Denerwujące brzęczenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!

Mam jedno pytanie. Czy moze ktos z was wie, co może być przyczyną denerwującego brzęczenia bliżej nieokreślonej części wnętrza Getza na nierónościach lub niskich obrotach? Pojawia się ono u mnie w prawej tylnej części samochodu, coś jakby w klapie bagażnika? Co to może być? Jakaś obijająca się kosta, przewód? Pomocy! To samo dotyczy drzwi. Może ktoś miał już podobny problem?

Dzięki za wszystkie sugestie!

Pozdrawiam!
  
 
Pytanie jakim samochodem jeździłeś wcześniej Ja jeździłem dwoma Fiatami, tam to można było mówić o brzęczeniu, w Getzie to zjawisko występuje w skrajnych przypadkach (przynajmniej u mnie) - na bardzo nierównej drodze, na mrozie itp...
Najczęściej jest to dźwięk wydawany przez plastiki, walczenie z tym to raczej syzyfowa praca, sens miałoby jedynie rozebranie wszystkiego, wygłuszenie i solidne, precyzyjne złożenie, inaczej tego nie widzę
  
 
To co brzęczy z tyłu - jakby z bagażnika to na 99% plastikowa ramka tablicy rejestracyjnej. To co brzęczy jakby w tylnych drzwiach to może byc pas bezpieczeństwa pukający w plastikowe wykończenie nadkola. Miałem takie objawy. Pomogło podłożenie czegoś gumowego pod ramkę tablicy. Z tyłu zaś pas bezpieczeństwa ma taki plastikowy uchwyt, w który się wkłada zapięcie pasa i po kłopocie. W ostateczności można pas przełożyć przez zagłówek fotela.
  
 
sory ze offtopicowo

pepsiura kupowales getza od ratajczyka ?
  
 
Fakt, że brzęczy tablica rejestracyjna, ale to jest jeszcze do przełknięcia. Pasy tez sprawdziłem i "opukałem" wszystkie plastiki, ale nic! W następny weekend rozkręcę klapę bagażnika i zobacze, bo to 90% coś tam się obija.

Niemniej jednak dzięki za szybką reakcję i konkretne odpowiedzi Panowie!
  
 
W moim GETZ-ie jest ten sam objaw.
Odnoszę wrażenie, że to brzęczenie pochodzi z prawych tylnych
drzwi i że trzeszczy uszczelka.
Nie jest to pas bezpieczeństwa i nie jest to tablica rejestracyjna.
Jeżeli uda mi się zlokalizować źródło to dam znać.
Pozdrowienia.
  
 
Może dlatego u mnie nic nie brzęczy bo nie mam tylnych prawych drzwi
  
 
U mnie też nic nie brzęczy i też nie mam tylnich prawych drzwi Jest więc duża szansa, że to coś w okolicach drzwi
  
 
... miałem i mam tak w klapie z tyłu Acenta 5d.

... rozbierałem, smarowałem , obwijałem, psikałem WD-40, wygłuszałem,

... nic,

... jak zimno i jak sie zle ułoża kable [ sztywnieja ] to obijają maske o : przetłoczenia wewnatrz klapy , dzwigienka otwierania klapy , instalacja wycieraczek ...

... ogólnie dałem spokoj

pa

  
 
A rozważałeś przeprowadzenie profesjonalnego wygłuszania samochodu? U mnie od razu pomogło i do dziś jest świetna akustyka a wygłuszanie miałem robione dwa lata temu. Komfort jazdy zwiększył się kilkukrotnie. Ja zdecydowałem się na ofertę serwisu SztukaWyciszania - właściwie nie wiem czy jest jakiś inny oferujący podobne usługi.
  
 
Cytat:
2012-07-15 22:54:12, doktorM pisze:
A rozważałeś przeprowadzenie profesjonalnego wygłuszania samochodu? U mnie od razu pomogło i do dziś jest świetna akustyka a wygłuszanie miałem robione dwa lata temu. Komfort jazdy zwiększył się kilkukrotnie. Ja zdecydowałem się na ofertę serwisu SztukaWyciszania - właściwie nie wiem czy jest jakiś inny oferujący podobne usługi.



Auto Księżyno... a może założycie stronę SztukaSpamowania.pl?
Nie dość, że spam to jeszcze archeologia, odkopali wątek sprzed 7 lat...