Pytanie o kierunkowskaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z góry przepraszam jeżeli moje pytanie jest trywialne, ale jestem poczatkujący w tym biznesie. Chodzi o Samarę. Trzasnął mi lewy prrzedni kierunkowskaz i zakupiłem nowy (sam kierunkowskaz, a nie w kolmplecie z refelktorem). I teraz mam problem, jak mam go założyć. Czy musze zdejmować cały przód (tzn. osłonę chłodnicy) czy też można się do niego dostać z wewnątrz. A jeżeli mam zdejmować przód to drugie pytanie. W Samarze przód mocowany jest za pomocą wkrętów samogwintujących (tak stoi w instrukcji) i teraz czy jak je odkręce i zdejmę to da się je potem łatwo przykręcić????
Oto moje pytanie (cokolwiek trywialne zapewne dla wielu z was). bardzo prosze o pomoc bo przez rozbity kierunkowskaz woda mi się leje do środka........
Ale może się dowiem w sobocie na spocie.......
  
 
Witam!
Wcale nie trywialne jest Twoje pytanie bo mialem ten sam problem co ty próbując wymienić klosze na białe. Wiec tak.
Próbowalem dostać sie do kierunkowskazów bez wyciagania całej lampy , ale okazało sie ,ze musisz to zrobić. Nie jest to problem bo trzeba odłączyć kostki , odkręcić masę od karoserii(tą od lampy)i odkręcić cztery śruby mocujac lampe do przedniego pasa. Oczywiście tę osłonę i atrapę również , ale z wkręceniem z powrotem wkrętów samogwintujacych nie ma zadnego problemu. Jesli tego n ie zrobisz do soboty to na pasie Ci wszystko pokażemy, a jesli będzie w miare ciepło to nawet da się to zrobić . Myślę,ze nie zajmie nam to wiecej niż 20 minut.
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Cytat:
Jesli tego n ie zrobisz do soboty to na pasie Ci wszystko pokażemy, a jesli będzie w miare ciepło to nawet da się to zrobić


Przywieś tylko klucz 10 najlepiej rurkowy.
  
 
i najlepiej z grzechotką...
  
 
Racja!
Najgorsze było odkrecanie głeboko schowanych srub zwykłym kluczem...na szczęscie wtedy kiedy ja to robiłem było chyba ze trzydziesci stopni ciepła
 
 
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, klucz rurkowy, hmm.., mam klucze nasadowe, ale rurkowy hmm, zobaczę........