Czyżby ponownie ktoś sobie "pożyczył" zdjęcia ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
KLIK!
  
 
co Panowie na to aby rzadac od allego zablokowanie konta temu kolesiowi?

Lepsze to niz sprawa dla tego kolesia
  
 
Krucjate czas zaczac
Jestem za.
  
 
Byyyylo. Z tego co pamietam Mackowi to nie przeszkadzalo specjalnie i nic z tym nie robil No chyba, ze cos pokrecilem. Oczywisice Macka (Maestra) samochod nie jest oklejony folia od goscia, wiec to spore naduzycie.

Za to bardzo mi sie podoba golf oklejony ta folia
  
 
hmm wykorzystanie fotek to jedno..ale opis mnie lekko wpienil bo koles sugeruje jakoby esperaczek byl jego dzielem i z uzyciem jego folii..nie moj samochod nie moja sprawa ale ogolnie to jest przyklad chamstwa i zlodziejstwa (to jest wlasnosc intelektualna przeciez)
  
 
Cytat:
2005-03-06 20:40:53, qbaj pisze:
to jest przyklad chamstwa i zlodziejstwa (to jest wlasnosc intelektualna przeciez)


jaka intelektualna w sumie o ile pamięc mnie nie myli to od Maćkowego esperaka wszystko sie zaczeło a to że koleś podaje się za współautora bombowego wyglądu esperaka to spore przegięcie. Chyba że ten golf wygladał na równie fachowo zrobionego????

[ wiadomość edytowana przez: riko dnia 2005-03-06 20:58:08 ]
  
 
riko..zdjecia i mozliwosc ich publikacja to wlasnosc intelektualna..w odroznieniu od esperaka
  
 
No cóż, wedle mnie gostek tylko sprytnie wprowadza w błąd czytającego. Pisze, że jego auto jest tak oklejone a pokazuje zdjęcia Esperaka. Jego auto to pewnie ten nędznawy Golfik. A zdjęcia te wykorzysują tylko dlatego, że ogólnie to Espero prezentuje się zajefajnie i dodatkowo podswiadomie zachęca potencjalnego nabywcę ("ale zajefajne Espero, jak pooblepiam gdzie się da mojego trabanta to będzie tak samo wyglądał"). Tez pamiętam, że MackowiGT to nie przeszkadzało a nawet był zadowolony, że jego auto jest brane jako przykład. Moim zdaniem jednak Allegrowicz chociaż powinien zapytac lub poinformowac źródło z którego pobierał owe zdjęcia (lub powinien podać je poniżej)!!! Jeżeli tego nie zrobił to powinno się coś z nim (z tym) zrobić.
  
 
Panie i Panowie.
1) Czy gdziekolwiek na naszej stronie klubowej jest wzmianka, że materiały (teksty, zdjęcia itd.) znajdujące się na niej wymagają jakiejkolwiek zgody ze strony naszago klubu (autora, którem jest najczęsciej nasz klubowicz). NIE znalazłem nic takiego, a moze muszę iść do okulisty. Może warto coś takiego napisać, przynajmniej będziemy wiedzieli gdzie ów materiał, najczęściej zdjęciowy, pojawi się w internecie (choć nie tylko) i do jakich celów zostanie wykorzystany. Może wprowadźmy zasadę, że jeżeli już ktoś pobiera materiał z naszych stron klubowych, to niech napisze wzmiankę, że np. "Materiały pochodzą z Polskiego Klubu Espero - www.espero.of.pl".

2) Jeśli faktycznie chcemy bronić Naszej (klubowej albo indywidualnej) własności intelektualnej, to poza środkami prawnymi, zdjęcia można opatrzeć napisem np. "Własność Klubu Espero", nanieść "znaki wodne" o pdobnej treści, zdjęcia publikowac z kiepskiej rozdzielczości i przede wszystkim czarno- białe. To są niektóre sposoby jeśli chceny się bronić przed tego typy gościami jak ten na allegro. A teraz mi powiedcie, skąd gość ma te zdjęcia, bo nie musi ich mieć ze strony naszego klubu.

3) Jesli którys z naszych klubowiczów publikuje coś, to niech sam zadba o ochronę swoich interesów, albo niech przerzuci to na klub, wtedy Klub staje się właścicielem. Tylko narazie Nasz KLUB nie jest zarejestrowany.

