Modele - Wasze uwagi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie przepraszam za założenie nowego wątku, ale po prostu chyba tak będzie czytelniej i więcej osób zwróci uwagę na ten wątek, co tym samym przyczyni się do poprawienia rzetelności działu modele na klubowej.
Chciałbym też podziękować Humelowi za wgranie moich materiałów do sieci. Humel - kawał dobrej roboty, dzięki wielkie.

Przechodząc jednak do rzeczy. Budowa działu modele wkracza w decydującą fazę. Wejdźcie
TUTAJ. Znajduje się tu moja prezentacja.
Prosiłbym Was o przejrzenie. Następtnie w tym wątku będziecie mogli zgłaszać swoje uwagi, zastrzeżenia, propozycje zmian, powiedzieć co Wam nie pasuje, jakie są błędy na stronie itd.. Dotyczy to błędów że tak powiem teknicznych (w rodzaju "nie wyświetlają się dane zdjęcia", "nie działają dane linki" itd.), a także błędów merytorycznych czy językowych (w rodzaju "opisy modeli są niezrozumiałe", "teksty są zbyt skomplikowane, żeby je zrozumieć" itd.).

NA ZGŁASZANIE SWOICH UWAG DAJĘ WAM TYDZIEŃ CZASU OD DNIA DZISIEJSZEGO.. Po upływie tygodnia i po poprawieniu błędów, czyli w przyszły poniedziałek, poprawioną prezentację przesyłam Humelowi, który wgra je jako ostateczna wersja.

Jeżeli ktoś nie ma żadnych zastrzeżeń, to proszę o NIEWYPOWIADANIE SIĘ w tym wątku, celem nie przeszkadzania w ustaleniu faktycznych błędów. Tak więc proszę nie pisać postów w rodzaju "super stronka", "świetna robota", bo to tylko przeszkadza. Na komplementy będzie czas później, podczas oficjalnej premiery mojej stronki. A na razie jest to tylko pokaz przedpremierowy .

Prosiłbym także o to, by Wasze uwagi były wypisywane w miarę przejrzyście, najlepiej wyliczone w punktach. Np.
1. Nie wyświetla mi się taki i taki obrazek.
2. Nie działa taki i taki link.
3. Opis takiego i takiego modelu jest niezrozumiały.
Itd.

Zapewniam, że każdą uwagę przemyślę, wszystkie uwagi będą mile widziane, z tym, że zastrzegam sobie prawo do nieuwzględnienia niektórych propozycji dotyczących kształtu, formuły czy budowy prezentacji. Tzn. jeżeli będą jakieś typowe błędy, które bezdyskusyjnie trzeba będzie poprawić (np. będą błędne dane tekniczne samochodów czy coś w tym rodzaju) - to takie rzeczy oczywiście bezdyskusyjnie poprawię. Natomiast jeżeli ktoś zgłosi uwagi co do samej formuły prezentacji, to niekoniecznie będę uwzględniał jego uwagi, ale na pewno jak mówiłem, rozpatrzę.
Aha - nowa aktualizacja będzie po zgłoszeniu wszystkich uwag, proszę nie spodziewać się, że każdy zaraz po zgłoszeniu swojej uwagi od razu zobaczy poprawione błędy. Poprawię wszystko za jednym razem, po przeczytaniu wszystkich uwag w przyszłym tygodniu (czyli po skończeniu czasu zgłaszania swoich uwag).

Z mojej strony to by było na tyle. Sorki za długi post. No i zapraszam do dyskusji przez najbliższy tydzień. Jeszcze raz podaję adres strony: TUTAJ


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-02-07 12:02:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-02-07 12:03:22 ]
  
