zasłoniłem wlot plastikiem (chłodnice) i nic
  
 
oba powinny być na dół Ty pewnie masz tylko ten oznaczony na czerwono w pozycji dolnej i pewnie ledwo co Ci dmucha.. daj oba na dół jak poleci przy ciepłym silniku zimne powietrze to znaczy tylko tyle że coś nie halo jest z nagrzewnicą.. prawdopodobie czyszczenie wystarczy.. a jeśli nie to używane i działające można dostać już za 30 zł
  
 
jak mam obydwa na dół czyli tzw. najcieplejsze powietrze (powinno być )a jednak leci letnie powietrze po mieście da się wytrzymaćale na trasie bez kurteczki nie da rady troche chłodno
  
 
ja mam plusa wiec u mnie to inaczej,ale wiem jak kumpel w Caro robil.Problemem sa klapki na nagrzewnicy.Popraw ciegna i bedziesz mial saune tak jak on
  
 
U mnie w trucku była taka przyczyna, że naleciało liści i one powodowały całkowity brak przepływu powietrza przez nagrzewnice. Wystarczyło odgarnąć. A liście wleciały bo jest zdjęta czarna kratka na podszybiu (kiedyś spadało cięgno jednej wycieraczki) i kratka samego wlotu jeszcze odpadła no i leci tam co chce. Może być też tak, że masz uszkodzony zawór przy nagrzewnicy. Od rocznika 94 jest on na szczęście montowany pod pokrywą silnika - znajdziesz go zaraz nad kolektorem wydechowym. W starszych poldkach jest więcej zabawy.
  
 
dokladnie to samo mialem jak kupilem df'a liscie i sygy na nagrzewnicy... trzeba by rozkrecic konsolke, i udpiac wiatrak pod nagrzewnica jest na takich zaczepach/zatrzaskach, potem ruszyc nagrzewnice troszke w dol i zdiac z niej ewentualne liscie... warto odrazu ogladnac zaworek do nagrzewnicy oraz linki jak wspomnieli koledzy... jesli zaworek dziala tzn otwiera przeplyw i masz czysta nagrzewni9ce to powiniennes miec super cieplo, ja tak mam...
  
 
Witam
Mam takie pytanko jaka powinna być temperatura w polonezie Nie dawno zostałem właścicielem Poloneza 1,5 Gli i temperatura 70 stopni wydaje mi się za niska w Kuzyna 1,6 Gli ma 90 stopni.
  
 
Termostat do wymiany,
masz pewnie wciąż otwarty i tzw. duży obieg

prawidłowo wskazówka temp. powinna stać na baczność na wskaźniku czyli ok 90 stopni