Ubywa paliwa :(((

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem o co chodzi, ale jeżdżąc na gazie ubywa mi paliwa. Właściwie chyba ubywa go jak samochód stoi w garażu. Wprawdzie robi się jakaś plama, tylko dziwi mnie że nie czuć benzyną... Może ktoś wie gdzie może powstać taki przeciek (plama się tworzy z przodu auta) A może to benzyna jest spalana razem z gazem?
Sory za taką a nie inną treść, ale ja od 4 dni szykuje, baluje i sprzątam po balandze i jestem strasznie zmęczony.
  
 
Możesz mieć walnięty elektrozawór benzyny(leci i gaz i paliwo),tylko że wtedy silnik chodzi do d...i nie idzie tym jechać.Ale jak ci ubywa na postoju to już jakaś grubsza afera... Może sąsiad podbiera?
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2003-01-27 14:55:40, kaovietz pisze:
Możesz mieć walnięty elektrozawór benzyny(leci i gaz i paliwo),tylko że wtedy silnik chodzi do d...i nie idzie tym jechać.Ale jak ci ubywa na postoju to już jakaś grubsza afera... Może sąsiad podbiera?
Pozdrawiam!




Hmm silnik działa chyba normalnie, wiec wychodzi, że ta plama to od benzyny, ale czy teraz robią U95 bezzapachową czy co?
Lepiej założe dziś kłódke na noc, przynajmiej jedna wątpliwość zostanie wyjaśniona
  
 
Sprawdź też przewody paliwowe od zbiornika do pompy oraz membranę pompy paliwa.
Jak uruchomisz silnik, to sprawdź czy z pompy paliwa a konkretnie z otworków w przekładce membran nie wycieka paliwo.

Ja musze wymieniać membrany gdzieś raz na rok, bo pękają.
W Ładzie jest jeszcze gorzej, bo od założenia gazu systematycznie co 3-4 miesiące.


  
 
Skoro plama z przodu auta to proponuję jeszcze sprawdzic przewody gumowe między elektrozaworem paliwa a pompką paliwa, lubią parcieć i wtedy cieknie.
  
 
poza tym, jesli masz gaznikowca i jezdzisz czasem na benzynie (np. rozruch), to moze to byc przez przetarte plywaki w gazniku! Jak jedziesz nz gazie, to w komorze plywakowej jest sucho i plywak nawala o metalowa scianke - u mnie plywaki byly tak przetarte, ze mozna bylo w nie palec wlozyc...
  
 
Dzięki za rady, jutro poogldam silnik jak pogoda pozwoli.
KiLeR - mam rozumieć że przetarty pływak=nadmierne spalanie ?
  
 
U mnie również ubywało benzyny. Zawór był sprawny. Okazało się że bak puścił na spawie.
Nawet nie było śladów pod wozem że coś jest nie tak. Gubiłem paliwo podczas jazdy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia podczas szukania przyczyny
  
 
Jak niemozesz zorientowac sie czego to jest plama, to ja podpal, hehehe

zartowalem
  
 
Witam.
U mnie była podobna sytuacja.Zbiornik przymocowany jest szelkami.Na załamaniu szelek ze zbiornikiem poprostu przerdzewiało i sie powolutko saczyło.Nie było tego tak bardzo widac ale szelki waniały paliwem.Zobacz czy plama jest pod samochodem posrodku , czy po brzegach i po której stronie, lewej czy prawej.Wtedy szukaj .
Jeszcze jedna sprawa.Jesli bys jechał na paliwie i potem widzial plame po samochodem to mogłyby być rurki plastikowe które łaczą przwody miedziane z czujnikie któryjest w zbiorniku.Jak wiadomo mozna to zobaczyc zagladajac pod kolo zapasowe.No i jeszcze ta długa rurka co lezy na zbiorniku , moze sie zeslizgneła - to zlokalizowac mozna jedynie po odkreceniu szelek i opuszczeniu zbiornika - minimalnie.


Pozdrawiam.
  
 
Jest na to rada tzw. doraźna - nie utrzymywać stanu paliwa z zbiorniku powyżej 10 litrów.
  
 
Zgadza sie: przetarty plywak = bardzo zawyzone spalanie na benzynie!