ładniutkie przewody

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
naoglądałem się TVN turbo i troszkę filmów...i chciałbym porobic sobie ładniutkie przewodziki WN i inne przy silniku. Oczywiście nie wchodzi w gre kupno firmowych drogichi np...żółciótkich
bo do 1,3 na monowtrysku to chyba profanacja...
Poradźcie jak to porobić żeby fajnie wyglądało, było trwałe i...niedrogie
Chodzi tylko o wygląd...a nie parametry
  
 
Cytat:
2005-03-07 21:36:27, Hetmann pisze:
naoglądałem się TVN turbo i troszkę filmów...i chciałbym porobic sobie ładniutkie przewodziki WN i inne przy silniku. Oczywiście nie wchodzi w gre kupno firmowych drogichi np...żółciótkich bo do 1,3 na monowtrysku to chyba profanacja... Poradźcie jak to porobić żeby fajnie wyglądało, było trwałe i...niedrogie Chodzi tylko o wygląd...a nie parametry



Janmor ma chyba w różnych kolorach przewody WN,
a ja się zdziwiłem jak kupiłem do 1,4i kableki Motorcrafta i dostałem czerwone - pod kolor autka (97zł)
  
 
Cytat:
2005-03-07 21:36:27, Hetmann pisze:
...Oczywiście nie wchodzi w gre kupno firmowych drogichi np...żółciótkich bo do 1,3 na monowtrysku to chyba profanacja...


Dlaczego profanacja?? Czego to czlowiek nie zrobi aby autko jakos wygladalo Zreszta wydaje mi sie ze nie sa kosmicznie drozsze niz zwykle. Z przewodami raczej niz nie zrobisz, chyba ze chce Ci sie oklejac jakąś taśmą kolorową, ale przypuszczam ze nie bedzie za ciekawie to wygladalo
  
 
właśnie...taśma źle wygląda, myslałem raczej o jakichś koszulkach np termokurczliwych, ale wtedy trzeba demontować wszystkie wtyczki żeby je założyć
  
 
zdaje się że firma FOLIATEC robi farbkę którą można przewody WN malować. Widziałem to kiedyś w katalogu D&W
  
 
Cytat:
2005-03-09 08:28:42, Hetmann pisze:
właśnie...taśma źle wygląda, myslałem raczej o jakichś koszulkach np termokurczliwych, ale wtedy trzeba demontować wszystkie wtyczki żeby je założyć



Koszulki termokurczliwe po podgrzaniu robią się strasznie twarde i kable będziesz miał sztywne jak drut. Tą metodą ja bym nie robił.
  
 
ja dzis kupilem z janmor'a jak juz jac25 pisal, co do kolor to nei wiem czy maja jakies inne niz niebieskie bo juz do kilku escorciszy zakladalem janmor'y i zawsze byly niebieskie, ale moze sa i inne, a co do ceny to 60 zl
  
 
Jesli masz oryginalne np czerwone i zrobily sie juz czarne - brudne to bardzo dobrze radzi sobie z tym rozcienczalnik - wygladaja jak nowe.
  
 
ja mam janmora - ok 6 miesiecy ale od nowości sa czarniutkie
ale chodzi mi także o wszystkie inne kabreliki w obrębie silnika a nie tylko WN - bo byłoby piknir jakby były np. żółciutkie, albo niebieskie
  
 
Cytat:
2005-03-10 10:25:37, Hetmann pisze:
ja mam janmora - ok 6 miesiecy ale od nowości sa czarniutkie ale chodzi mi także o wszystkie inne kabreliki w obrębie silnika a nie tylko WN - bo byłoby piknir jakby były np. żółciutkie, albo niebieskie



No ale tu chodzi o rozróżnianie nich po kolorach wg schematu więc nie moga być takie piękniuchne jakbyś chciał
  
 
no nie do końca...bo wiekszość itak jest albo w plastikowych "peszlach" albo izolacji...
  
 
To wcale niegłupie te peszle.
Mam tak porobiione; cienka peszla rozcięta wzdłuż i pocięta na kawałki odpowiednio długi... wiesz... od podpórki do podpórki kabli. Kupić można różne kolorki i prezentuje się wcale, wcale nieźle nie wspominając już o dodatkowej ochronie przed przebiciami elektrycznymi.