406 problem z odpaleniem auta POMOCY !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam taki problem - jechałem i skręcając w w boczną uliczkę wcisnołem sprzęgło dałem za mało gazu i samochodzik zgasł, tocząc się puściłem sprzęgło kawałek pociągnoł i zgasł - teraz przy przekręceniu kluczyka w pozycji rozruch tylko raz cyknie jakiś przekaźnik pod maską, przygasną zegary i nic.
Co robić pomocy !!!!
Grzesiek 406 1.8 16V 96r
Chrzanów
  
 
Hmm,pierwsza rzecz która przychodzi do głowy to zerwany pasek rozrządu.
ale dziwne jest że nie kreci się rozrusznik ani silnik

objaw cykania przekaźnika i przygasania kontrolek,wskazuje na słabą masę(ew. jej brak), albo coś z rozrusznikiem.

  
 
znajomy poradził mi wziąść go na pych chociaż w tym autko to ponoc zabronione i na pych pali bez problemu , zasugerował mi że to może cewka zapłonowa albo aparat zapłonowy ale nie był pewny gdzieś tam słyszał
Mam pytanie co to i gdzie to się znajduje?
  
 
Rozrusznik niedawno był wymieniony ale kto wie, a mase to nie wiem gdzie szukać, może ktoś wie gdzie znajdują się cewka zapłonowa ,apartat z modułem w peugeocie 406
  
 
Hmm,skoro odpalił na pych,to ja bym szukał przyczyny w rozruszniku

moze robi jakies zwarcie?
  
 
Dodam że bezpieczniki wszystkie są w pożądku, a przy próbie rozruch tylko raz cyknie i przygasaną wszystkie kontrolki i nic.
  
 
Puknij no w rozrusznik... moze sie szczotka zawiesila?
Sprawdzilbym tez, jak bardza obniza sie napiecie prze probie rozruchu. Jesli mocno, to moze zwiera sie uzwojenie kopajki?

a ze spytam: jestes pewny akumulatora?
  
 
Akumulator też jest nowy nie ma nawet roku ale kto wie spróbuje pomieżyć napięcie no i postukam w rozrusznik
  
 
stukanie w rozrusznik nic nie pomogło a napięcie przy rozruch obniża się o połowę (nie wiem ile powinno) ale sprawdziłem że do cewki nie dochodzi prąd w momencie rozruch -może wam to coś mówi gdzie szukać przyczyny? : ?
  
 
skoro pali na pych,wiec ja obstawiam rozrusznik

u kumpla w hondzie jak padł zapłon, to nawet na pych nie paliła.
  
 
to na pewno rozrusznik poniważ po kilku prubach rozruchu rozrusznik tylko cyka i jest cały gorący ciekawe czy całkiem padł czy da się jeszcze coś z nim zrobić?
  
 
jesli jest goracy, to zwarcie.
prawdopodobnie pad lozyskowania, np.
wytarlo sie lozysko i wirnik dotyka wskutek luzow do obudowy
-albo te tulejki sie zatarly - i nie ma sily krecic, na co moglby wskazywac duzy pobor pradu.
trza wyjac i do fachmana zaniesc.
milego wyjmowania
  
 
Już wolałbym żeby to był rozrusznik niż jak mnie straszą gdzie indziej że to pewnie pasek się zerwał albo zeskoczył ale skoro odpalił na pych i wszystko było ok to może to rozrusznik dzisiaj nie dam rady jutro się z nim pomęczę
pozdrawiam
  
 
skoro wtedy jechal i jechal normalnie - no to nie pasek - bo zauwazylbys roznice w pracy.
  
 
Witam
Problem tkwił w rozruszniku odkleił się magnes i blokował wirnik p
poszukuję miejsca gdzie tanio regenerują lub sprzedają urzywane rozruszniki do 406ki 1.8 16V z 96roku może ktoś zna model tego rozrusznika bo umnie jest ztarty i wiem tylko ża valeo
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc
Grzesiek
  
 
hehe, z tym zablokowaniem prawie trafilem... tyle, ze o takim numerze jedszcze nie slyszalem. Zapieczony - tak, ale odklejone????
gdzies na allego widzialem jakies valeo.
spisz dokladnie numer, bo moze sie okazac, ze pasuje rozrusznik np. z 405 albo 306.
szukaj raczej po typie, numerze...
  
 
Problem w tym że numer jest zamazany a w książce obsługi takich wiadomości nie ma i mam prośbę do posiadaczy lub znawców jaki model rozrusznika znajduje się w peugeocie 406 1,8 16V z 96roku
wiem tylko że VALEO D6?????