Syrena 104 z Bydgoszczy - foto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Chcałem przedstawić Wam zdjęcia mojej Syreny 104. Jak już pisałem wcześniej od prawie roku próbuję doprowadzić ja do stanu fabrycznego, i powoli mi się to udaje
Na zdjęciach pokazuję obecny stan auta, jak widać brakuje jeszcze szyb, ale to tylko kwestia włozenia ich. (Przy okazji.. Czy ktos mógłby mi dokładnie opiać, jak to się krok po kroku robi..? )

Potem pozostaje tylko zarejestrowac maleństwo i wyjazd

Jeżeli macie jakieś uwagi, to nie krępujcie się.
tak było:



tak jest teraz



  
 
Cytat:
2005-02-19 16:23:22, Jarek104 pisze:
... Jeżeli macie jakieś uwagi, to nie krępujcie się....


Mam!Jest piękna!
  
 
chciałem sobie oglądnąć ale nie starczyło mi cierpliwości
  
 
Bardzo ladna a kolorek dopasowany idealnie do jej lat mlodosci Jak dla mnie po wstawieniu szybek jedyne co by sie przydalo to jeszcze naklejka PL na szybie z tamtego okresu
  
 
a ja chyba widze ze wychodzi Ci uszczelka spomiedzy błotnika (tylny lewy) a pasa ??
Czy dobrze widze ???????
a poza tym to po prostu ZAZDROSC
  
 
w końcu otworzyło

uszczelka wychodzi,pozatym błąd że te uszczelki są polakierowane

ale tak wogóle to się pośliniłem i kolorek "mysi" idealnie pasuje do 104-ki

  
 
Cytat:
2005-02-19 17:51:15, daniel pisze:
w końcu otworzyło uszczelka wychodzi,pozatym błąd że te uszczelki są polakierowane


No mi sie wydaje ze uszczelki jeszcze nie sa zamontowane
  
 
Cytat:
2005-02-19 18:08:41, road_runner pisze:
No mi sie wydaje ze uszczelki jeszcze nie sa zamontowane



uszczelki są zamontowane-widać jak część jej wyszła między tylnym pasem a błotnikiem.żeby były ładne czarne trzeba by odkręcić błotniki do malowania albo może dałoby się je obkleić,chociaż wątpie czy udało by się to na tyle żeby efekt był zadowalający-najlepiej ściągnąć błotniki
  
 
Dokładnie, to mój błąd, ze nie zabezpieczyłem kerdy przed wstawieniem autka na lakiernię..
Do ściągnięcia błotnika nie starczyło mi cierpliwości, odpuściłem walke przy pierwszej srubie.. Wiem, wiem.. powinienem był je zdjąć...
No nic straconego.. I tak widzę na niej już tyle niedoróbek, ze po sezonie wraca do garażu na totalną rozbiórkę i jedzie spowrotem na lakiernię..

A teraz czasowo ta uszczelkę pomaluję chyba markerem, z daleka nie będzie widać, jak myślicie?
A ten fragment, który wychodzi, poprostu wkleję.
Przy jesiennych poprawkach kerda idzie do wymiany tak czy inaczej..
  
 
ja mysle ze ta sruba z ktora walczylers jest wlasnie w tym koncu gdzie sie wysmyknela uszczelka
wcisnij wstaw nowa srube ale nie wklejaj
  
 
OK, spróbuję wcisnąć to i w miejsce tamtej (która jak narazie nawet nie drgnęła.. ) wstawić inna śrubę i to porządnie ścisnąć.

A czemu uważasz, ze wklejenie jest złym pomysłem?


Czy ktoś z Was wstawiał szyby w Syrence? Jak to zrobić, zeby było dobrze i nie popsuć??
  
 
Ooo, kolega z Bydzi, jak mogłem nie zauważyć wcześniej . Trzeba by się kiedyś spotkać .

ps. Fajne autko .
  
 
No chetnie, chętnie

Zapraszam w piatek lub w weekend jakoś na miedzyń, zobaczysz Syrenką na żywo, i moze cos pomozesz

A Ty jakie masz autko? Bo jak F125p, to mam sasiada-maniaka fiaciorów
  
 
Cytat:
2005-02-21 15:53:28, Jarek104 pisze:
A Ty jakie masz autko? Bo jak F125p, to mam sasiada-maniaka fiaciorów



jego lepiej o to nie pytać
  
 
uwazam ze lepiej nie kleic bo jak nie masz nowej to przy probie oderwania i ponownego wlozenia przed malowaniem ( a wlasciwie to dlaczego masz ja zamiar jeszcze raz malowac???)lub zalatwienia tego bez malowania ale tak jak bylo oryginalnie to moze Ci z niej wiele nie zostac
a nakretki to moze dremelkiem zjedziesz ????? bo kątówka to juz chyba raczej nie wejdzie
  
 
Syrenka wróci jesienia na lakiernię chocby dlatego, że tym razem nie malowałem komory silnika (czego teraz żałuję), widzę juz kilka niedociągnięć w temacie wyszpachlowania, i już udało mi sie w garażu zrobić jej piękna ryse na drzwiach...

A kerdę postaram się faktycznie wkręcić, jeśli nie da rady, to trudno, będzie wklejana.
A ogólnie to podobno można kupić nową z metra..
Prawda to?
  
 
Cytat:
2005-02-20 19:18:20, Jarek104 pisze:
OK, spróbuję wcisnąć to i w miejsce tamtej (która jak narazie nawet nie drgnęła.. ) wstawić inna śrubę i to porządnie ścisnąć. A czemu uważasz, ze wklejenie jest złym pomysłem? Czy ktoś z Was wstawiał szyby w Syrence? Jak to zrobić, zeby było dobrze i nie popsuć??



a zmieniales kiedys uszczelke w maluchu ?? jesli nie to kup sobie np na allegro ksiazke Z. Glinki i tam bedzie wszystko dokladnie opisane .. pozatym wystarczy Ci np sznurek na bielizne ipara dodatkowych rak ... ewentualnie ze 2 jesli robisz to po raz pierwszy
  
 
Dokładnie, operację wkładania szyb będę przeprowadzał poraz pierwszy..
Książkę Glinki mam, ale to co tam jest napisane, jakoś do mnie nie przemawia.. No ale bedzie trzeba spróbować, najwyżej szyba pójdzie w drebiezgi....


A malucha nigdy nie miałem..
  
 
ladna syrenka, szkoda ze trafily ci sie bledy mam nadzieje ze kiedys moja 104 bedzie moigla godnie obok twojej sie zaprezentowac
  
 
Cendra, jak mozesz to wrzuc jakieś fotki swojej Syrenki..
I jeśli potrzebujesz jakieś części albo porady przy czymś, to daj znać, może coś będę w stanie pomóc