OFF-TOPIC: ŁAMIGŁÓWKA :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Dgyby ktoś miał chwilkę czasu to niech pogłówkuje troszkę i spróbuje rozwiązać poniższe zadanie:

Spotyka się trzech matematyków, jeden z nich jest ślepy.
Jeden z widzących mówi:
Mam 3 synów. Iloczyn ich wieku wynosi 36
a suma ich wieku wynosi tyle ile jest okien w domu stojących naprzeciwko siebie.
ILE MAJĄ LAT MAJĄ MOI SYNOWIE?
Drugi mówi: nie wiem
ślepy dodaje: skoro mój szanowny kolega nie wie, to ja też nie wiem
Autor pytania mówi: dam panom ułatwienie: Mój najstarszy syn jest rudy.
Drugi widzący mówi: teraz już wiem ile mają lat.
Skoro mój szanowny kolega wie, to ja też wiem, dodaje niewidomy.

ILE LAT MAJĄ SYNOWIE ???

miłego kombinowania

PS: razem z ojcem główkowaliśmy ze 2 godzinki
  
 
i rozwiazaliście ?????
  
 
No
  
 
Czy prawidłowe odpowiedzi są w stylu:
1. Nie mam pojęcia.
2. Poproszę o telefon do przyjaciela.
3. Jest to suma aktualnego dnia miesiąca i ostatniej cyfry z rejestracji Poldka, którego posiadam, a wszystko podzielone przez pi.
4. Jest to zapisane w gwiazdach i o odpowioedź trzeba się zwrócić do wróżki. ?????????
  
 
Moim zdaniem 1, 4, 9.
1x4x9=36
suma okien...bla bla - chodzi o to ze domy pewnie maja taka sama ilosc okien, nie wazne jaka ale musi byc parzysta.
1+4+9=14 - liczba parzysta

Taka jest moja teoria.
  
 
Wrrrrr!!! Nie znoszę zagadek!
  
 
Wyrwi
Liczby parzyste są jeszcze inne:
1x4x9=36 Suma=14
1x1x36=36 Suma=38
3x3x4=36 Suma=10
1x3x12=36 Suma=16
To jesli chodzi o parzystą sumę lat
A tu mamy nieparzystą sumę lat:
1x2x18=36 Suma=21
2x2x9=36 Suma=13
1x6x6=36 Suma=13

Ja obstawiam wariant 1x3x12 lat
  
 
Przychodzi Jasnowidz do Jasnowidza
- Ty, wiesz co?
- Wiem...

  
 
ciężko ciężko...... prosiłbym o jaknajszybsze rozwiązanie tej zagadki bo chyba w nocy nie zasne przez to he he, ale kombinuje cały czas.....
może ma dwóch po 1 i jednego w wieku 36????
  
 
Jakby dwóch miało mieć po roku a trzeci 36 lat to ile miałby matka rodząc tych małych bliźniaków ? 60?
  
 
no wiesz......może jakaś żywotna babica była.............
  
 
Poproszę o następny zestaw pytań.........
  
 
My answer is: 1,3,12.
Uzasadnienie: suma okien domu- ale stojących, czyli prawdopodobnie chodzi o odbicie lustrzane. 1+3+12=16, 16/2=8. Czyli domek ma 8 okien- przynajmniej na jednej ścianie. Najstarszy syn jest rudy- tak jak czołg z "Czterech pancernych..." - 102, a zero to jest po prostu NIC- więc można go pominąć.
  
 
nie wiem czy sie uda wklepac to tak jak powinno wygladac,ale sprobuje.
Byl sobie bogaty czlowiek,ktoremu zmarla zona.Postawil jej pomnik wysadzany diamentami.Codziennie przychodzil na jej grob i sprawdzal,czy nikt nie ukradl zadnego kamienia.Liczyl od dolu-11 kamieni,od dolu na prawo-11 i od dolu na lewo, rowniez 11. (nie iwem jak wam narysowac ten krzyz,wiec sobie wyobrazcie i narysujcie w pionie 11 kamieni,od miejsca przeciecia ramienia w prawo 3 kamienie, w lewo 3 kamienie i tak samo do gory 3 kamienie)
Znalazl sie jednak sprytny zlodziej,ktory ukradl dwa kamienie,a bogacz dalej liczyl z dolu do gory 11, z dolu na prawe ramie 11 i z dolu na lewe ramie 11. Ma ktos jakis pomysl??
  
 
Cytat:
2003-01-25 17:24:31, Andrzej_Zamosc pisze:
nie wiem czy sie uda wklepac to tak jak powinno wygladac,ale sprobuje.
Byl sobie bogaty czlowiek,ktoremu zmarla zona.Postawil jej pomnik wysadzany diamentami.Codziennie przychodzil na jej grob i sprawdzal,czy nikt nie ukradl zadnego kamienia.Liczyl od dolu-11 kamieni,od dolu na prawo-11 i od dolu na lewo, rowniez 11. (nie iwem jak wam narysowac ten krzyz,wiec sobie wyobrazcie i narysujcie w pionie 11 kamieni,od miejsca przeciecia ramienia w prawo 3 kamienie, w lewo 3 kamienie i tak samo do gory 3 kamienie)
Znalazl sie jednak sprytny zlodziej,ktory ukradl dwa kamienie,a bogacz dalej liczyl z dolu do gory 11, z dolu na prawe ramie 11 i z dolu na lewe ramie 11. Ma ktos jakis pomysl??



To jest zagadka z Pana samochodzika i znam odpowiedz ale poczekam z nią niech sie koledzy męczą
  
 
Poprostu ukradl dwa skrajne z ramiom i podniusl ramie o jeden kamien w gore
  
 
Z tymi z ramion to się zgadza, ale ten z trzeci to wziął z góry i przełożył na dół.
  
 
Ehh,a myslalem,ze powazni ludzie juz nie czytaja Pana Samochodzika
  
 
Uwierz, ze nie czytaja
  
 
To ile lat w końcu mają synowie?

Kordek zdradź tajemnicę