 
Jeśli przy wymienianiu i opisie wersji samary piszesz, że "W wyposażeniu Luks - wszystko co w Normie plus"i piszesz "ogrzewane siedzenia przednie", a już w "Normie plus" jest "podgrzewane siedzenia", to czy to znaczy, że wersja Luks miała tylko przednie siedzenia ogrzewane, a gorsza od niej wersja, miała "podgrzewane siedzenia"(w domysle wszystkie)?
edited
Poza tym, jak to jest, że mając samarkę 1.3 i na podstawie tego co napisałeś "UWAGA! Silniki 1,1; 1,3 oraz 1,3 wankel nie dawały możliwości wyboru wyposażenia. Oferowano w nich jedynie Standard: szyba tylnia z elektrycznym ogrzewaniem, spryskiwaczem i wycieraczką, oświetlenie wnętrza, lakier metalizowany" mam "regulowany fotel pasażera"i"listwy ozdobne na drzwiach"? Poza tym, każdy chyba się ze mną zgodzi, że chyba w każdej samarze 1.3 jest "korektor ustawiania reflektorów", co wg. strony jest domeną tylko, albo aż wersji 1.5 Luks
Poza tym, mam pewne zastrzeżenia co do silnika Wankla, moc 186 Koni? Może na turbinie, jeśli da rade, ale...dość sporo...no i to spalanie 9.0?
Niech mnie ktoś skoryguje, ale myślę, że to inposible
edited2
Poza tym, wydaję mi się, że w opisie "2108 Fortuna", brakuje hamulce tarczowe tylne (co jak mi się wydaje można poznac po czerwonym zacisku, na zdjęciu nr.2 - no ale mogę się mylić ).
edited3
Literówka: w treści "GTS Black Warrior" -> "Podstawą dla tego samochodu były obydwie gieneracje Samary.


[ wiadomość edytowana przez: MikeB dnia 2005-02-07 19:24:52 ]
  
 
Cytat:
Poza tym, jak to jest, że mając samarkę 1.3 i na podstawie tego co napisałeś "UWAGA! Silniki 1,1; 1,3 oraz 1,3 wankel nie dawały możliwości wyboru wyposażenia. Oferowano w nich jedynie Standard: szyba tylnia z elektrycznym ogrzewaniem, spryskiwaczem i wycieraczką, oświetlenie wnętrza, lakier metalizowany" mam "regulowany fotel pasażera"i"listwy ozdobne na drzwiach"? Poza tym, każdy chyba się ze mną zgodzi, że chyba w każdej samarze 1.3 jest "korektor ustawiania reflektorów", co wg. strony jest domeną tylko, albo aż wersji 1.5 Luks


Mike możliwe że np. była wersja Standard, ale ktoś za dopłatą zażyczył sobie coś z lepszej wersji. Czyli np. wersja standard, ale ktoś dokupił listwy. Teoretycznie jest coś takiego możliwe. Poza tym, w kwestii wyjaśnienia, to powoływałem się na stronę związaną z fabryką vaz i tam są podane te dane związane z wyposażeniem. Tak więc tutaj ta kwestia niech najlepiej pozostanie tak jak jest. Zwłaszcza, że większość Samar nie posiada listew na drzwiach - chyba zgodzisz się ze mną??
Co do wyposażenia modyfikacji 1,1; 1,3 i 1,3 wankiel - hmm... wg ruskich źródeł było tak jak jest podane na stronce. Ale ponieważ w praktyce jest trochę inaczej, to wykasuję całą tą adnotację.
Cytat:
Jeśli przy wymienianiu i opisie wersji samary piszesz, że "W wyposażeniu Luks - wszystko co w Normie plus"i piszesz "ogrzewane siedzenia przednie", a już w "Normie plus" jest "podgrzewane siedzenia", to czy to znaczy, że wersja Luks miała tylko przednie siedzenia ogrzewane, a gorsza od niej wersja, miała "podgrzewane siedzenia"(w domysle wszystkie)?


oczywiście tu jest błąd i bezdyskusyjnie go poprawię.
Cytat:
Poza tym, mam pewne zastrzeżenia co do silnika Wankla, moc 186 Koni? Może na turbinie, jeśli da rade, ale...dość sporo...no i to spalanie 9.0?
Niech mnie ktoś skoryguje, ale myślę, że to inposible


Moc faktycznie jest błędna - 186 to moment obrotowy, a moc to 140. Spalanie wychodzi nie 9, a ok. 9,9. Jest podane spalanie średnie i jest średnią trzech wartości: 7,0 (przy 90 km/h); 10,0 (przy 120 km/h) i 12,5 (w mieście).
  
