Pogrzewanie lusterek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat się co pewien czas przewija przez forum, ale prostota tego rozwiązania mnie zabiła!
Zobaczcie:



gotowe - prawie że bez kleju i gwoździ...
  
 
A z innych ciekawych zastosowań rezystorów udało mi się jeszcze wygrzebać UWAGA:
PODGRZEWACZ PŁYNU DO SPRYSKIWACZY
Czego to ludzie nie wymyślą, nie?
btw: A masło jak je wyciągnąć z lodówki dalej jest twarde i nikt z tym nic nie zrobił. Może więc czas, żebym i ja został wynalazcą???
  
 
Faktycznie proste . Mysle,ze na długie wieczory to niezłe zajecie dla majsterkowicza-ładziarza.
Tylko czy dasie zdemontowac lustro z obudowy bez zniszczenia go????
Paweł
 
 
Hubert !
W erze wszechobecnej niezamarzającej margaryny to byłoby coś
Paweł
 
 
Paweł, a nie wystarczy odkręcić z tyłu z obudowy?
  
 
A da sie????
Nie wiem bo nie próbowałem tylko zawsze zmieniałem lusterka. W sumie juz chyba dwa razy lewe i raz prawe
Ale przyjrze mu sie
Dzieki
 
 
tam jest taka mała zaślepka... którą się wyjmuje i odkręca szkło...
  
 
wy o maśle oczywiście?????
  
 
oczywiście...
  
 
Cały czas
 
 
No to może pójdźmy dalej!
Może by tak zamiast tej zaślepki załozyc zarówke , podłączyc do kierunkowskazów i tak jak w nowych merolach miec kierunkowskazy w lusterkach?????w końcu to tylko jescze jeden kbelek ( masa jest ) i jakać mał zrówka 21W plus klosz
 
 
Ja nawet myślałem o zamontowaniu takiego małego lasera, który oświetlałby mi zamek kiedy próbuję go w nocy otworzyć.
  
 
a może coś takiego :

zainteresowanym podam namiary aby reklamy nie robić

  
 
moze, tylko jakiś namiar by się przydał...
to nie reklama, tylko pomoc w ulepszaniu ładnej.
  
 
Wszystko ładnie pięknie,ale jak to jest z lusterkami które mają sterowane szkło?Tam chyba na szkle od wewnątrz jest taki plastik do którego przyczepione jest sterowanie.W 2107 są lusterka sterowane całe i tam to by sie nadało,tylko czy ktoś wie jak wyjąć szkło z oprawki i czy jest to wykonalne??
Pzdr grzesiek
  
 
HGS, jaki z Ciebie dobry chłopak !!!

Ja właśnie chciałem odgrzebywać stary wątek, w którym Grzesiu coś pisał o podgrzewaniu lusterek.

Grzesiu, nie wiem jakie masz lusterka, ale prawdopodobnie musisz zmienić na takie jak ja chcę.
  
 
zdjęcie to fragment katalogu firmy CONRAD
więcej informacji na stronie CONRAD-a
  
 
I jak?kombinował juz ktoś coś w tym temacie?
Soop wymienił u siebie lusterka,teraz chyba kolej na mnie,chociaż te co mam poodbają mi się:)Te nowe są po 28 zł za sztukę.Jak je kupie to obejrzę w środku i powiem czy taką naklejkę grzewczą da się przykleic czy niebardzo i trzeba z rezystorami się męczyć.Co by nie było jak kupie to odrazu zakładam elektrykę:)A może jeszcze silniczki jakieś żeby elektrycznie ustawiać??:)
Pozdrawiam Grzesiek
  
 
Lusterka sterowane elektrycznie to tak, ale po co podgrzewane? To podgrzewanie jest kompletnie nieprzydatne -> bo niby kiedy? Chyba, że w komplecie z ogrzewaniem szybek bocznych .
W nieŁADnym samochodzie mam takie cudo i jest to zbyteczny bajer. Jak mam zamarznięte lusterka to i też mam zamarznięte szyby i aby widzieć lusterko, to muszę i szybę wyskrobać, a jak już skrobię szybę to i łatwiej jest mi wykonać dwa skrobnięcia więcej (na te nieszczęsne lusterka), niż czekać aż mi to odmarznie... to jakiś bezsens, naprawdę.
Jak podgrzewać, to np.dysze spryskiwaczy (to się czasami przydaje), czy siedzenia (o to już jest naprawdę bajer zimą).
To taki mój mały głos w sprawie.
  
 
Hej.
U mnie w samarze tez szkla sa w oprawkach. Wiem bo wymienialem na sferyczne. Dosc ciezko te stare szkla sie odkleja, ale da sie. Aczkolwiek nie polecam tego robic bez zapasowego szkla pod reka
Wydaje mi sie zatem ze te folie moznaby rzeczywiscie nakleic np. na tej wlasnie plastykowej oprawce (lub na szkle), a chyba jedyny problem, to przewiercenie w niej otworu na kabel?