Regeneracja pasów bezpieczeństwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myslalem ze moze juz byl podobny topic na jakims forum ale wyskoczylo mi chyba 73 strony topicow i chyba zaden nie na temat. Ale do rzeczy.
Czy mozna cos zrobic zeby sie wciagaly pasy bezpieczenstwa, bo one dzialaja dobrze ale chyba sie juz sprezynki naciagnely, czy co tam jest, i nie chca sie wciagac spowrotem. Moze wystarczy wymienic jakas sprezynke czy musze cale nowe pasy kupowac? I jesli cale to moze wiecie jaki to koszt?
  
 
a tego co mi w ASO powiedzieli pasow sie nie naprawia koszt nowych w ASO 500 pln szukaj w robitych pogadaj z LIMAKIEM
  
 
Jesli mam szukac w rozbitych to juz wole swoje. Swoje znam i wiem ze nigdy nie przezyly wypadku, wyrobil sie tylko mechanizm sciagajacy pasy po odpieciu. Natomiast z rozbitego raczej bym nie bral bo slyszalem ze pasy nawet po powazniejszej stluczce nie mowiac juz o wypadku powinno sie wymienic na nowe, zatem branie pasow z rozbitego samochodu chyba mija sie z celem.
  
 
Też mam ten sam problem ii troche mnie to wkurza, jak wysiądę z samochodu, a pas leży na fotelu, lub co gorsza wisi wieśniacko przytrzaśnięty drzwiami... Czy to na prawdę nowe pasy to aż taka kasa? Nie można nic innego zrobić?
  
 
Chyba raczej się nie da zregenerować. Obawiam się że jak spróbujesz rozebrać to potem albo nie złożysz albo wogóle nie będą się zwijać. A co do pasów z rozbitków - absolutnie nie polecam bo przy poważniejszym wypadku dochodzi do zmian w strukturze materiału pasa i ponadto może dojść do uszkodzenia właśnie mechanizmu zwijania. Ale to uszkodzenie w drugą stronę (pas mogą się dobrze zwijać ale niestety przy "stuknięciu" nie zadziała blokada i lecisz na kierownicę Można ewentualnie spróbować podejśc od innego auta (jeśli zamki do zapinania są podobne)
  
 
ja też chciałem sie brać za naprawe i mało bym zawału nie dostał jak ni stąd ni z owąd przy rozkręcaniu wyskoczyła sprężyna. naprawić sie tego juz nie da! ja kupiłem używane pasy od uno na szrocie 20 zeta za sztuke razem z zaczepem.
  
 
Cytat:
2005-02-01 21:19:49, czerwcu pisze:
ja też chciałem sie brać za naprawe i mało bym zawału nie dostał jak ni stąd ni z owąd przy rozkręcaniu wyskoczyła sprężyna. naprawić sie tego juz nie da! ja kupiłem używane pasy od uno na szrocie 20 zeta za sztuke razem z zaczepem.



Znalazłem taką stronę http://naprawapasowbezpieczenstwa.pl
może tam spróbuj.
  
 
to lepiej na nowe wymienić niz miec uszkodzone, to kwestia bezpieczeństwa tu nie ma co oszczedzać