Wymiana silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jestem zmuszony wymienic silnik w moim wozie(taniej kupie motor niz zrobie kapitalke) i mam mały dylemat:jak wygląda sprawa rejestracji wymienionego silnika.słyszałem,że w myśl nowych przepisów silnik jest częścią wymienną i nie trzeba go rejestrowac.w nowe dowody rej.nie jest wpisywany nr.silnika.jak to wygląda w praktyce?
  
 
Jeżeli chcesz zrobić wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami - to musisz kupić silnik z papierami udokumenowującymi jego pochodzenie , po czym zgłosić zmianę w Wydziale Komunikacji . To , ze numery silnika nie występują w nowych dowodach rejestracyjnych , nie zmienia faktu , że dalej są zapisane w Centralnym Rejestrze Pojazdów i byle "krawężnik" w niebieskim mundurku może sprawdzić zgodność numerków . Nie licząc drobnego szczegółu pt. przegląd rejestracyjny . - Tam co prawda chłopaki nie mają możliwości sprawdzenia numeru bezpośrednio , ale jest inny figiel - w momencie jak gość wpisze na komputer nr silnika odczytany fizycznie z "nowego silnika" - może się zdarzyć , że komputer wywali mu na ekran informację "niezgodność danych" , bo nr silnika nie zgodzi się z rocznikiem !
  
 
Pójdziesz do urzędu komunikacji, podejdziesz do gościa i powiesz o co chodzi. On da taki papier wnioskujący o zmianę danych w dowodzie rej. Potem wypełnisz papierek, weźmiesz umowe kupna silnika, przegląd techniczny już po włożeniu silnika (osobny papier stacja kontroli daje) i uderzasz znowu do wydziału komunikacji.
  
 
troche roboty jest ale warto zrobic i miec swiety spokoj....