Polonez na gaz gasnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam poloneza na gaz 1500 nie wiem co jest zgrane ale gdy depne mu dosc ostro i wrzuce luz samochod gasnie, regulowałem mieszanke na komputerze ale dalej go cos dusi,PROSZE doradzcie mi cos.
  
 
te objawy to tylko kwestja właściwej regulacji mam ten sam problem tylko że mi jeszcze gaśnie przy skręcaniu bo mam wspomaganie byłem już trzy razy u gazowników ale takie pierdoły że za każdym razem gorzej chodzi i teraz metodą prób i błędów sam próbuje ustawić
  
 
panowie a jak macie umieszczone doloty??strumien powietrza nie moze wlatywac prosto do puchy filtra to wtedy gaznie na luzie,to normalny objaw i zadna regulacja nie pomoze

proponuje przekrzywic wlot do rury tak ,aby powietrze nie wbijalo sie prosto do niej
  
 
To że poldon na gazie gasnie może zależeć od np. zapowietrzonego układu grzewczego parownika.Ja tak miałem! Odkreciłem korek chłodnicy,zagrzałem i problemu niet!!!
  
 
Z reguły gaśnięcie wynika z budowy dolotu. Poleca się ogólnie doprowadzić rurę za prawy reflektor i wtedy ciśnienie jest dość zrównoważone. Dla przykładu powiem że u mnie zgasł ostatnio silnik jak przy 110-120 wrzuciłem na luz. Ale nie przejąłem się tym bo to prawdopodobnie wynik zasyfiałego filtra powietrza. Dodam jeszcze że wloty do puszki mam obcięte i powietrze wlatuje tym co normalnie leci ciepłe znad kolektora wydechowego. Mówię o puszcze jak w 125p.
  
 
wlot powietrza najlepiej miec rure za reflektor prawy skierowana w kierunku blotnika prawego i jak pisze GT nie ma wtedy problemow do 180km/h
  
 
a to ze wam gasnie na zakretach to normalny objaw przy starszych(zuzytych) reduktorach LPG których membramy sa na tyle zuzyte ze działa na nie siła odsrodkowa i przy skrecie w któras strone membrama przytyka dopływ gazu do mixera...Zeby ten efekt wyeliuminowac nalezy zregenerowac reduktor ewentualnie go wymienic...
  
 
ja to robilem ostatnio i powiem wam ze sie nie oplaca regenerowac
koszt regeneracji ok 150-200 zeta a caly reduktor z wymiana 250-300 i mam na niego rok gwarancji lub 50.000km... a na wymieniona membrane nikt nie daje gwarancji... no i jestem zadowolony.
  
 
Ja mam jednopunktowy wtrysk i też gasł.Musiałem wymienić moduł i cewki i teraz jest wporządku.Moduł i cewki kupiłem na allegro za 130zł.