Czym zabezpieczyc spawy? (i po co?)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące spawów. Moje autko będzie niedługo troszke łatane i przeglądając forum wyczytałem że spawy się czymś zabezpiecza.
Czy mógłby ktoś napisać czym i dlaczego?
  
 
I co nikt nic nie wie na temat zabezpieczania spawów, chodzi mi o jakąś dobrą pastę do spawów?!
  
 
cynk w sprayu prosto na spaw nawet na cieply spaw a potem na przyklad produkt firmy boll na pedzel do pokrywania spawow
  
 
a ja zamalowałem spawy farba okrętową i wyglada to tak jak na fotce poniżej , mysle że nic sie z tym nie powinno dziać




jeszcze czeka mnie zabezpieczenie od spodu w weekend , a więcej fotek tutaj przygotowanie do spawania i spawanie oraz zabezpieczenie
  
 
A skąd dorwałes tą farbe okrętową?? Stocznie jakąs obrobiłes?? Powiedz mi gdzie to dostac ile moze kosztowac??
  
 
A skąd dorwałes tą farbe okrętową?? Stocznie jakąs obrobiłes?? Powiedz mi gdzie to dostac ile moze kosztowac??
  
 
Cytat:
2005-04-13 23:39:22, Nosb pisze:
A skąd dorwałes tą farbe okrętową?? Stocznie jakąs obrobiłes?? Powiedz mi gdzie to dostac ile moze kosztowac??



Ta "farba okrętowa" to pewnie "Corr-active" produkcji Ekowega. Polecam, też stosuję
  
 
sprawdze potem kto to produkuje ale dziwna sprawa bo dostepne to jest w castoramie
  
 
zNa spawy doskonałe są środki firmy Novol. Świetna sprawa. Masa na spawy Novol'a jest nie do pokonania i kosztowo super. Za pychę chyba z 13-15 zeta.
  
 



tego używałem , może komus sie przyda fotka podglądowa
  
 
lukaszc, sorki ale jak jest namalowany okret to juz farba okretowa ? jakby bylo namalowane f16 to bylalby to farba do mysliwcow ? w normalnym markecie raczej farby bys nie kupil, tylko ze stoczni wynosil ;P
  
 
cypher dupa jesteś bo z drugiej strony pisze farba okrętowa
  
 
lukasz a mozesz mi jeszcze powiedziec ile to kosztuje??
  
 
Cytat:
2005-04-21 14:39:19, Nosb pisze:
lukasz a mozesz mi jeszcze powiedziec ile to kosztuje??


okolo 15zl za litr w castoramie sa tesz puszki chyba 0.5 litrowe. i do tego chyba jeszcze jakis rozpuchol jest specjalistyczny
  
 
i znow dzieki PG
  
 
Cytat:
2005-04-23 00:41:23, PG pisze:
okolo 15zl za litr w castoramie sa tesz puszki chyba 0.5 litrowe. i do tego chyba jeszcze jakis rozpuchol jest specjalistyczny



Może być spirytus etylowy - ja stosuję (z powodzeniem) denaturat
  
 
mozecie podac pelna nazwe tego
 
 
Cytat:
2005-04-26 18:34:55, grunfisch pisze:
mozecie podac pelna nazwe tego


na fotce masz wszystko pokazane nazwa itp itd
  
 
Poewiedzcie mi czy mozna tego specyfiku do kutrów uzywac jako podkładu pod lakier np??Czy jak zaschnie to jest twarda powłoka czy taka raczej jak po olejnej??