4) Powyższe dywagacje nie muszą wszystkim odpowiadać, ale wykorzystywanie np. zdjęć z naszymi samochodami może przynieść zarówno popularność autorowi (klubowi) albo też może przysporzyć dużego bólu głowy (jak komuś bryka spod domu zniknie). To, że gośc wykorzystał te zdjęcia bez zgody....niech chociaż napisze, że pochodzą od członków klubu, a jak nie napisze to mu w czape . Myśle, że pojawianie się materiałów w internecie pochodzących ze stron klubowych jak najlepiej świadczy o klubie i klubowiczach, ale myślę też, że należy to kontrolować.

Ale się rozpisałem... i jest to moje zdanie.
  
 
Cytat:
2005-03-07 09:09:01, AsterixGal pisze:
Panie i Panowie. 1) Czy gdziekolwiek na naszej stronie klubowej jest wzmianka, że materiały (teksty, zdjęcia itd.) znajdujące się na niej wymagają jakiejkolwiek zgody ze strony naszago klubu (autora, którem jest najczęsciej nasz klubowicz). NIE znalazłem nic takiego, a moze muszę iść do okulisty. Może warto coś takiego napisać, przynajmniej będziemy wiedzieli gdzie ów materiał, najczęściej zdjęciowy, pojawi się w internecie (choć nie tylko) i do jakich celów zostanie wykorzystany.



Prawo nie wymaga takiego zastrzeżenia dla ochrony praw autorskich - kraść nie wolno, nawet jak coś nie jest opisane, że tego kraść nie wolno.

Cytat:
Może wprowadźmy zasadę, że jeżeli już ktoś pobiera materiał z naszych stron klubowych, to niech napisze wzmiankę, że np. "Materiały pochodzą z Polskiego Klubu Espero - www.espero.of.pl".



I myślisz, że taki "cfaniaczek" zastosuje się do tego??

  
 
Cytat:
2005-03-06 19:49:04, maltoron pisze:
Krucjate czas zaczac Jestem za.



Napisałem do niego bardzo kulturalnego maila z prośbą, by wykazał trochę dobrej woli i PRZYNAJMNIEJ zaznaczył skąd fotki pochodzą. Zobaczymy co zrobi
  
 
Cytat:
2005-03-07 09:09:01, AsterixGal pisze:
Panie i Panowie. 1) Czy gdziekolwiek na naszej stronie klubowej jest wzmianka, że materiały (teksty, zdjęcia itd.) znajdujące się na niej wymagają jakiejkolwiek zgody ze strony naszago klubu (autora, którem jest najczęsciej nasz klubowicz). NIE znalazłem nic takiego, a moze muszę iść do okulisty.



Zaleca sie Wklejam. Copyright (c) Polish Club Espero
gfx: tt studio
code: Cwikus. Tyle wystarcza, pomijajac juz ze ow wpis w stopce kazdej strony to tylko informacja a nie "prawne zastrzezenie", bo zastrzegac wlasnosci nie trzeba. Zdjecia stanowia wlasnosc intelektualna, sa indywidualnymi wartosciami ktorych nie mozna kopiowac bez zgody autora, chyba ze wyraznie ZGADZA SIE na to pisemnie.

Cytat:
Jesli którys z naszych klubowiczów publikuje coś, to niech sam zadba o ochronę swoich interesów, albo niech przerzuci to na klub, wtedy Klub staje się właścicielem. Tylko narazie Nasz KLUB nie jest zarejestrowany.



Prawne - bo rozumiem ze o takim mowimy - przerzucenie wlasnosci zdjec z wykonawcy na inna osobe/podmiot jest bardzo skomplikowane i papierek/email z samym oswiadczeniem zdecydowanie -nie-wystarcza- a wrecz niczego nie stanowi, procz niezlej ozdoby na tapete przedpokoju

Cytat:
4) Powyższe dywagacje nie muszą wszystkim odpowiadać, ale wykorzystywanie np. zdjęć z naszymi samochodami może przynieść zarówno popularność autorowi (klubowi) albo też może przysporzyć dużego bólu głowy (jak komuś bryka spod domu zniknie). To, że gośc wykorzystał te zdjęcia bez zgody....niech chociaż napisze, że pochodzą od członków klubu, a jak nie napisze to mu w czape



A to zas nasz wspolny wniosek - niech gosc napisze o naszym klubie, ze to espero tej a tej osoby, bo jak nie to w czape
  
 
" to sie do prasy nadaje"
  
 
Cytat:
2005-03-07 19:29:52, FGM2 pisze:
" to sie do prasy nadaje"



Jak ktoś nie ma się czym podniecać, to bardzo możliwe...