 
Nie wiem...czy 12 lat temu można było sobie cokolwiek zażyczyć, ale ok
Myślę, że i tak wiele rzeczy jest tylko na papierze i na stronach...a jak to w rzeczywistości jest...to każdy wie
Cytat:
2005-02-07 19:37:35, mily_byd pisze:
Moc faktycznie jest błędna - 186 to moment obrotowy, a moc to 140. Spalanie wychodzi nie 9, a ok. 9,9. Jest podane spalanie średnie i jest średnią trzech wartości: 7,0 (przy 90 km/h); 10,0 (przy 120 km/h) i 12,5 (w mieście).

  
 
Opera ver. 7.54 - nie odpalają mi się zdjecia nr 18 i 217. w IE ver.6.0.2800.1106 te same zdjęcia też nie odpalają.

Opis modelu Łada 21043: "...silnik 1,5 (1452cm3)..." W dowodzie mam wpisane 1458cm3. Rówież masa własna mi się nie zgadza. W dowodzie mam 980kg. Dopuszczalna masa całkowita w dowodzie wynosi 1438kg!
Nie wiem gdzie jest błąd?

Opis modelu Łada 21043: napisałeś "To klasyczne kombi mierzyło..." Czepiam się czasu przeszłego!

  
 
i jeszcze zdjącie nr 245
  
 
Cytat:
2005-02-07 20:03:16, Geocentryk pisze:
(...) Opis modelu Łada 21043: "...silnik 1,5 (1452cm3)..." W dowodzie mam wpisane 1458cm3. Rówież masa własna mi się nie zgadza. W dowodzie mam 980kg. (...)


Myslę, że wtedy wyszło kilka różnych silników o różnych pojemnościach...i przez to może być to rozróżnienie wersji, bo ja np. mam w dowodzie pojemność "1279 cm3" (mam samarkę więc może i u Ciebie było podobnie ).
  
 
frajerfox 1,0:
nie laduja sieobrazki: 18, 217, 245
  
 
wychodzi na to, że mamy z Adasco ten sam łódzki problem
  
 
Nie tylko u was nie ma tych trzech obrazkow. Ja też ich nie widzę
  
 
Cytat:
2005-02-07 21:29:55, adasco pisze:
frajerfox 1,0: nie laduja sieobrazki: 18, 217, 245


me2
Internet explorer 6
  
 
Panowie to nie zależy od przeglądarki. Prawdopodobnie lokalizacja jest błędna - np. w ścieżkach mogą być duże litery, a w nazwach plików małe. A jak wiadomo html to rozróżnia. Albo brakuje pliku, czy coś takiego. Także niezależnie od przeglądarki występuje ten problem, po prostu ja musiałem popełnić jakieś niedopatrzenie. Oczywiście zostanie poprawione.
  
 
uff... udalo sie wrocic..

mamy w firmie niezly balagan, bo ... a zreszta nie wazne...


mily.. wgralem wszystkie pliczki, ale juz zauwazylem ze nie ma niektorych..

jutro wszystko posprawdzam i dam znac czego brakuje..


przepraszam za ewentualne nie odzywanie sie ))

Pozdrawiam
  
 
Przypominam że do poniedziałku macie czas na zgłaszanie swoich uwag odnośnie modeli.
Piszę to dlatego żeby wątek do przyszłego tygodnia nie został zepchnięty na dalsze strony forum i osoby które zajrzą na forum np. we środku tygodnia też wiedziały, że mogą się w tej sprawie wypowiedzieć.
Dlatego prosiłbym moderatorów o podklejenie tego wątku, o ile to możliwe. Jeżeli jest to możliwe, to dziękuję za ewentualne zrozumienie.
  
