Radyjko w Samarce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiatm,

Wyremontowałem moją Samarkę po zatarciu silniczka :( i zapragnąłem posłuchać sobie muzyczki w samochodzie.
Jak najlepiej założyć radyjko w Samarce?
Czy jest jakiś patent na glośniki z przodu czy wchodzi w grę cięcie tylnej półki?
Jak najlepiej poprowadzić kable?
  
 
My mamy w samarze głosniki z przodu w drzwiach - wycięta dziura trochę poniżej korbki , po skosie w stronę zawiasów - po wycięciu w odpowiednim miejscu mieści sie idealnie 10 cm głośniczek - przed cięciem lepiej upewnij sie sciagając boczek drzwi gdzie jest miejsce na magnes w profilu z blachy pod spodem
  
 
ale jeżeli chcesz mieć głębsze brzmienie, powinieneś pomyśleć również o głośnikach w półce z tyłu
  
 
Witam.
Ja mam w samarce założone z przodu głośniki 18 cm. Można to zobaczyć w moich profilach na klubowej (nr.108) i na forum klubowym.
pozdrawiam.
  
 

Głośniki można też zamontować bez większych kłopotów nad podłokietnikiem. dla głębszewgo efektu w tylnej półce, ale na tej części nieruchomej (jest sztywniejsza)

ja mam z tyłu 22cm z przodu mam kłopot, bo ograniczony jestem kieszenią w drzwiach

Misiek, a jak tam zmieściłeś te 18cm???
  
 
Witam.
Mam bardzo dobrego kolegę który jest miłośnikiem sprzętu samochodowego i wykonuje zabudowy bagażników oraz wnętrz pojazdów. Nie wiem czy to dobrze widać na zdjęciu ale głośnik nie jest zamontowany w drzwiach tylko ma specjalną jakby podstawkę do której jest przymocowany, a dopiero ona trzyma się tapicerki. Musiałem niestety zrezygnować z kieszeni w drzwiach.
Pozdrawiam.
  
 
Aaaaaaaaa.... jasne, na tej fotce widać doskonale.
Ja kombinuje nad 13-ami w drzwiach, ale nie chcę zrezygnować z kieszeni.
  
 
dokładnie tak jak ja. Nie za bardzo chce mi się rezygnować z kieszeni. Lubię muzę z samochodzie ale nie będę poświęcał z tego powodu kieszeni.
Zależy co kto lubi :)
  
 
Jasne -ale może też być odwrotnie czyli...każdy lubi to co ma . Zastanawiam sie jednak czy nie można miec i kieszeni i podobnej zabudowy głosnika do tej, którą ma Misiek. Bo to chyba najlepszy patent. Ciekawe czy nie w jakims aucie krótszych kieszeni????.Może by się zmieściło?
Pa weł
 
 
Do Samary krótszych nie ma, ale przecież można zrobić taki patent jak Misiek i przykręcic kieszeń... Traci sie jej 1/3 długości, ale 2/3 pozostają...
  
 
Można , tylko jest jeden problem . Kieszeń jest przykręcanan co blachy drzwi.Trzeba by więc ,po obcięciu kieszeni "dorobić" jedną śrubke bo inaczej kieszen mogłaby zostać w ręku np. przy zamykaniu drzwi:)
Ale pomysł jest super. Bo taki montaz głośników w przednich drzwiach jak ja mam jest niezbyt dobry:(.Magnes głośnika jest zbyt blisko stalowej konstrukcji drzwi i własciwie to nie wiem czy nawet do niej nie dotyka. A tak nie powinno być
 
 
Pawełku dla ułatwienia:
Powyżej kieszeni jest taki uchwyt - to ON służy do zamykania drzwi! A używany zgodnie z przeznaczeniem na pewno wyklucza wyłamanie kieszeni w dzrzwiach... z tą śróbką - chyba masz rację!!
  
 
hehehe, w sedanach głośniki 13cm montowane są w panelu czołowym, w fabrycznych miejscach.
a po zdjęciu boczków drzwi... niespodzianka. fabryczne miejsca na 10cm lub 13cm z wąskim koszem...






pozdrawiam, GÓRAL


[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2003-02-19 23:39:24 ]
  
 
Laska!
Podoba mi się taka deska, ale o tym już było, więc by nie przedłużać powiedz Góralu co Ci z udogodnień - skoro na zdjęciu tylko druty wystają z miejsca, w którym powinno być radio...
  
 
Teraz siedzi tam Alpinka i drutów nie widać:)
  
 
nie moja wina że Paweł był w W-wie dzień za wcześnie. Teraz druty jużnie wystają. Teraz jest tak:



  
 
Wiem, wiem, tak tylko chciałem Cie trochę podrażnić .
Widze jednak wielki spokój (Grzegorz zareagował szybciej ).
Pozdrawiam.
  
 
Hehe,nie chcę sie chwalić,ale ma sie ten refleks:)nie piję ,nie palę,dopiero 19 rok idzie,nie ma się co dziwić:)
Pozdrawiam Grzesiek
  
 
Młody to i się spieszy...
a ja spokojnie szukałem odpowiedniej fotki :P:P:P
  
 
Grzesiu na forum to samo NIE ...

... a na czacie to inne historie opowiada.