Diody rozpraszające

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kupiłem ostatnio diody rozpraszające(tak byo w opisie) hmmm....czy sa fajne , powiem ze nawet ale jak je zobaczyłem to powiem tylko tyle ze sam cos takie potrafie zrobic , teraz zaczołem sie bawic w to i je robic, dam znac jak mi poszło i jesli będą zainteroesowani to oczywiscie dla fanów Essiego będe je robic po kosztach o połowe niższych niz sa na rynku. Trzeba sobie pomagac
  
 
Pilujesz soczewke i tyle
  
 
hehe no dokładnie, troche mnie to zirytowało jak to zobaczyłem co kupiłem, ale spoko wkrocze na rynek z cenami nizszymi od konkurencji i ich wykończe za moją krzywde.
  
 
Cytat:
2005-04-25 23:46:18, Norberto pisze:
hehe no dokładnie, troche mnie to zirytowało jak to zobaczyłem co kupiłem, ale spoko wkrocze na rynek z cenami nizszymi od konkurencji i ich wykończe za moją krzywde.



Masz racje, trzeba byc tfardym a nie mientka fryta
  
 
Cytat:
2005-04-25 23:41:38, toradek pisze:
Pilujesz soczewke i tyle



albo mozna nawet lekko sie wwiercic wiertlem 4,5 - jeszcze bardziej to rozprasza
  
 
miałem zamiar sobie tez neonki zamówic ale dałem sobie spokój i je tez sobie sam zrobie bo to zadna filozofia, zrobic neonka czy np. postojówki. NACIĄGACZOM MÓWIMY STANOWCZO NIE:p bo po co przepłacac. Jak juz je porobie to pokaze efekty mojej własnoręcznej pracy

[ wiadomość edytowana przez: Norberto dnia 2005-04-26 00:25:13 ]
  
 
w sprawie tych nieszczesnych neonów, słyszałem ze ponoc tam do srodka jakis zel sie powinno dawac zeby lepiej swiatło sie rozchodziło to spoż ale jakie rurki użyc chyba najlepiej takie matowe a moze sie myle

[ wiadomość edytowana przez: Norberto dnia 2005-04-26 00:44:35 ]
  
 
Hej!!!


Wydaje mi się , że tu jest mowa o mojej opinii. Chcę wam tylko powiedziec, że piłowanie i matowanie diód to nie to samo co soczewka rozpraszająca. Jak będę miał chwilkę to zrobię zdjęcie tych diodek i wierzcie mi samo spiłowanie soczewki nie wystaczy, przynajmniej efekt zamierzony nie będzie właściwy.

Pozdrawiam Apacz_mk7
  
 
Więc nie moge sie doczekac na twój artykuł na temat soczewek rozpraszajacych, bo mi niestety pod ta nazwa w sklepie sprzedano spiłowane diody wsadzone w termorurke.
  
 
a ja ostatnio robilem tak na probe postojowkę led mialem akurat wolna diode 10mm super blue, nie spilowalem jej bo mi sie nie chcialo a scislej chodzilo o to cyz własnoręcznie da sięzrobic do niej mocowanie w5w no i dało się tylko koncówki nóżek muszą być dłubie bo moze nie stykac dobrze, i jak zamowie diody biale 10mm to juz z kumplem przymierzamy sie zakladac do naszych furaków bo seryjne postojówki (czyt. "żółte") psują cały wizerunek xenonowych lamp, tylk ozastanawiam sie czy te biale diiody brać 10000 czy 20000 candeli ?
  
 
No ja jak robilem podswietlenie nóg w essim to kupilem diody punktowe i je pilowalem, punktowe sa mocniejsze nieco od rozpraszajacych
  
 
a właśnie czym je spiłować pilnikiem czy flexem??
  
 
zawsze mozesz w nie przyjebać młotkiem aż sie ukruszą
efekt taki sam
  
 
papierem sciernym 500 , lub tez mozna gabka do czyszczenia miedzi.
  
 
Cytat:
2005-05-01 15:00:27, asc pisze:
zawsze mozesz w nie przyjebać młotkiem aż sie ukruszą efekt taki sam



Młotek i je..anie podstawą dobrej mechaniki

  
 
Cytat:
2005-04-30 23:11:31, apacz_mk7 pisze:
piłowanie i matowanie diód to nie to samo co soczewka rozpraszająca



tak to nie to samo ale efekt bardzo podobny. Porowata (nierowna) powierzchnia oddatkowo rozprasza światlo - dlatego w xenonach szklo musi byc gladkie i czyste bo inaczej strumien swiatla jest rozpraszany
  
 
Racja borys!!!!!!

W ksenonach dodatkowo, muszą być spryskiwacze, bo jak szkło sie zabrudzi to nic po super ksenonach. Co do diód to mój artykuł jest tutajmój post o ledach a w profilu umieszczam zdjęcia mojego licznika w dzien i w nocy.

pozdrawiam Apacz_mk7
  
 
Dziś zaczołem sie bawic diodami, postojówki juz mam, jutro sie będe męczyc z lutownicą i zajme sie zegarami, zobczymy jak mi wyjdzie
  
 
a ja zeszlifowałem sobie diody w liczniku papierem 600 i musze powiedziec że teraz dużo bardziej równomiernie rozkłada się światło, ale też jest troszkę ciemniej.