Najbardziej powinna interesować ta sprawa samego właściciela...

Temat już był.

Maćkowi to generalnie zwisa...


Temat do zamknięcia...
  
 
Zanim się ten wątek pojawił ja już nawiązałem dialog z tym gościem.
Oto fragment:

(mój)
[...]
Taka prezentacja to wprowadzanie klientów w błąd, ponieważ auto
przedstawione na zdjęciach nie było oklejane oferowaną przez Pana
folią i nie stanowi Pana własności, jak sugeruje podpis pod jednym ze zdjęć.
Także same fotografie zostały nielegalnie pozyskane zapewne ze strony
Polskiego Klubu Espero.


(i odpowiedź)

witam
w sprawie zdjec espero dogadalem sie juz z wlascicielem strony na ktorej zostaly zamieszczone zdjecia...
elementy w espero oklejone byly za pomoca oferowanej folii jak równez poinformował mnie ich wlasciciel!


No to jak? Dogadał się z właścicielem strony?


--
Wiesiek (Maestro)


[ wiadomość edytowana przez: Maestro dnia 2005-03-07 22:59:28 ]
  
 
Widzę z zamieszczonej korespondencji, że gość kontaktował się tak z "właścicielem" strony na której są pobrane przez niego zdjęcia jak i z samym autorem przeróbek pokazanego Espero...

ciekawe...

Ciekawe czy to prawda???

Pytanie tylko czy ten gostek od folii to zdjęcia wziął bezpośrednio ze strony Klubu czy też jeszcze od kogoś kto ich użył?!?!?!
  
 
nie no z tego co zrozumialem ten fragment korespondencji to gostek rzekomo dogadal sie z mackiem gt i to o jego stronie jest mowa..

krotko

1. w tej konkretnej sprawie powinnien glos zabierac maciekgt jako autor i obecny wlasciciel samochodu..bo to jego zdjecia a nie klubu (nie pamietam zadnej darowizny ze strony macka)

2. proponuje wprowadzic znacznik zdjec np napis espero.of.pl czy cokolwiek..i osoby publikujace fotki ktore nie zycza sobie zeby gdzie indziej niz tu gdzie same je umiescily fotki byly publikowane uzywaly tego znacznika..

i po klopocie..nie bijmy juz piany
  
 
Cytat:
2005-03-07 22:58:26, Maestro pisze:
... (i odpowiedź) witam w sprawie zdjec espero dogadalem sie juz z wlascicielem strony na ktorej zostaly zamieszczone zdjecia... elementy w espero oklejone byly za pomoca oferowanej folii jak równez poinformował mnie ich wlasciciel!
No to jak? Dogadał się z właścicielem strony?
-- Wiesiek (Maestro)



Wszystko OK. skoro dogadał się z właścicielem zdjęć,
ale chyba Maciek powinien o tym fakcie poinformować Wieśka.
Pewnie, że to tylko auto i nic więcej, ale od mały spraw się zaczyna.
Ja myślę, że jednak gość z Allegro powinien wyraźnie napisać,
że jego jest ten Golf, a Espero jest tylko oklejone podobną taśmą
i, że zdjęcie jest zapożyczone.
A takowej informacji tam nie ma.

Może.....,
Maciek, wypowiedz się.
  
 
Ludzie !!!

Już był o tym temat.

Czytajcie posty do jasnej ciasnej...
  
 
Czyżby znowu?
HenBas - to nie twoje (na dole strony)?
Aukcja

A zwoją drogą, może warto to kupić? 2,90 to nie taka porażająca cena...

[ wiadomość edytowana przez: Navi dnia 2005-03-13 10:58:50 ]