Czy istnieje coś takiego jak 1,4 DOHC?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie jest coś takiego w Fiatach???
  
 
Istnieje. Jeśli ktoś sobie włoży do kanta 1.4 16V rovera.
Seryjnie nie...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Alie Gigantowi chodziło chyba o fiatowskie 1.4 DOHC,z tego co wiem to w 131 był 1.4 ale OHC-z pojedynczym wałkiem.Pozdro!
  
 
No niestety fiat sie rozwijał pod względem silników. Niestety bo fso nie

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-01-30 12:44:50, Gigant22 pisze:
Właśnie jest coś takiego w Fiatach???



Tak jest, jestem tego przykładem.
  
 
ha ha ha bardzo śmieszne chodziło mi o silnik z napisem FIAT a nie FSO albo deawu czy jak to sie pisze ...............
  
 
Zawsze można wziąść markera i dopisać FIAT ... swoją drogą... wiecie, że Niemcy tłumaczyli FIAT jakoś tak, że po przekłądzie na Polski wychodziło: Feler w każdej części. Ciekawe czy mieli na myśli Włochów, Polaków, czy może ludków z Zastavy .
Swoją drogą kiedyś odczytywano Fiat 126 jako:
Fatalna Imitacja Auta Turystycznego 1-osobowego ,2-drzwiowego, 6-ciokrotnie przepłaconego

Zaś samo FSO było nawyzywane w pewnych latach:
Fabryką Samochodów Omawianych - od 1992 do 1995 kiedy to szukaliśmy partnera strategicznego

Fabryką Samych Osłów - to przez tych bardziej złośliwych... te rozszyfrowanie skrótu usłyszałem po raz pierwszy koło 1997 roku. Byc może odnosiło się do Koreańców, którzy w tymc zasie dość licznie zaczeli najeżdżac FSO.

  
 
no może powiem o co mi chodzi
nie mam papierków na 1,6 DOHC i kombinuje i zastanawiam sie czy można go zarejestrować na 1,4 bo na taki papierki są .........
  
 
Cytat:
2003-01-30 15:30:18, Raffi pisze:
Zawsze można wziąść markera i dopisać FIAT ... swoją drogą... wiecie, że Niemcy tłumaczyli FIAT jakoś tak, że po przekłądzie na Polski wychodziło: Feler w każdej części.


Angole tlumaczyli FIAT= Fix it again Tony. Niemałą zasługe miał w tym Tipo który podwzgledem niezawodnosci był przerównywany do zapalniczek jednorazowych.
  
 
Cytat:
2003-01-30 15:12:29, Gigant22 pisze:
ha ha ha bardzo śmieszne chodziło mi o silnik z napisem FIAT a nie FSO albo deawu czy jak to sie pisze ...............



Były silniki Fiata 1.4 DOHC.
  
 
poważnie byłem na stronie fiata (wloskiej) i nic takiego nie widziałem ale z drugiej strony gadałem z gościem które twierdziła że ma takie cudo .....
  
 
gdzie coś takiego mozna zobaczyć ? www........
  
 
A możecie mnie oświecić w jakim modelu fiata był 1.4 DOHC?Bo też szukałem i porażka-jest tylko 1.4 OHC w Supermirafiori.
  
 
Z tego co się dowiedziałem to była krótka seria.
  
 
zastanawiam się jak to wygladało......... widziałem na szrocie 1,6 ohc i blok wygladał identycznie jak 1,6 dohc ....... myslicie że to wygladało z wieszchu ja 1,6 ?
  
 
Byl silnik 1.4 DOHC Fiata.

road_runner: zapewniam, ze Tipo jest jeszce w porzadku - w porownaniu do Ritmo

pozdrowka
Adamus
  
 
Fabryka
Samochodów
OSOBLIWYCH

P.S. Słyszałem żeby nie kupować 3 fur na "F" Fiatów, Fordów i francuskich

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
no super są tacy którzy wiedzą że był ale nikt nie jest wstanie go pokazać .......... a o co chodzi z "road_runner: zapewniam, ze Tipo jest jeszce w porzadku - w porownaniu do Ritmo " ?????

  
 
Oczywiscie ze był silnik 1,4 DOHC ( Fiat ) o mocy około 70KM , monowany w Fiat 131 S , ale to była krutka seria na jakis rynek ale nie pamietam na jaki. Nawet widzialem taki silnik na szrocie ( strzacka ) z papierami za 850pln . Z wygladu niczym sie nie rózni od 1,6 nawet tej samej wysokosci.
Moze cos Mrozek bedzie wiecej wiedział na temat tego silnika .
  
 
czt ten silnik 1.4 dohc nie był montowany w fiacie 124 spider?