[Argenta] Amorki i skrzynia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Przeczytałem tu: http://fiat-furious.sxx.pl/html/historia/fiatargenta/historia_argenta.htm
że w Argentach montowano amortyzatory gazowe, dzwoniłem do kilku sklepów/zakładów i wszędzie proponują jedynie olejowe. Przydało by się u mnie wymienić amorki, bo buja mi się fura jak amerykański krążownik Podpowiedzcie mi coś.
A druga sprawa to skrzynia biegów - coraz ciężej wchodzą biegi, a odgłosy też czasem nieciekawe i pytanie: czy warto naprawiać, czy lepiej poszukać używanej, nie wiem, czy skrzynie te były montowane w jeszcze jakichś modelach.
Moje auto to 2,5D.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz

[ wiadomość edytowana przez: dejta dnia 2005-03-10 17:05:31 ]
  
 
Cytat:
2005-03-10 13:29:51, Mario555 pisze:
Witam ! Przeczytałem tu: http://fiat-furious.sxx.pl/html/historia/fiatargenta/historia_argenta.htm że w Argentach montowano amortyzatory gazowe, dzwoniłem do kilku sklepów/zakładów i wszędzie proponują jedynie olejowe. Przydało by się u mnie wymienić amorki, bo buja mi się fura jak amerykański krążownik Podpowiedzcie mi coś. A druga sprawa to skrzynia biegów - coraz ciężej wchodzą biegi, a odgłosy też czasem nieciekawe i pytanie: czy warto naprawiać, czy lepiej poszukać używanej, nie wiem, czy skrzynie te były montowane w jeszcze jakichś modelach. Moje auto to 2,5D. Pozdrawiam serdecznie Mariusz

przednie identiko polonez tył po rozwierceniu uchwytu dolnego ucha i wymianie śruby z 10 na12 też pasuje /nie od + caro te ma inne / są gazowo -olejowe do poldka
skrzynia jest identyczna poza mechanizmem zmiany biegu jak 132/131 (jak dzwon to trzeba sprawdzić ew. ze starej )
a inne jest przełożenie V 0.87 argenty 0,834
i wstecznego 3,244/ arg.3,434
zmnień koniecznie olej w skrzyni i sprawdź sprzęgło pod kątem
nie całkowitego rozłączania np.pękniete słoneczko
  
 
Cytat:
[...]
zmnień koniecznie olej w skrzyni i sprawdź sprzęgło pod kątem nie całkowitego rozłączania np.pękniete słoneczko



Olej zmieniałem miesiąc po kupnie, bo wydawało mi się, że jakoś coraz gorzej ta skrzynia chodzi, wlane było coś, co się bardzo pieniło i pewnie przez to niezbyt smarowało. Wysprzęgla chyba dobrze, myślę że czułbym problem ze sprzęgłem. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale przed zmianą biegu słyszę, że coś się w skrzyni rozpędza, nie wiem - łożysko, synchronizator, w każdym razie normalne to nie jest.

Dzięki za reakcję.
Pozdrawiam
Mariusz
  
 
Cytat:
2005-03-10 15:14:25, Mario555 pisze:
. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale przed zmianą biegu słyszę, że coś się w skrzyni rozpędza, nie wiem - łożysko, synchronizator, w każdym razie normalne to nie jest. Dzięki za reakcję. Pozdrawiam Mariusz



to dopasowywuje się prędkośc wałka pośredniego/i sprzęglowego też -synchronizator ma takie zadanie ,potem zasprzęgla się tryb danego biegu i naczej jest zgrzytanie
  
 
Cytat:
2005-03-10 15:27:24, automatic pisze:
to dopasowywuje się prędkośc wałka pośredniego/i sprzęglowego też -synchronizator ma takie zadanie ,potem zasprzęgla się tryb danego biegu i naczej jest zgrzytanie


wiem, tyle że to nie powinno chodzić tak głośno

Pozdrowionka
Mariusz
  
 
Cytat:
2005-03-10 15:37:03, Mario555 pisze:
wiem, tyle że to nie powinno chodzić tak głośno Pozdrowionka Mariusz

wiesz ja tego nie słyszę to trudno powiedzieć co się dzieje