Akumulator...jaki??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hmmm chyba mi padl..rano bylo ok a po poludniu juz nie..po prostu nie laduje sie..alternator ok..samochod uruchomiony jedzie bez problemu..ale nie zapala..podlaczylem pod prostownik i wogole nie chce sie ladowac...nic..a wiec do wymiany

szybkie pytanie jaki gdzie i za ile w wawie? czy zakup w supermarkecie to zlo?? pytam bo jest juz pozno a samochod musi jezdzic..poprzedni aku byl kupiony na statoil i to jakies gowno..dwa lata wytrzymal...

jakie wy macie akumulatory i jak sie sprawuja?
  
 
Wszyscy poleca Ci CENTRĘ.

Ja mam Bannera od roku i tez jestem bardzo zadowolony.

W supermarketach stoi raczej to samo co wszedzie, mysle, ze spokojnie mozna kupowac. Popatrz tylko na date produkcji, lepszy mlodszy, niz jakis stary dziad
  
 
Ja mam Boscha Silver 5D i polecam, zima nie zima a on ciągle jak nówka, zero problemów z zapalaniem. Dobrze dawał sobie radę przy kłopotach z alternatorem.
  
 
u mnie jeszcze koreanski pomimo 7 latek na karku esperaczka i nadal zadfnego ale
  
 
jaki wsadzic? tutaj jest lista: CENTRA patrze na centre plus i nie mam 55 tylko 50 albo 61

no wlasnie..i ile mam szykowac kasy??
  
 
Jak poszukasz to około 200 PLN
  
 
Cytat:
2005-04-06 20:05:03, QLogic pisze:
W supermarketach stoi raczej to samo co wszedzie,



Ale trzeba uważać, bo w niektórych jest myk pod nazwą KAUCJA, a kupująć w specjalizowanym sklepie zabierają stary aku i kaucji nie płacisz.
  
 
w supermarkecie jest to samo piotrek..tzn albo stary aku albo kaucja 35zl
  
 
Centra , albo jakiś produkt tej firmy są stosunkowo niedrogie i przynajmniej z mojego doświadczenia bezawaryjne , amiałem 2 lub 3
  
 
Cześć.

Centra, Sznajder - to są bardzo dobre, !polskie! akumulatory. Wydaje się że Centra będzie ciut droższa.

Pozdrawiam.
Paweł.
  
 
Cytat:
2005-04-07 01:22:55, qbaj pisze:
w supermarkecie jest to samo piotrek..tzn albo stary aku albo kaucja 35zl



Albo wskażą Ci punkt, gdzie możesz oddać stary aku bo sami ich nie chcą przyjmować.
  
 
W Tesco na 100% wymiana na miejscy... złomujesz stary i biezesz nowy : np. centra... ja tak zrobiłem i bateryjak trzyma dobze mimo ze juz ze 3 razy przy awarii alternatora rozładowałem skubańca do imentu....

polecam
  
 
Zawsze będę przy tej okazji wspominał, jak ubiegłej zimy rozładowałem żaróweczką tylnej kanapy aku, elektrolit prawie zamarzł (było -20), napięcie wynosiło 0,4V. Rozmroziłem, naładowałem i działa do tej pory (chyba...) idealnie. Centra to oczywiście była.
  
 
oki ..juz zdecydowalem sie na centre...jak komus sie chce to niech zerknie w link na poczatku topicu..mam do wyboru centra plus nr katalogowy 061 615 za 255zl w tesco albo nowoczesniejsza centra futura w norauto le teraz pytanie..centra zaleca nr 060 438 do espero..jest to 60tka..ale oryginalny w naszych samochodach byl 55 czyli teoretycznie nr 055 290..hmm wiec jesli chodzi o future to co ewentualnie wybrac?? i dlaczego zalecaja 60 a nie 55??
  
 
Weź taką jak zaleca Centra i już

Różnica nie jest duża więc nie powinno być problemów.
  
 
ja tydzien temu kupiłem Centre jakaś standart 60Ah za 180PLN !! poprzedni tez mam i tez to byla centra jeszcz dzialal ale zeby posłuchać radia na postoju to , ale odpalał na dotyk.

Polecam Centre !! a centra futura to nowocesny model z hi-endu bo ma oczko ))))))). zebyś widział w jakim jest stanie.

Raffsa
  
 
Po ile są te Futury???
  
 
raffsa ..centra plus tez ma oczko..a i nasze fabryczne tez mialy...JACO futura 55 259 a 60 289zl..ceny z norauto
  
 
Cytat:
2005-04-07 22:45:36, qbaj pisze:
raffsa ..centra plus tez ma oczko..a i nasze fabryczne tez mialy...JACO futura 55 259 a 60 289zl..ceny z norauto



Tak ale ja mam tą standart bez oczka ))).

Raffsa

P.S moim zdaniem te oczko to taki bajer orginal espero nonstop mial czarne mimo ze ladowałem a zapalał bez problemu . / oczywiscie do czasu / a wymieniłem go bo miałem broblem z imobilajzerem a typowałem na akumulator że za małą moc daje.
  
 
dobra juz po zawodach...centra futura 55 (nie widzialem sensu 60tki) za 259zl w norauto

co do oczka raffsa to sie dowiedzialem co i jak..to oczko to pic na wode bo dotyczy ono tylko jednej celi...wiec jest to sciema tak naprawde