Skad te grille??:))

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gradku, K1cyprys, Sccoby, skad wytrzasneliscie takie zajebiste grille??) Scooby Ty masz Orichari z tego co widze. Ale K1cyprys i Gradku co to za grille? To tez sa orichari czy cos innego? Z checia bym taki zapodal u siebie, ma ktos namiary gdzie mozna cos takiego kupic i ile sobie zycza za taka przyjemnosc??

[ wiadomość edytowana przez: Roki19 dnia 2005-02-03 02:49:36 ]
  
 
hm, widzisz, takiego nie da sie kupic... taki trzeba zrobic... ja mialem orciari, ale oryginalny a nie z zywicy... troche go poprzerabialem, polakierowalem pod kolor nadwozia, wstawilem siatke i znaczek z kierownicy mojego df'a... efekt przeszedl wtdy moje najsmielsze oczekiwania... poprostu musisz miec wene, szpachle, wlokno, zywice, farbe, siatke i ... grila orciari...
  
 
cyprys wszystko wszystkim ale troche zapalu do tego i checi bo same materialy nic nie daja wiem po sobie
  
 
no coz... fakt ze nie mozna miec 2 lewych rak... no i zapal! mi to zajelo ze 3 dni...(z tego co pamietam)
  
 
ja nie mam oricari.. to jest zwykła atrapa z wyciętymi żebrami, zaszpachlowana itd itp.. na wiosne bedzie zmiana na inną
  
 
Cytat:
2005-02-03 10:31:59, sc00by pisze:
ja nie mam oricari.. to jest zwykła atrapa z wyciętymi żebrami, zaszpachlowana itd itp.. na wiosne bedzie zmiana na inną

To Roki okazja dla Ciebie
  
 
Hmmm mowisz wyciete zebra??)) Moze jakies dokladniejsze nistrukcje??
  
 
bierzesz atrape, pilke do metalu z cienkim brzeszczotem lub jesli masz to lutownice (tyle ze topiony plastik smierdzi strasznie), wycinasz zebra, po bokach aby miec gladka powierzchnie podklejasz plastik np z pudelka cd na zywicy, jak wyschnie szpachlujesz i potem szlifujesz, brzegi troche frubszym papierem sciernym, na koncu np. 180... i podklad i lakier tyle. jesli totalnie nie dasz rady to moge ci zrobic
  
 
Hmm, lubie wyzwania wiec moze sprobouje sam Jak mi sie totalnie nie uda to sie zglosze z prosba Czyli reasumujac:

1- wyciagam grill
2- wycinam zebra (wycinam tylko calosc, zostawiajac znaczek FSO?)
3- takich plastikow z cd mam pelno, ale gdzie go podklejam? od tylu?
4- skad wziac zywice? I o co chodzi z tym szpachlowaniem?

Jezeli nie takie trudne to mysle, ze dam rade, przynajmniej chcialbym sprobowac a nie isc na latwizne moze jakis art??
  
 
sluchaj - zywice i wlokno szklane kupisz w sklepie chemicznym z farbami to sie nazywa "komplet naprawczy" do blacharki, lodzi itp tam masz utrwalacz ktory mieszasz z zywica i malujesz klejone powierzchnie (tylko z lap nie chce to cholerstwo zejsc) a szpachle to polecam wykonczeniowke, tez z utwardzaczem, tez w takim samym sklepie, mala puszka starczy...
podklejasz oczywiscie od tylu i potem zaglebienie wypelniasz szpachla!!!

artykol chetnie zrobie nawet z foto.. ale po sesji!!!
  
 
Szczerze mowiac to za bardzo nie mam pojecia jak to zrobic wiem, ze mam wyciac zeberka, z tylu walnac plastik, reszte wypelnic szpachla. Ale jak zrobic takie zajebiste oble wykonczenia jak u Ciebie?? Swietny masz ten grill...
  
 
dziekuje. obłe są juz fabrycznie w orciari i poprawione troche szpachla... wlasnie szpachla nakladasz kilka cienszych warstw i gladzisz papierem sciernym aby otrzymac rzadany ksztalt!
  
 
Czuje, ze bedzie ciekawie Jak sie zaczne z tym babrac Aczkolwiek teraz tez mam sesje i nie za duzo czasu. Jakbys mial chwilke to moglbys napisac chociaz takie ogolniejsze wskazowki co do tego jak juz bede mial te potrzebne materialy (wiesz takie lamerskie typu jak to rozrobic itp w jakiej kolejnosci nakladac) To w przyszlym tygodniu sie tym pobawie
  
 
no napisze potem jak bede mial chwilke czasu..
  
 
Okej, czekam z niecierpliwoscia.......

ps- o wiele ladniejszy niz standart Orichari.
  
 
zawsze najlepiej zrobic sobie samemu
  
 
Postaram sie ale nie wiem czy mi to wyjdzie
  
 
Ja ze mam grilla oricari dowiedzialem sie po jakis 5 latach odkad go kupilem

Myslalem ze to jakis tam grill a kupilem go za 12zl w zomisie

Jednak i ja mysle o przerobce w stylu k1cyprysa ... zreszta juz kiedys pisalem ze jego poldek mi sie podoba bardzo

pozdr
  
 
To co kiedy beda jakies szczegoly dotyczace domowej roboty??)))
  
 
owiedz jakies punkty wymiany filtrow lub znajomego rolnika i popros o zuzyty filtr powietrza z bilona badz z jakies ciezarowki typu tir i masz darmowa siatke