Numer silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam banalne pytanko: gdzie znajduje się numer silnika 1,6 l benzyna, w 306tce?
raf.
  
 
W 106 nikt nie wie gdzie jest Francuzi podobno schowali go gdzies pod silnikiem, podobno zeby sie do niego dostac trzeba pol silnika rozebrac. Byc moze i w 306 tak jest
  
 
Wydaje mi się, że numery silnika powinny być umieszczone na eksponowanej części bloku tak by łatwo dawały się odczytać (chociażby podczas przeglądów rejestracyjnych) Znam z autopsji jednak przypadek kiedy nr silnika były ale zniknęły (bardzo częsta bolączka wszystkich aut włoskich- tak mówili w stacji kontroli pojazdów) Poprostu blok silnika bardzo koroduje, a aluminiowy w punto utlenił się na tyle, że po 2 latach eksploatacji numer silnika bezpowrotnie zniknął. Teoretycznie powinno się w takim wypadku wystąpić do urzędu o nadanie nowych nr (kosztuje to około 300zl) ale w stacjach przymykają na to oko a pozatym współcześnie rejestrowane bryki nie mają wbijanych nr silnika do dowodu. Problemy mogą się pojawić najczęściej przy odsprzedaży auta.
  
 
Tez slyszalem o tym ze w punciakach gina numery na przegladach przymykaja oko ale jak sie trafi jakis wredny niebieski to moze byc nie przyjemnie
  
 
Ja kupowałem swojego od wiarygodnego właściciela - grupa "Leszcze". Za chiny nie mogłem znaleźć numeru silnika. Vin jest o.k. Mam niedługo przegląd, mam nadzieję, że nie będą się czepiać.
  
 
Witam,

Pytanie moze banalne ale, numer jest po prawej stronie silnika patrzac od frontu na płaskiej plytce tuz kolo wyjsci plynu chlodzacego z silnika. Jezeli widac tam duze oznaki rdzy to numeru nie odczytasz bo jest wypalany a nie wybijany. To miejsce warto zasmarowac jakims specyfikiem bo jak rdza zje numer to pincet złotych z portfela ucieknie na urzedowe nabijanie numerow

Pozdrawiam
Tomek
  
 
Nie wiem jak w innych ale w moim PUGU fabrycznie numerów nie było tzn nie tylko w moim ale i we wszystkich 305-tkach a podobno tez i w innych z tego okresu.