SYRENA WANKEL S-150

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W jednym z młodych techników z 1985 roku jest dość ciekawy artykuł o silnikach wankla.Jest tam napisane że BKPMot zaprojektował silnik wankla o symbolu s-150 który miał napędzać syrenę.Zbudowano jeden egzemplarz tego silnika który długo był używany w celach naukowych na jednej z Częstochowskich uczelni.

PS: Pomysł nie wypalił ponieważ rozpoczoł się kryzys paliwowy a silnik palił dosyć dużo.
Ciekawe jak było z uszczelnianiem.


[ wiadomość edytowana przez: xyz1qwered dnia 2005-02-05 19:57:26 ]

[ wiadomość edytowana przez: xyz1qwered dnia 2005-02-05 20:02:18 ]
  
 
Silnik na Polibudzie w Czestochowie. Tutaj nie takie wynalazki są ,,,,
  
 
Cytat:
2005-02-05 20:05:18, vistula pisze:
Silnik na Polibudzie w Czestochowie. Tutaj nie takie wynalazki są ,,,,


Tak porównywali go tam z silnikiem od małego fiata.
  
 
w Częstochowie to tylko budowa maszyn na politechnice ( bo chyba nie księża lub akademia polonijna) już kiedyś słyszałem że gdzieś w ich magazynach jest Beskid czy Wars ale potym okazało się że on jest na politechnice ale w Opolu. ale może jest coś w tym. na same sprawozdania z laborek to takich hal nie potrzebują. tylko kogo spytać??? może dziekana??
pozdr
  
 
Na polibudzie konstruowali już wiele ciekawych rzeczy.....
  
 
Cytat:
Ciekawe jak było z uszczelnianiem.



tak jak ze wszystkimi wanklami-kłopot
  
 
Na polibudzie w Gliwicach pracują nad Wartburgiem na prąd. Kiedyś szedłem z kumplem, patrzymy a tu warczyburg rusza ze skrzyżowania i ani dymu ani hałasu
  
 
Cytat:
2005-02-05 21:23:21, michasmaniak pisze:
Na polibudzie w Gliwicach pracują nad Wartburgiem na prąd. Kiedyś szedłem z kumplem, patrzymy a tu warczyburg rusza ze skrzyżowania i ani dymu ani hałasu


popieram!!
  
 
Cytat:
2005-02-05 21:23:21, michasmaniak pisze:
Na polibudzie w Gliwicach pracują nad Wartburgiem na prąd.


pamiętam że ok 95 czytałem książkę o autach na prąd i były tam opisane 125p z zaslilaniem nasiłę-tzn bateria akumulatorów i układ podwyższający napięcie-totalna magia jak na człowieka w podstawówce i cc. książka zdajśie WKŁ. a i chyba w sondzie był też on przedstawiony -może gdzieś jest przykryty kurzem. jego miejsce powinno być raczej w Norblinie
  
 
Cytat:
2005-02-05 22:49:23, maku pisze:
pamiętam że ok 95 czytałem książkę o autach na prąd i były tam opisane 125p z zaslilaniem nasiłę-tzn bateria akumulatorów i układ podwyższający napięcie-totalna magia jak na człowieka w podstawówce i cc. książka zdajśie WKŁ. a i chyba w sondzie był też on przedstawiony -może gdzieś jest przykryty kurzem. jego miejsce powinno być raczej w Norblinie


Elektryczny Deef