Jaki rozmiar głośników na tył w hatchbacku ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
szukam głośniczków na tył do autka....
chcę je wstawić w miejsce przeznaczone do seryjnie montowanych w MKV hatchback. Jaki rozmiar tam jest potrzebny ?

  
 
Cytat:
2005-02-16 12:31:55, Gerusik pisze:
szukam głośniczków na tył do autka.... chcę je wstawić w miejsce przeznaczone do seryjnie montowanych w MKV hatchback. Jaki rozmiar tam jest potrzebny ?



Zdaje się że to jest 5x7. Ale z tego co wiem...to poza fordowskimi trzeba kombinowac żeby tam zmieścić inne...trzeba jakąś przejściówkę robić bo mogą nie pasować mocowania. Można też kupić przejściówkę która pozwala na zamontowanie okrągłych 130 lub 165.Moim zdaniem to dobre rozwiązanie zwłaszcza że te przejściówki z zewnątrz wyglądają jak normalne fordowkie głośniki
  
 
Cytat:
z tego co wiem...to poza fordowskimi trzeba kombinowac żeby tam zmieścić inne


wszystko w tych samochodach musi być inne.....



oglądałem fordowskie... kosztują 205 albo 269 zł i... nie spodobały mie się "na słuch"
  
 
Ja mam MK6 htb i wsadziłem do tyłu głośniki 6'x9'. Oczywiście musiałem trochę powiększyć otwory...
  
 
Dokładnie tak jak pisze Artur_ST, oryginalne mają rozmiar 5x7, bardzo mało popularny rozmiar lepiej założyć przejściówkę na 16cm. A jeśli już koniecznie 5x7 to za tą kasę którą podawałeś lepiej kupić JBL-e, mają taki model w podobnej cenie, ale to i tak bez rzeźbienia się nie obejdzie, więc lepiej kupić 16
  
 
o ile chodzi ci o miejsce w pulce i ma taki sam rozmiar glosnik co w mk7 to boschman produkuje takie glosniki nawet przyzwoicie graja (kolega ma car audio)
  
 
a ja niedawno widzialem takie 5x7 ktore maja 180 W rms bodajze juz dobrze nie pamietam. alpine. cena powyzej 300. chyba nie warto inwestowac po to zeby tylko cos gralo. a jesli juz to raz a porzadnie. ze wzmakiem, kablami, kondem. wtedy zagra jak trzeba.

pozdro
  
 
Cytat:
boschman produkuje takie glosniki nawet przyzwoicie graja (kolega ma car audio)


... nio nawet fajnie
  
 
Rozwiązałem ten problem bardzo prosto zrobiłem redukcje z płyty mdf, i teraz mam największe elipsy w orginalne miejsca.


-----------------
Pozdrawiam.
  
 
a jak myslicie 16 boschmana (200wat) ladnie zagraja z radyjkiem sony 4x55w
  
 
Cytat:
2005-02-16 12:31:55, Gerusik pisze:
szukam głośniczków na tył do autka.... chcę je wstawić w miejsce przeznaczone do seryjnie montowanych w MKV hatchback. Jaki rozmiar tam jest potrzebny ?



generalnie 5x7", ale niestety te co widzialem maja inny rozklad srubek i i tak trzeba kombinowac. Ja kupilem przejscowki 5x7 > 16.5 jutro montuje i dam znac
  
 
Cytat:
2005-02-16 20:36:16, ZEUS666 pisze:
a jak myslicie 16 boschmana (200wat) ladnie zagraja z radyjkiem sony 4x55w

z tego co wiem to 200wat one widzialy jak staly kolo innych Boschman lubi zawyzyc moc. Jednak uwazam ze jak nie jestes audiofilem to czemu nie. Grac graja, bas maja.W htb i tak beda ladnie grakly z tylu bo w bagazniku bedzie sie bas rozbijal.
  
 
dajcie spokój z Buszmenami itd....jak już potrzebujesz coś dobrego (moim zdaniem) to proponuję Signaty. To może niebardzo znana firma ale jest lepsza niż te wszytkie pioniery, buszmeny itd. Cena zestawu 5x7 to około 185 pln w Białymstoku. Nie wiem jak w innych rejonach, a grają naprawdę dobrze
  
 
Boszman.... o Boszzzzz.... co to jest.....

Polecam strony o audio:

Fajna strona ale nie aktualizowana - niestety

Car audio i Home audio + trochę teorii

i forum car-audio to forum to radzę z przymruzeniem oka, bo czasami ludzie mają pomysły księżycowo kosmiczne ale za to w archiwum można się naczytać dużo ciekawych rzeczy!!!!
  
 
A ja musze powiedziec ze boschmann ma naprawde kilka ciekawych modeli.Kto mi nie wierzy niech sprawdzi chociazby elipsy z serii turbo pod dobrym wzmakiem.Mialem te elipsy w poprzednim samochodzie i graja na tyle dobrze ze po wlozeniu dodatkowo tuby do bagaznika gms 500 wat nie bylo zadnej roznicy.Te glosniki boschmanna maja zawyzona moc ale graja naprawde przyzwoicie a bas jest bardzo gleboki.Kosztuja w sklepie okolo 210 zl.Naprawde warto to zobaczyc.