KUPIE BLOK SILNIKA DO OMESI 2,5 V6 MODEL B 1994r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich klubowiczow, od niedawna a dokladnie od 3 miesiecy jestem posiadaczem omesi kombi model B silnik 2,5 V6 i wyobrazcie sobie ze juz 2 i pol miecha moje autko stoji u mechanika poniewasz po dziesieciu dniach od kupna rozlecial sie silnik a dokladniej tlok ktory rozwalil cylinder (rysa dloga na 5 cm a gleboka na 5mm) i zeby bylo smiesznie mechanik mowi ze w polsce wogole nieda sie dostac bloku V6 do tego autka. Prosze pomozcie nie wiem moze wiecie gdzie taki blok znalezc a moze mam go rozwiercic albo silnik od BMW wsadzic juz sam nie wiem co mam robic a zal patrzec jak autko umiera na polu przed warsztatem. POMOZCIE !!!
  
 
Nie wiem, gdzie kupić blok, ale nie wierzę, że nie można znaleźć. Omega B z silnikiem V6 to nie ewenemet w Polsce. Trochę tego jeździ i napewno nie brak powypadkowych pojazdów nienadających się do naprawy. Proponuję prześwietlić:

1. Giełdę w Poznaniu. Tam jest podobno kilka razy więcej części niż np w Słomczynie pod Warszawą. Poza tym tam sprzedają handlarze, którzy regularnie przywożą części z zachodu. Jeśli nie znajdziesz od ręki to napewno niejeden z nich zaoferuje sprowadzenie bloku.

2. Ogłoszenia "Sprzedam części do Opla". To też handlarze mający kontakty. U jednego z takich kupiłem skrzynię biegów z całym osprzętem (pedał sprzęgła, hamulca, dźwignia zmiany biegów, wał napędowy, koło zamachowe, docisk sprzęgła, tarcza) za jedyne 1000 zł

3. Skorzystaj z okazji, że silnik masz w proszku i zamontuj 3.0.V6. Mocowanie i wymiary zewnętrzne są podobno takie same jak 2.5. Zamiast 170 będziesz miał 211 KM przy praktycznie tym samym zużyciu paliwa. Przy masie pojazdu niemal 1800 kg to bardzo ważne
  
 
Hello.

Niestety ja rowniez nie wiem jak Ci pomoc. Ale wspolczuje. Czy poprzedni wlasciciel jeszcze zyje ?? Bo to mi podpada jak w kilka dni po sprzedazy rozlatuje sie silnik.

Rady Kartosa sa dobre ( zwlaszcza ta o 3.0 V6 ). Mam nadzieje, ze uda Ci sie cos znalezc.

Co do gieldy w Poznaniu - duzo zlodziei z calej Polski sie tu zjezdza wiec i wybor jest spory. Ja osobiscie wolalbym, zeby mi auto rdza zjadla niz cos tam kupil. Moze mam zjebany leb... ale zlodziej to szmaciarz i zlotowki ode mnie nie dostanie. Krzywdze w ten sposob te kilka procent uczciwych sprzedawcow na gieldzie. Takie zycie.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w ratowaniu serca Bestyjki.
  
 
Zadzwon do p. Adam lub Jarosława (wlasciciel) Gdynia
058/671-43-08 lub 501-490-715 powołaja sie na mnie (Piotr od opla frontery) powiedz o co chodzi moze Ci pomoga, jesli sie dogadzasz beda chcieli zaliczke spoko wyslij to sa uczciwi ludzie.
  
 
Witam
Ja latem miałem podobny problem - szukałem wału do tego silnika. Bez problemu znalazłem kilka ogłoszeń w Giełdzie Samochodowej. Ale dam Ci radę - daj sobie spokój z remontem lepiej kup cały silnik. Ja zrobiłem błąd i kosztowało to o wiele więcej niż wymiana silnika. Niby blok będzie tańszy ale robocizna, uszczelniacze i inne elementy które trzeba kupić nowe w serwisie na prawdę dużo kosztują. W czasie gdy szukałem części dla siebie całe silniki można było kupić za 1500-2500zł. Poecam "import" samego silnika z Niemiec. Niedawno znajomy mechanik wspominał że ktoś w mojej okolicy ma taki motor do sprzedania. Mogę zapytać czy to jeszcze aktualne.
Do usłyszenia.
  
 
Dzieki za zainteresowanie moim problemem , prosze takze o dalsze porady, a co do wyminay silnika w calosci na nowy to chetnie bo wiem ze bedzie to taniej ale znalazlem w Polsce tylko jeden i chcieli za niego 10tys zl. a tyle to za silnik nie dam bo za sam samochod dalem 19tys. Nie mam takze nikogo kto by mi ten silnik zciagnal z Niemiec, moze wy kogos uczciwego znacie , jak tak to napiszczie. Temat jest wciaz aktualny prosze o wszelkie porady. DZIEKI !!!
  
 
Dodam jeszcze ze moja omesia miala w dniu kupna przejechane 164000km a ja zrobilem dodatkowy 1000 w te dziesiec dni jazdy, a jesli ktos z was ma pojecie jak do mojego autka wsadzic inny silnik np. 3.0 V6 to niech napisze na meila albo na forum (kozak53@poczta.fm), aha wiem jeszcze o moim autku tyle ze niema komputera tylko wtrysk i mimo ze ma klime i wszelka elektronike typu ABS itp to nie ma elektrycznych szyb zato jest szyberdach orginalny elektryczny i brak komputera pokladowego ??? nie zabardzo to rozumiem ale cieszylem sie przy kupnie i przez pierwsze dni jak djabli bo przesiadlem sie do Omesi z parszywego 60konneg peugeota 106 ktory juz sie rozsypywa!! No i teraz szczerze to zamienilbym sie spowrotem bo tamten przynajmniej jezdzil a nie stoi 3 miechy na kolkach a ja musze jezdzic autem stareg