II Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej - RELACJA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Chciałbym zachęcić wszystkich do udziału w II Rajdzie Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej
Mam zamiar wystartować w tej imprezie i może ktoś jeszcze ma ochote wziąść w niej udział

Termin: 22. - 24. kwietnia 2005 roku
zgłoszenia do 15 kwietnia
Baza: Zespół Szkół w Bielicach

Koszt nie jest wysoki:
wpisowe w wysokości 50 zł od osoby pokrywa dwa noclegi w internacie szkolnym, poczęstunek w piątkowy wieczór, pełne wyżywienie w sobotę i śniadanie w niedzielę, pamiątkowe naklejki i gadżety rajdowe oraz parking dozorowany

Do uczestnictwa w rajdzie zaproszone są przede wszystkim pojazdy traktowane jako "weteran szos", czyli liczące sobie co najmniej 25 lat, których produkcja modelu zakończyła się co najmniej 15 lat temu.
prawda jest taka że można to toszeczkę nagiąć, o orginalności aut nie ma mowy wogóle

Szczegółowe informacje

Fotki z poprzedniej edycji

Trzeba promować nasz klub na każdej imprezie!!!
  
 
Pomiając "pierwszoplanowe" motocykle...
Ten "krótki" (ale zawsze ) long jest znany



Zdjecie zostało zrobione na zeszłorocznym I Rajdzie Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej.

Jakieś 3 lata temu widziałem podobnego (tylko z podwyższonym dachem), ciemny granat albo czarny na warszawskim Ursynowie.
  
 
  
 
Ooo dopiero widzę ten temacik
I jak był ktoś od nas?
Long z Bydgoszczy jest lekką lipą.Pomijając fakt,że nie jest to żaden long jeno zwykły karawan,to niestety nie wygląda on nawet w połowie na oryginalnego Fiata z tamtych lat.Szkoda,bo to juz dziś konkretny rarytas.
Z tym Fiatem jestem w pewien sposób związany.Po pierwsze chodziłem do podstawówki z córką byłego właściciela ,wtedy był on (ten Fiat) niebieski,a po drugie z obecnym właścicielem znamy się "mailowo".Szkoda,że pan Rajmund nie chce zasilić szeregów klubowych swoją osobą jak i kombiakiem-unikatem.
  
 
Właśnie wróciłem z rajdu!
Jak dojde do siebie to napisze relacje i wrzuce pare fotek, może jeszcze dziś...
  
 
Bylem dzis na prezentacji pojazdow na rynku w Strzelnie.
>>TU<< jest troche zdjec, ktore zrobilem (niestety sa na interii i pewnie co chwila bedzie wyskakiwal limit transferu )
Cytat:
2005-04-24 15:38:06, Kroolik pisze:
Właśnie wróciłem z rajdu!
[...]


To juz wiem czyj byl czerwony klasyk...
  
 
Cytat:
2005-04-24 17:31:02, inSynier pisze:
Bylem dzis na prezentacji pojazdow na rynku w Strzelnie. [ To juz wiem czyj byl czerwony klasyk...



Nie czerwony a wiśniowy
Dziwne że mnie nie znalazłeś chodziłem w klubowych ciuszkach a za szybą leżała klubowa czapeczka
  
 
A to już wiem dlaczego jak jechałem dzisiaj po południu do Brzozy widziałem tyle fajnych unikatowych aut

Pozdrawiam
  
 
Krótka relacja

Na rajd wyruszyliśmy (ja mój brat Bartek oraz jego dziewczyna Iza) w piątek po południu.
Po przyjeździe do Zespołu Szkół w Bielicach, gdzie mieściła się baza rajdu, zostaliśmy zakwaterowani oraz przydzielono nam numer startowy 69, następnie kolacja i spać
Sobota zaczęła się się śniadankiem, następnie odprawa i start rajdu.
Długość trasy wynosiła blisko 60km, czas przejazdu 150 min, startowało ponad 80 ekip!!!
Po drodze rozgrywane były różne konkurencje:
- toczenie obręczy koła rowerowego
- rozwijanie węża strażackiego
- pompowanie dętki samochodowej
- skręcanie młynka do mięsa
- strzelanie z wiatrówki
Żeby nie było za łatwo doszły jeszcze zadania na spostrzegawczość podczas jazdy, oraz test z przepisów ruchu drogowego
Po przerwie obiadowej udaliśmy się w zorganizoanej kolumnie do Mogilna na miejscowy stadion gdzie odbywały się próby sprawnościowe.
Następnie pokaz ratownictwa drogowego ( strażacy pocieli Fiata 125p ), zbiorowe zdjęcie, konkurs na najładniejsze auto wybierane przez publiczność oraz wręczenie nagród za poszczególne konkurencje.
Co do zajętych miejsc czekam na oficjalne klasyfikacje

Należy jednak wspomnieć że załoga w składzie Marcin Królski z pilotem Bartoszem Królskim (kroolik i Bartek) startujący w barwach FSO AUTO KLUBU zajęli 8 miejsce.

Wyniku próby sprawnościowej nie znam były tylko wyczytane 10 miejsc
Wieczorkiem nie obyło się oczywiście bez imprezy integracyjnej
Na niedzielny poranek zaplanowane było zwiedzanie klasztoru ale z wiadomych względów przespaliśmy wyjazd.
Około południa pojechaliśmy do Strzelna na miejscowy rynek gdzie odbyły się kolejne konkursy elegancji pojazdów i ich właścicieli oraz oficjalne zakończenie rajdu.
Po weekendzie pełnym wrażeń oraz przejechaniu w sumie prawie 300km powróciliśmy do domku.

Fotki:


































[ wiadomość edytowana przez: Kroolik dnia 2005-04-24 21:35:41 ]
  
 
fotki konkretne
  
 

cóż więcej dodać
takie rajdy mają fajny klimat... jazda z itinererem (czy jak się to zwie), zadanka...
  
 
Na taka jazde (z itinererem), ale w towarzystwie przewaznie starych Fiatow 125p wybieramy sie (ze Slimaczkiem) w dlugi weekend do (nie)Swornychgaci Oczywiscie bedzie re(we)lacja.

Pozdrawiam
Adamus

PS
Najlepsze sa Syrenki na tle "ogorka"
  
 
a czy zloty 125p w Swornychgaciach jeszcze się odbywają?
bo pamiętam, że parę lat temu takowe były.
  
 
kroolik
po skonczeniu mojego musimy sie ustawic do foto - tez rocznik 73 i na dodatek wisniowy
  
 
Hahahaha - a ja tam byłem przypadkiem nic nie wiedząć o takiej imprezie. Jadę sobie z naszego zlotu i widzę ogórka na rynku i nagle się wyłoniła masa pięknych autek SZOK
  
 
Wrzucilem zdjecia na inny serwer. Mam nadzieje, ze teraz da sie je ogladac