Docisk Sprzęgła- ile kosztuje?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czyba musze wymienic docisk sprzęgła....Tarcza jest dobra bo wymieniałem jakieś 10tyś km temu, ale ostatnio przy ostrzejszej jeździe czuje swadzik spalanych okładzin tarczy no i przede wszystkim sprzęgło zaczyna misie włączać dopiero przy przwie całkowicie popuszczonym pedale.mam nadzieję,ze to tylko docisk i nie będę musiał kupować kompletu. Ale na Estonie i na nasz zlot musi być juz nowe i w pelni sprawne
 
 
a może wystarczy regulacja???
  
 
Lewy, jeśli czuć swądzik to regulacja nie wystarczy (myślę).

Pawełku, zapraszam na klubową, w dziale sklepy jest bardzo fajny sklep Skorpion. Polecam !!! Mieszczą się w Krakowie !!!
  
 
Dzięki za namiary Robal!
Ale...dzis zamówiłem sobie doocisk w skepie na Ukrainie , a konkrtenie w Odessie. Bedzie oryginał , a oprócz tego dwa rzazy tansze. Dostawa gratis
nie no żartyuje z tym sklepem, ale przyjechał dziś mój dobroczyńca i mi to kupi.Reszta historyjki jest prawdziwa(chodzi o cenę i oryginał)
 
 
smród nie wynika ze "zużycia docisku" on nie śmierdzi
śmierdzi tarcza, która nie jest dociskana i się ślizga, a powodem tego może być również zła regulacja tj. w samarze- zbyt mocna naciągnięcie linki sprzęgła lub jej blokowanie się w pancerzu na skutek pordzewienia (tak jak linka ręcznego).
  
 
Ostatnio przy zmianie biegow zauwazylem taki wysoki, krociutki pisk - ale tylko czasami. Jak myslicie co moze byc tego przyczyna? Tarcze sie slizgaja?
  
 
Może się ślizgać pasek klinowy .
Pzdr., Krajnik
  
 
A MOŻE ŁOŻYSKO OPOROWE DAJE ZNAKI
  
 
Własnie dlatego Lewy mysle,że to docisk !
Czasem jadąc długo i szybko pod górę np. na zakopiance czuje ten zapaszek. Stąd mój wniosek,ze tarcza, która jest nowa ( apoza tym samara ma samoczynna regulacje polożenia pedału sprzegła) nie jest odpowiednio dociskana . jesli sie myle to i tak bede pewniejszy gdy wymienię docisk po 200tys km. Tym bardziej,ze mechanik przy zakladaniu nowej tarczy juz wtedy po dokładnych ogledzinach stwierdził, ze docisk juz nalezłoby wymienić, ale jeszcego zostawił. Władek ma nosa
Oprócz tego zamawiam równiez komplet przegubów.Te , które mam teraz juz zaczyna byc słychac szczególnie wtedy gdy jest zimno.Jak sie rozgrzeja nie stukaja juz tak bardzo.Ale wytrzymalu 200tys km. Wskodzie , którą jeżdżę w firmie jeden po 60 tyś juz ma dość
Tak wiec łada moim zdaniem ma bardzo mocne elementy przeniesienia napędu(zupełnie odwrotnie niż ocenia to AUTO ŚWIAT)
Paweł