Pytanie o tuning 1.3 cfi.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc wszystkim! Mam pytanko na temat tuningu essiego 1.3 cfi (96') na mono wtrysku, fabrycznie 60 KM.
Czy ten silnik jest tuningowalny?
  
 
każdy jest tuningowalny ale pytanie czy grzebanie w 1.3 się opłaca??
  
 
Ten silnik nie zna takiego slowa Odpusc sobie hehe chyba ze naprawde ambitny chlopak z Ciebie to wpadaj do garage BTT i Ci zrobimy potwora
  
 
Mam sentyment do tego autka(od nowosci w rodzinie) i wkurza mnie jak spod swiatel bierze mnie zwykly cinguecento. Dodam jeszcze, że chodzi na gaz.
  
 
Zalatw mi foty tego silnika bo to jest taki jak kowala?? ja sie zastanowie i najtansza droga go zrobimy Bedzie to najnowszy projekt btt Powiedz mi tylko ile chcesz przeznaczyc bo wiesz to jest wazne bo nie wiem jak mam liczyc czesci i jakie mam pole do popisu
  
 
ford rozwieracał ohc'eki do 1.4 zakładał im juz słynną głowice BDA dokładał turbine wsadzał co capri zakspeed i tak śmigały potworki o mocy 580 KM
  
 
sorki mała poprawka nie ohc tylko ohv cross flow (kent)
  
 
Noxx ja juz Ci cos powiedzialem:d
Dhl to firma kurierska i tyle;D
  
 
Bakster... a tak na poważnie co mozna zrobić nieduzym kosztem...żeby 1,3 troszkę "odmulić"???
  
 
No uklad wydechowy i dolotowy poprawic i to najlepiej pokombinowac z zupelnie inna przepustnica obrobic delikatnie glowice pospawac siakis kolektor wydechowy A potem to juz gruba ingerencja walki itp
  
 
mnie też interesuje ten temacik.
jaki wydech zrobić?? czy ma ktoś 1,3 bez kata jak chodzi?? myślę o zrobieniu układu z nierdzewki

  
 
To znowu ja od 1.3. Moj essi ma wyciety katalizator, niedawno mial generalke(tak, ze zaczynam z 0-wym przebiegiem). Po dotarciu polecialem 154 kmh(na 4 biegu). A, no i jechalem na LPG, ale z tego co slyszalem to Vmax sie nie zmienia przy gazie
  
 
mój leciał 165km ale na kołacha 16" ale jego oryginalny przebieg to 50 kkm
  
 
Qrcze, ja mam też 1,3 a na prostej najwięcej rozbujałem go do 170 km/h, z tym, że na kołach 185/65/14.
Na tej samej trasie na kołach 175/70/13 dochodziło do 180...
  
 
Moj 1.3 ma 175/70/13 i 154km to szczyt mozliwosci. Moze dlatego, ze to sedan i jest troche ciezszy+butla z gazem w kole
  
 
W takim razie, co mozna zrobic bez ingerencji w silnik, zeby reakcja na nacisniecie gazu byla odczuwalna?

[ wiadomość edytowana przez: metalessi dnia 2005-02-18 14:00:40 ]
  
 
moim zdaniem takie dotaki same z siebie nic niedają przy kolejnych modyfikacjach poprostu pozwolą wykożystać reszte KM
  
 
Bez ingerencje w silnik to mozna sobie auto umyc i mowic ze lepiej idzie bo mniejszy opor powietrza
  
 
a skad wziąść rure na układ wydechow?? powiedzcie mi jaka ma być grubość ścianek?? 2 mm to za dużo???
  
 
A co ze strumienica?
Czy chip tuning sie oplaca przy tak malej mocy poczatkowej? 60 kucy