Glosnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam sie dlaczego w wiekszosci radiotelefonow ( przynajmniej we wszystkich ktore widzialem na oczy ) glosnik jest wmontowany w dolnej czesci radia. Ja woze u siebie teraz radio do gory nogami. Prawdopodobnie odpowiedz jest banalna, ale nie moge na nia wpasc. Teoria o lepszym rozchodzeniu sie dzwieku przynajmniej w moim samochodzie odpada. Mysle powaznie o dokupieniu dodatkowego glosnika. Korzystacie z dodatkowych glosnikow?

Matys
  
 
takie są widocznie przyjęte zasady i już.

widocznie w większości aut radia mieły być podwieszane.

w mojej motoroli na 160 MHz głośnik jest na panelu frontowym.

jezeli zamontujesz radio w oryginalnym uchwycie, to nawet postawione na półce ma dość dużą przestrzeń na rozchodzenie się dźwięków między radiem a półką.

polecam jednak głośnik od samochodowych zestawów głośnomówiących.

cena około 10 zł i żadnych przeróbek.

czasem warto jednak podłączyć równolegle do głośnika mały kondensator elektrolityczny.

obniża lekko pasmo częstotliwości i jest to milsze dla ucha, szczególnie jak blokada szumów "strzela".



  
 
radio Johnson (Classic/ASC) posiada głośnik w panelu przednim ale jest radiem dośc drogim; nówka kosztuje powyżej 700 pln

  
 
z historii cb wiadomo iż radia swą popularność zdobyły najpierw wśród kierowców ciężarówek. w dużych autach były one montowane przeważnie pod dachem. stąd naturalne że głośnik znajdował się w dolnej obudowie.
dla małych mobili "wymyślili" potem wejście na głośnik zewnętrzny
  
 
Kol. GÓRALU!

-poczciwa stara ONWA ma tak zrobioną obudowę, że głośnik można mieć z dołu lub z góry. A problem rozstrzygnęła f-ma Pressident bo jeden z jej modeli ma głosnik z przodu
  
 
Jux, oczywiście masz rację, ale niestety są to sporadyczne przypadki.
  
 
Ja mam Unidena 520 - glosnik jest tam w dolnej czesci radia. Radio jest w montowane w "kieszen" w aucie. Radio jest zabudowane ze wszystkich stron. Wszystko bylo dobrze slychac do 100 km/h powyzej juz nie bardzo. Dokupilem dodatkowy zewnetrzny glosniczek na 30 zł i jest super
  
 
Pirat z ciebie, jak powyzej 100 km jezdzisz i jeszcze rozmawiasz na CB
  
 
Powyzej setki on tylko slucha
  
 
a czy to cos zlego ze sie jedzie 120 i rozmawia przez cb? Ja jezdze duzop szybciej i nie robi dla mnie problemu rozmowa przz Cb