Stukanie a olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
I znowu mam problem. Moja essinka (1.6 16V Bolero2) po nagrzaniu zaczyna wydawać dźwięki jak rasowy zaporożec albo garbus. Znaczy coś tam stuka w silniku.
Zaraz po zapaleniu jest OK ale po krótkiej jeździe zaczyna stukać i potem jest coraz gorzej. Czy może to być wina zbyt rzadkiego oleju? Wlałem półsyntetyk Castrol'a. Problem w tym, ze nie znam dokładnego przebiegu. Na liczniku jest 22500 ale nie wiem czy z przodu powinna być 1 czy raczej 2. Samochód kupiłem w komisie, gdzie powiedzieli, że ma 114.000 ale moje UNO, które zostawiłem w rozliczeniu "przekręcili" na -30000 do sprzedaży, więc tego też mogli. Poradźcie co zrobić. Czy walić od razu do mechanika, czy spróbować z gęstszym olejem? Z góry dziękuję za pomoc.
  
 
Ciężko powiedzieć z opisu co to może stukać.
Zawsze jest tak że na rozgrzanym silniku olej robi się rzadszy, to normalne i szczerze powiem że nie ryzykowałbym lania pólsyntetyku do silnika w którym nie zna się dokładnego przebiegu i pewnie nie ma też wiadomości jaki olej był poprzednio.
Olej zawsze możesz zmienić, to w sumie nie będzie aż takie drogie ale czy pomoże to niewiadoma.
  
 
miałem podobny problem ale z katalizatorem, coś w nim waliło jak się rozgrzał, hmm jakie to stukanie ?? głośne ?? ciche ??
skąd dochodzi ??
  
 
POstaraj się wysłuchać czy stuka w dole silnika czy w górze. Jak w dole to źle - prawdopodobnie panewka -> remont jak w górze to może popychacz nie trzyma albo coś takiego - stosunkowo mniejsze koszty. Oczywiście o ile to wali w motorze.
  
 
Podjedz do mechanika bo takie gdybanie przez klawiature Ci nie pomoze - to trzeba posluchac.
  
 
Popychacz a ja mam czasami tak, że stuka mi zaraz po odpaleniu a po chwili, kilku, kilkunastu sekundach jest spokój...
  
 
tjmdm - przeczytaj co on napisal......
  
 
No przeczytałem...u kolegi sprawa wygląda inaczej...ale właśnie przeczytałem parę wcześniejszych postów i są tak opisy czegoś takiego co ja mam od czasu do czasu ...tylko jak to jest, że raz stuka a potem przez tydzień nic
  
 
tjmdm - u CIebie jeżeli się dzieje tylko na zimnym to nie jest nic starsznego. Zawiesza się popychacz. Można ewentualnie zalać lepszy olej.
  
 
Cytat:
Zawiesza się popychacz

...dzięki Azrael...bo już się martwiłem...ale oczywiście nie omieszkam tam zajrzeć w wolnej chwili