Pytanie o kasowanie licznika kilometrów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy to jest normalne dla Łady Samary, że mimo posiadania dwóch liczników przejechanych kilometrów (normalnego i takiego dla użytkownika) tego dla użytkonika nie da się, jak to jest normalnie w samochodach, wyzerować bo nie ma czym, nie ma przycisku do zerowania.
Może to jest tylko urok mojej Łady.
  
 
Oryginalny licznik dzienny posiada pokrętło do zerowania
Zobacz czy masz otwór na takie "coś"
Jeśli jest, zapewne pokrętło komuś się złamało i czeka Cię wymiana licznika

pzdr
CHIO
  
 
Cały myk polega na tym, że ja nie mam nawet otworu, przynajmniej nie w pobliżu licznika
  
 
Na 100% masz to pokrętło !
znajduje sie w dolnej częsci deski rozdzielczej zobacz dokładnie po prawej stronie kolumny kierowniczej. Tam gdzie ssanie.
W ogóle drvampirku polecam Ci stronke www.katalog.bos.ru
Znajdziesz tam całą samarkę w kolorowych , przejrzystych obrazkach, które mozesz powiększać i sa wteduy naprawdę dokładne!
Poza tym jesli chcesz ma sz naklubowej ksiażkę serwisowa do łady samary. A jesli w ogóle nie masz ksiazki to moge Ci pozyczyc moja , bo ja i tak mam ja pro forma
mechanika to ze mnie juz nie bedzie
 
 
Po LEWEJ stronie kolumny kierownicy - ssanie po prawej, a pokretlo do zerowania powinno byc po lewej, pod kolumna. Zeruje sie krecac nim w prawo, o ile sie nie myle.

  
 
Racja -po lewej!
 
 
mam pokrętło ale do zmiany oświetlenia deski rozdzielczej
  
 
Jeszcze raz.
Siądź w Samarce.
Włóż rękę, jakbyś miał zaciągnąć ssanie.
Jak czujesz gałke od ssania, to posuń rękę w lewo i powinno być małe pokrętełko od zerowania licznika - znajduje się ono, tak jak cięgło ssania bezpośrednio pod kolumną kierownicy.
Jeśli go nie ma, to może się odkręciło - wtedy zajrzyj pod deskę i szukaj linki.
pozdr., Krajnik
  
 
ja po lewej stronie też mam pokrętło podświetlenia deski, a zerowanie licznika na tablicy z zegarami.
ps. ssania nie mam

Łada jest najlepsza

[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2003-02-02 16:49:47 ]
  
 
Góral!
Jak się domyślam masz deskę 21099 i to zmienia postać reczy, chociaż i tak pokrętło regulacji jasności znajduje się obok kolumny, choć bardzo blisko. Tymczasem zerowanie w 2108, 2109 jest pod kolumną.
pozdr., Krajnik

  
 
Góral! Ale tymasz przeciez inna deskę w sedanie .
A my mamy klasyczne samarki, wiec u nas jest to troche inaczej
PAweł
 
 
Dzięki Krajnik za tak precyzyjny opis, rzeczywiście znalazłem, tylko u mnie pokrętło wypadło i był tylko pusty otwór a samo pokrętło wisiało na lince głęboko pod kierownicą, znalazłem, wmontowałem z powrotem i działa
Dzięki
  
 
Jasne, prezesie... zaraz się okaże że ja mam nie klasyczne auto.
  
 
Góral, jesteś unikatowy !!!

Ja bym proponował Górala do muzeum oddać !!!
  
 
offtopic

A moze kazdy doda swoje zdjecie w stopce. Bedzie nam weselej na tym forum)) Obowiazkowo zdjecie musi byc z pokazywaniem zabkow
  
 
Już się robi ! tylko prosze się nie śmiać!!!!!
Chyba musicie sie postarać o nowego prezesa , bo ja jestem niestety nie na pokaz
Ja już nawet widze kandydata...
 
 
Ja tez juz czegos szukam.
  
 
OOOO.... a kogo widzisz na to zaszczytne stanowisko??
  
 
Goral!
Akto ma njładniejsze zdjecie w profilu??????Nie chodzi mi o samochód
 
 
Kacper...??