Wskazówki - czym malować ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wymiana tarcz w zegarach tuż tuż, a ja do końca nie wiem czym pomalować wskazówki. Jedni malują lakierem do paznokci, drudzy radzą, by farbą do modeli... Ja już sam nie wiem czym lepiej. Podobno farbka jest lepsza od lakieru, bo po pomalowaniu lakierem wskazówka jest cięższa i może przekłamywać. To prawda Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę... Z góry ogromne dzięki
  
 
maluj farbką do modeli....kosztuje 5zl....a malowałem już wiele wskazówek i wychodzi bardzo dobrze.....nie bleknie i nie odchodzi.....fajny efekt......proponuje kolor pomarańczowy
  
 
I kup farbe akrylową, a nie emalie. Bo w modelsrstwie używa się tych 2, i fabr akrylow nakłada się łatwiej, równej i efekt jest 10 razy lepszy niż emalią, kiedyś bawiłem się w modelarstwo i przetestowałem chyba wszystkie dostępne na rynku farby. Nie kupuj polskich, jak już robić to porządnie. Humbrol lub Pactra.
  
 
a mi facet w wędkarskim pokazywał taką farbkę do spławików. Cena to 2,5 zł i opakowanie jak mały lakier do paznokci....a kolorki bajeczne (czerwony, żółty i pomarańcz) problem w tym że miał tylko jedna i przeterminowaną - reszta na wzorniku. Sezon wędkarski widać jeszcze sie nie zaczął..
  
 
Wielkie dzięki za pomoc Moje wątpliwości zostały chyba rozwiane, pomaluję farbką
  
 
No to ja się podczepię pod wątek

Narazie mam wskazówy pomalowane czerwonym markerem , ale jako że efekt jest reczej kiepski, to chce to zmienić.

A pytanie mam takie, czy te farbki wystękują w wersjach fluorescencyjnych??, np. pomaranczowa żeby było tak jak w oryginale.

no i jeszcze jedno, zauważyłem taki ciekawy efekt, że w świetle z diodek niebieskiech, kolor czerwony zmienia się w czarny, no i teraz w nocy jak mam podświetlanie włączone to mam czarne wskazówy
  
 
ja mam seryjne pomarańczowe wskazówki i przy niebieskich diodach są dalej pomarańczowe.....
  
 
Cytat:
2005-01-30 11:35:22, MasterCheat pisze:
No to ja się podczepię pod wątek Narazie mam wskazówy pomalowane czerwonym markerem , ale jako że efekt jest reczej kiepski, to chce to zmienić. A pytanie mam takie, czy te farbki wystękują w wersjach fluorescencyjnych??, np. pomaranczowa żeby było tak jak w oryginale. no i jeszcze jedno, zauważyłem taki ciekawy efekt, że w świetle z diodek niebieskiech, kolor czerwony zmienia się w czarny, no i teraz w nocy jak mam podświetlanie włączone to mam czarne wskazówy



zawsze można spróbować przełożyć wskazówki z innego samochodu np. te, które są podświetlane od dołu
  
 
Cytat:
2005-01-30 11:50:31, YaReQ pisze:
zawsze można spróbować przełożyć wskazówki z innego samochodu np. te, które są podświetlane od dołu


Tak jak np. u Ciebie.
Widziałem na żywo bo bym nie uwierzył.
Zajefajne
  
 
ja pomalowałem farbką modelarską Humbrol kolor mat 60, efekt jest fajny, ale musisz mieć białe tarcze bo na seryjnych po podświetleniu nie widać wskazówek.
  
 
Ja znalazłem w domu jakąś farbkę do modeli, pomarańczową i czerwoną. Tylko, że firmy Aster (polski wyrób). Nie wiem czy ona się będzie nadawała...
  
 
moge na swioim przykladzie powiedzsiec ze doskonale sie do tego nadaje farbka do malowania zarowek u mnie granat - trzyma i kryje swietnie a po za tym jescze sie delikatnie blyszczy... jako ze dąże do podświetlenia wszystkiego na dark blue efekt jest super...
  
 
ogólnie modelarskie sie nadają. ale ważne jest aby nie dyła za gęsta, bo smugi zepsują cały efekt.
  
 
Cytat:
2005-01-30 13:09:00, Cioska pisze:
Ja znalazłem w domu jakąś farbkę do modeli, pomarańczową i czerwoną. Tylko, że firmy Aster (polski wyrób). Nie wiem czy ona się będzie nadawała...



nie maluj tym...lepiej kupić za 7 pln puszeczkę farbki HUMBROL moim zdaniem najlepszej do modeli. Lepirj nie ryzykować polskimi. Niestety w kilku branżach daleko nam jeszcze do przodujących. A w temaciie dyskusji nie polecam malowania lakierem do paznokci..gdy będzie źle wymieszany powstaną zacieki z miejscami gdzie farba była gęstsza i cała robot do poprawki
  
 
ale te do spławików są chyba" fluorescencyjne" czy modelarski Humbrol też???
  
 
Chyba znalazłem to co będzie potrzebne

tu prosze kolorki do wyboru:
FARBKI

A tutaj te najbardziej konkretne czyli:

Red Fluorescent - czyli czrwoniutki

i

Orange Fluorescent - pomarańczowy

żecz jasna te 2 co podałem zą fluorescencyjne, co z z nazwy łatwo wywnioskować
  
 
No dobra, tlyko czy takie farbki się nadzadzą?? Czy może lepiej będzie pomalować zwykłą modelarską...


[ wiadomość edytowana przez: Cioska dnia 2005-01-31 17:32:53 ]
  
 
czemu miał6yby sie nie nadawać, z tego co wiem to pactra jest lepsza od Humbrola. na plastik chwyci napeno.
  
 
Cytat:
2005-01-31 17:46:52, fryszard pisze:
czemu miał6yby sie nie nadawać, z tego co wiem to pactra jest lepsza od Humbrola. na plastik chwyci napeno.



No ale mi chodzi o to, że te farbki są fluorescencyjne. Ja nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało na wskazówkach, bo nigdy z taką farbką do czynienia nie miałem.
  
 
No przecież to sa własnei farbki modelarskie

A aj się obawiasz że fluorescencyjne będą źle wyglądały to na tej stronie są też normalne (nie fluorescencyjne) wystarczy wybrac kolorek i zamówić Ja chyba tak zaraz zrobię

ps. z tego co mi się wydaje to te oryginale wskazówy przy białych tarczach to sa właśnie pomarańczowe fluorescencyjne, ale nie jestem pewien, może ktoś kto ma orginały nam podpowie