Homologacja ALAN 48 PLUS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszytkich na nowym forum!
Kupiłę od znajomego radyjko jak w temacie. Posiada ono z tyłu naklejkę z nr homologacji. Czy w razie kontroli to wystarczy czy trzeba mieć na papierze a jeśli tak to skąd ją zdobyć.
Pozdrawiam
  
 
wedle mojej wiedzy wystarczy sama naklejka
  
 
Naklejka wystarcza!

Pozdro.
  
 
Dzięki.
Pozdrawiam
  
 
Homologacja, homologacją A ja mam pytanie - odnośnie kontroli - szukam wątku na forum, ale chyba wpływ promieniowania saturna wpływa na moje zdolności widzenia i znaleźć nie mogę
Więc:
co trzeba mieć do kontroli?
jak ze skłądką itp. itd?

sam się przymierzam do kupna, ale kumpel ostatnio mnie przestraszył, że policja bardzo chętnie takich cb-radiowców kontroluje
  
 
Cytat:
2005-05-12 10:13:42, MikeB pisze:
Więc: co trzeba mieć do kontroli? jak ze skłądką itp. itd?


z jaką składką
  
 
NIe trzeba niczego płacić za korzystanie z pasma? Wydawało mi się, że kiedyś trzeba było się zarejestrować
  
 
nie ma składek żadnych

a musisz mieć (w przypadku sprzętu firmy PRESIDENT) dopuszczenie do uzytku na szym rynku (np. homologacja, świadectwo zgodności) w sprzęcie tego producenta te rzeczy są w instrukcjach obsługii

a o tym, że CBistów chętniej kontroluja pierwsze słyszę bo dzięki CB właśnie unikasz kontroli
  
 
Od niedawna nie trzeba opłacać żadnej składki. Do korzystania z CB radia nie potrzeba nic oprócz samego CB radia, anteny i chęci No i homologacji radia
  
 
Aha
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
  
 
>>W przypadku posiadania radia spełniającego ww. wymagania, w trakcie kontroli drogowej, użytkownik powinien okazać Świadectwo Homologacji. W przypadku braku Świadectwa Homologacji, użytkownik musi posiadać i okazać Deklarację Zgodności, z której będzie wynikała jedna, dwie lub trzy informacje, a mianowicie:

- o zakresie częstotliwości (26,96 – 27,41 MHz),
- o mocy wyjściowej ( do 4 W),
- o zgodności z normą PN-ETS 300 135

Okazanie jednego z ww. dokumentów zwalnia (zgodnie z wyżej cytowanym rozporządzeniem) użytkownika z obowiązku posiadania zezwolenia.<<



PEŁNY TEKST

Pozdrawiam
  
 
Na wstępie witam wszystkich jestem nowym cbmaniakiem

Cytat:
2005-05-13 08:18:48, Andrzej_Zamosc pisze:
>>W przypadku posiadania radia spełniającego ww. wymagania, w trakcie kontroli drogowej, użytkownik powinien okazać Świadectwo Homologacji. W przypadku braku Świadectwa Homologacji, użytkownik musi posiadać i okazać Deklarację Zgodności, z której będzie wynikała jedna, dwie lub trzy informacje, a mianowicie: - o zakresie częstotliwości (26,96 – 27,41 MHz), - o mocy wyjściowej ( do 4 W), - o zgodności z normą PN-ETS 300 135 Okazanie jednego z ww. dokumentów zwalnia (zgodnie z wyżej cytowanym rozporządzeniem) użytkownika z obowiązku posiadania zezwolenia.<< PEŁNY TEKST Pozdrawiam


W związku z powyzszym mam zapytanie: Kupiłem radio na allegro i niemam żadnych papierów, czy mam jakieś szanse na zdobycie jakiejś deklaracji zgodności i ile może to kosztować??
  
 
Nic nie potrzebujesz.Napisz jakie radyjko to mozna sciagnoc ksero pozwolenia.

Sorki chyba ze takie jak w temacie KLIK >>>

[ wiadomość edytowana przez: iquest dnia 2005-07-06 18:50:18 ]
  
 
Cytat:
2005-07-06 18:48:00, iquest pisze:
Nic nie potrzebujesz.Napisz jakie radyjko to mozna sciagnoc ksero pozwolenia. Sorki chyba ze takie jak w temacie KLIK >>> [ wiadomość edytowana przez: iquest dnia 2005-07-06 18:50:18 ]



Właśnie radio mam nie typowe Pearce-Simpson ST 901 i nigdziej nie mogę znalesc
  
 
witam, ja mam alana 28 i poprosze kogos o podsylke homologacji dla tego radyjka. Konsiela@wp.pl
dzieki pozdrawiam