Essi usiadł (Micab springi)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na walnym odebrałem od Micaba sprężynki. Miałem zakłądać razem z letnimi ale nie wytrzymałem i auto już stoi na nowych springach

Ostatnia fotka essiego na starych sprężynach



Tutaj "akcja" już w połowie


No i efekt końcowy



Autko zrobiło się twardsze, ale nie jest źle. Jazda po zakrętach wszystko wynagradza
  
 
fajnie usiadł, a tak z ciekawości o ile go opuściłeś?
  
 
Cytat:
2005-03-19 17:32:20, masterostry pisze:
fajnie usiadł, a tak z ciekawości o ile go opuściłeś?



Według danych miał usiąść 40mm i chyba tyle usiadł
  
 
No fajno fajno wygląda

Coraz poważniej mysle o glebie tylko alusków nie mam...
  
 
No pięknie usiadł. Mnie się bardzo podoba. Też bym chciał swojego obniżyć, ale niestety nie mam chwilowo na to kasy Ale na wszystko przyjdzie czas
  
 
mnie sie także podoba, piękny. ale czy praktyczny?? ja bym swojego nie obniżał tylko 'troszke" utwardził, baz obniżania, ale to w przyszłości
  
 
Te sprężynki to do standardowych amorków? Bardzo fajnie Też bym tak chciał! To jest dla mnie optimum: nie za dużo,nie za mało
  
 
Jaki masz rozmiar kół i ogumienia ?
  
 
Cytat:
2005-03-19 18:56:39, KriSSo pisze:
Jaki masz rozmiar kół i ogumienia ?



Rozumiem że pytasz o to co teraz siedzi na aucie Lepiej nie mówić
To jest 155/80R13 Letnie obuwie jest 195/50R15
  
 
Ano pytałem, bo moim zdaniem to nie siedzi jak 40/40 tylko lepiej. Ale wrażęnie może być złudne, dlatego pytałem o rozmiar kól, bo decydują o prześwitach nadkoli i wrażeniu gleby .
  
 
Też na początku odniosłem takie wrażenie, ale jak tak mniej więcej to pomierzyłem po zmianie to wynika że chyba siadł te 40mm. W każdym razie przez progi przejeżdżam
  
 
bardzo ładnie usiadł.....rozumiem, że zadowolony z zakupu

zawsze jak sportowe sprężyny przychodzą do seryjnych amorków to trzeba dodać te 20mm obniżenia.....jeżeli teraz założyłbyś sportowe amory to auto poszło by w górę
bo to na zdjęciu to wygląda jak 60/60
  
 
Oczywiście zadowolony

Mam od razu w związku z tym pytanie. W jaki sposób w sklepach zagadywać o amory do tych sprężyn teraz?? Mówić że są spreżyny założone krótsze o 40mm w stosunku do serii??
  
 
Cytat:
2005-03-19 19:47:48, Shaq27 pisze:
Oczywiście zadowolony Mam od razu w związku z tym pytanie. W jaki sposób w sklepach zagadywać o amory do tych sprężyn teraz?? Mówić że są spreżyny założone krótsze o 40mm w stosunku do serii??


musisz sobie teraz kupić sportowe amorki.....niewiem czy w takich zwykłych sklepach coś takiego znajdziesz
  
 
Cytat:
2005-03-19 19:57:44, micab pisze:
musisz sobie teraz kupić sportowe amorki.....niewiem czy w takich zwykłych sklepach coś takiego znajdziesz



No raczej nie, ale są różne te sprężyny i nie wiem czy amorki kupuje się poprostu sportowe czy dobiera się do konkretnej spręzyny w moim przypadku do -40??
  
 
Cytat:
2005-03-19 20:01:27, Shaq27 pisze:
No raczej nie, ale są różne te sprężyny i nie wiem czy amorki kupuje się poprostu sportowe czy dobiera się do konkretnej spręzyny w moim przypadku do -40??


moim zdaniem trzeba kupić sportowe......bo nie słyszałem o czymś takim jak dobieranie amorków do obniżenia sprężyny
  
 
Cytat:
2005-03-19 20:20:17, micab pisze:
moim zdaniem trzeba kupić sportowe......bo nie słyszałem o czymś takim jak dobieranie amorków do obniżenia sprężyny



Oki wielkie dzięki. Jest tu u mnie centrala Michaela i oni mają spory sklep tuningowy to podjadę sobie do nich i popytam bo pewnie te amorki co teraz mam to momentalnie się wybiją
  
 
jeszcze raz na foto patrzę i naprawde ładnie to siedzi
  
 
... nio ..... piękna gleba ...... ja dziś nie wytrzymałem i postawiłem jush essika na aluskach i letnich kapciach ...... niech będzie nam LATO ......
  
 
Mnie już też na maksa korci żeby założyć aluski i zobaczyć jak będzie wyglądał na nich, ale straszą jeszcze opadami śniegu więc się wstrzymuję