Camry 89TD 2-bieg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zacznę od początku....
Miałem problem z wbijaniem drugiego biegu , tylko drugiego. Mechanik stwierdził że to może byc wina synchronizatora. No to wyciągnałęm skrzynię rozbebeszyłem ją i wszystko jest w porządku wszystkie koła zębate całe synchronizatory jak nowe i całość działa bez najmniejszego zarzutu. Przy okazji zmieniłem docisk, tarczę sprzęgła , łożysko.
Lecz nic to nie pomogło jak nie było tak nie ma dwójki tz.raz jest raz nie. Na sucho bez włączonego silnika wchodzi za każdym razem nie wiem co mam o tym myśleć i co dalej robić. Może to wina ciągieł od lewarka skrzyni biegów,
Proszę o radę.
Zbyszek
  
 
Cześć.

Jak dla mnie to coś sprzęgło nie rozłącza. U mnie (bliźniaczy silnik) jesli coś ma zahaczyć to własnie na 2. biegu.
Skrzynie sam robiłeś?

Pozdrawiam
  
 
...a przyczyną tego mogą być również wybite poduszki skrzyni ?
czy raczej nie ?
Zbyszek
  
 
Hmm. Sam nie wiem. Jeśli silnik lata na wszystkie strony (porozrywane poduszki) to mogłoby to trochę mieszać, ale z drugiej strony skrzynia jest połączona z lewarkiem przez linki dzięki czemu wszelkie drgania nie powinny mieć wpływu na zmianę biegów.
Może to i cięgno - jak jest z 1., 5. i wstecznym?
No ale skoro przy wyłączonym silniku jest ok... ja obstaje przy sprzęgle - powietrze w układzie lub za duży skok jałowy (nie rozłącza dobrze).

Pozdrawiam
  
 
mi tez czasem dwojka zgrzytnie.... w ogole skrzynia w camry jest obok blachy jej najslabszym punktem... troche sie boje jej rozebrac.
  
 
Wczoraj podszedłem do niej jeszczce raz, odpowietrzyłem sprzęgło , które zresztą chyba nie było zpowietrzone.Spojrzałem na te cięgła chyba są w porządku.
Muszę w końcu podjechać do jakiegoś servisu ....
tylko wiesz jak w servisie do tego podejdą wszystko będą chcieli wymienić i grubo skasować....-)
  
 
Cytat:
2005-02-19 07:19:10, Sikorek pisze:
Muszę w końcu podjechać do jakiegoś servisu .... tylko wiesz jak w servisie do tego podejdą wszystko będą chcieli wymienić i grubo skasować....-)


Taaa... a w dodatku wszystko masz wymienione prawie