 
Cytat:
2005-02-07 20:03:16, Geocentryk pisze:
Opera ver. 7.54 - nie odpalają mi się zdjecia nr 18 i 217. w IE ver.6.0.2800.1106 te same zdjęcia też nie odpalają. Opis modelu Łada 21043: "...silnik 1,5 (1452cm3)..." W dowodzie mam wpisane 1458cm3. Rówież masa własna mi się nie zgadza. W dowodzie mam 980kg.

Chyba jest tak jak mówi Mike. Ja się powoływałem na stronę związaną z fabryką, teraz jeszcze raz sprawdziłem te dane i wszystko co mam napisane na mojej stronie zgadza się z tym, co piszą w specyfikacjach w tym źródle, z którego czerpałem informację. Chociaż gdzieś na jakichś innych stronach chyba się spotkałem z pojemnością 1458 dla silnika 2107/5/4. Ale pozostańmy przy danych, które są, myślę że też są wiarygodne
Cytat:
Opis modelu Łada 21043: napisałeś "To klasyczne kombi mierzyło..." Czepiam się czasu przeszłego!


Ok, będzie w czasie teraźniejszym.
  
 
Na poczatku opisu do 2105 jest sformulowanie "bardziej funkcjonalne zderzaki" ... cokolwiek ma to oznaczac... jakos dziwnie...
Na samym koncu opisu glownego do 2107 jest literowka "halogieny"....
na samym koncu jest opis do 3116.. jest tam napisane ze najwczesniej zaczna produkowac w 2004.. chyba smialo mozna dac 2006
  
 
Co do silnika 1,5 z modelu 21043 proponuję poprostu zamieścić die wersje, skoro obie są wiarygodne Inaczej nasi potomni bedą się uczyć sfałszowanej historii;P
  
 
Cytat:
2005-02-09 14:38:32, 1Bobo pisze:
Na poczatku opisu do 2105 jest sformulowanie "bardziej funkcjonalne zderzaki" ... cokolwiek ma to oznaczac... jakos dziwnie... Na samym koncu opisu glownego do 2107 jest literowka "halogieny".... na samym koncu jest opis do 3116.. jest tam napisane ze najwczesniej zaczna produkowac w 2004.. chyba smialo mozna dac 2006


Bobo, tekst o 3116 pochodzi z 2002 roku, czyli z roku w którym zaczełem robić stronkę. Stąd też tak nieaktualne te lata. Chociaż przyznam, że jak zaczełem robić tą stronkę w 2002, to wtedy nie spodziewałem się, że zmarudzę na to aż dwa i pół roku. Oczywiście skoro daty już się zdezaktualizowały no to zmienię.
Co do zderzaków - faktycznie trochę dziwnie, bo zderzaki pełnią głównie funkcję estetyczną i w żaden sposób nie poprawiają ergonomii. Nie wiem, może napiszę, że zderzaki mają nowocześniejszy wygląd, albo nowocześniejsze zderzaki czy coś takiego
A co do literówki - oczywiście poprawię.
Gieocentryk, jeżeli chodzi o tą pojemność - no dobra może być i tak. Kompromisowe rozwiązanie



[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-02-09 19:37:29 ]
  
 
Jeżeli chodzi o tą funkcjonalność zderzaków 2105 to się w pełni zgadzam z tym stwierdzeniem - chodzi tu o to, ze w 2105 boki zderzaków nie sa przykręcone do błotników i w razie jakiegoś uderzenia nie gnie ci błotników.
  
 
Chwilę poczytałem i poza brakiem przejrzystego "złamania" tekstu ( to oczywiście rzecz gustu) , udało mi się znaleźć błąd w opisie 2107; Nie "halogieny" tylko halogeny...

Poza tym obrazki są trochę za małe...właściwie wszystkie trzeba otworzyć, żeby je obejrzeć, korzystniej byłoby, żeby można bylo już coś na nich rozróznić w tym małym formacie. Do każdej wersji dałbym jedno zdjęcie w dużym formacie.

Poza tym dzięki za umieszczenie mnie z Kubą przy naszej bladzi

Mam nadzieję, ze strona będzie "żywa" , czyli odpowiednio wzbogacana i modyfikowana?