[126] moj nowy pocisk :P

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzisiaj zanabylem elx`a wsparty mala pozyczka od ojca
fura rocznik `99, przebieg 74tys. stan blacharski mozna by powiedziec idealny gdyby nie mala dziura w progu od dolu i juz ciut nadżarte mocowania szyn od dołu. dalem za niego 2500zl (stargowane z 3200 :lol. ogolnie wszystko jak w zegarku, tak zadbanego i zdrowego ela nie widzialem jeszcze wiec nie zastanawialem sie dlugo. najlepszy jest ten siarawy bagaznik dachowy, po prostu jakby pare lat mnie ktos zapytal o najbardziej siarawe auto na 1 miejscu by byl czerwony maluch z bagaznikiem dachowym no ale nic trzeba zaczac robic male przeszczepy i kuracje odchudzającą bo juz za 3 tyg pierwsze rajdy

w ogole jaka zwala jazda tym autem, zawiech sie buja, glowa na suficie, brak trzymania bocznego, brak przyspieszenia i ciagle niedowierzanie ze silnik pracuje bo nic nie slychac

no i teraz pare pytanek do obeznanych. silnik robi wyjazd jak najszybciej ustepujac miejsca mojemu poprzedniemu motorowi. jak tu teraz sprawe rozegrac z podpieciem cewki i wyjebaniem tej elektroniki? w ogole nie kumam bazy jesli chodzi o elektronike w elu wiec jak komus by sie chcialo prosze o male instrukcje jak to bez bolu przeszczepic. a moze lepiej tego nanoplexa zostawic? w ogole jakie sa roznice miedzy EL a FL i z czym moge miec problemy. druga sprawa jak to rozegrac prawnie zeby ten silnik na legalu zapodac i ile kosztuje cos takiego, jak z przegladami itd.

a tak to cudo wyglada:






  
 
nanoplexa zostaw, przeloz tylko wszystkie graty, kolo pasowe, czujnik polozenia walu, podstawke pod gaznik itd a reszta won. i wywal ten pochlaniacz par paliwa
  
 
i antenke tez masz!
fajne autko tylko troche go trzeba porobic....
zapodawaj foty z prac nad nim!
i powodzenia!
  
 
smiechowo z tym bagaznikiem na kajocie by wygladal nie sciagaj go wydech siakis dziki.
  
 
Nioooo powiem że ładnie, ładnie a cena to normalnie za darmo za ten rocznik. Teraz już tylko wymiana części i możesz dalej śmigać
Powodzenia przy tuningu
  
 
No to Krzychu wychodzi na prostą
P.S bagaznik zostaw
  
 
Gratulacje. Cena niesamowita chyba był bity albo jest kradziony (ewentualnie trup albo topielec) Mam identiko.

Jak chcesz sie bawic to wywal pochłaniacz par i cut off. Nanoplex oprócz tego ze jak trafisz na wlanietego to przerywa ma same plusy (min 2 charakterystyki, mniejsze spalanie, wiekszy kop).

Przełóż nanoplexa, cewke, czujnik obrotów, podstawke pod gaźnik i czujnik podcisnienia. Wymontuj sobie też brzęczyk z ssania zanim dostaniesz pierdolca.

Z blacharki sie nie ciesz tylko sprawdz błotniki od wewnątrz (jeśli ma plstikowe nadkola) i sprawdz jak wygląda tylna belka od wewnątrz zaraz przy rurze z wydechu.

Zrób z niego Kunera .

@maskekk Ten wydech to katalizator. Jest śliczny, cichutki i muli silnik.
  
 
Cytat:
2005-02-12 15:34:33, dooh pisze:
Zrób z niego Kunera .





a mi o koncowke chodzi.
  
 
to nanoplex nie ma odcinki na 6,5tys?

a jeden kolosalny minus to przekladnia kierownicza. nie docenialem wystarczajaco tego co mialem, na listwie po prostu sie nie myslalo o skrecaniu a tu sie mysli i jeszcze sie trzeba zdrowo napocic cena jak juz mowilem gosciu chcial 4tys, potem mu pała miękła aż do 3,2tys bo nie bylo kupca a on hajsu potrzebuje no i w koncu z bólami przyjal oferte 2,5tys.
  
 
Cytat:
2005-02-12 15:40:55, maskekk pisze:
a mi o koncowke chodzi.



a to racja jakas chadżowa koncowka nakrecana, ale to jedyny przejaw tjuniku w tym aucie
  
 
podobno nie wszystkie ele to mialy
  
 
Cytat:
2005-02-12 15:42:31, Krzyh00 pisze:
to nanoplex nie ma odcinki na 6,5tys?



Nie.
Przy 6000 rpm

Facet zwariował chyba....
  
 
krzycho zajebiste autko bardzo mi sie podoba teraz tylko troche przekładek i bedzie extra rajdówka
  
 
Cytat:
2005-02-12 15:42:31, Krzyh00 pisze:
... jeden kolosalny minus to przekladnia kierownicza. nie docenialem wystarczajaco tego co mialem, na listwie po prostu sie nie myslalo o skrecaniu a tu sie mysli i jeszcze sie trzeba zdrowo napocic ...



Przecież el też ma listwe
  
 
kurde wszyscy mają takie ładne furki a mój to nawet bagażnika na bajerke nie ma ładny ładny jest rozkręcaj, przekładaj, skręcaj i zapier****... upalaj kolorek jaky- mexykańska czerwień
  
 
Cytat:
2005-02-12 16:12:08, _Szary pisze:
Przecież el też ma listwe



Ciekawe które...
  
 
Cytat:
2005-02-12 16:29:21, dooh pisze:
Ciekawe które...



te z pewexu za dolary robione na eksport HGW dokad
  
 
Bajerka bedzie! Dobrze, ze szybko sie pozbierałeś

...wrzucaj foty na bieżąco z przebiegu tuningu
  
 
Cytat:
2005-02-12 16:38:36, kosa131 pisze:
te z pewexu za dolary robione na eksport HGW dokad



co ty możesz wiedziec....tylko w baltonie takie mozna było dostać...jaki tam pewex
  
 
no krzych00 - podobuje mie sie - taki ladny dziwiczy malan - ale spory ma przebieg jak na te kilka latek.. ktos duzo smigal..

ale najs.. tak jak mowoilem - dobra buda od ela i cacy. ladie przelozysz wszystko i bedzie si!

powodzenia w swapowaniu wszyskiego.. i faktucznie - mozesz zarzucaj jakies foty w miedzy czasie!

3m!