405 - dźwięki i wibracje przednie kółka ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc,

Od pewnego czasu niepokoi mnie zwlaszcza na dluzszych lukach drogi gdy samochow przechyla sie na jedna ze stron 'turkotanie' - najprawdopodobniej w przednim kole. Na prostej jest ok, ale tylko do 100-110 - pozniej wszyszystko zaczyna wibrowac i przy 140-150 nie da sie juz dlugo jechac - w czesniej po kupnie testowalem go przy 180 i szedl gladko. Mechanik powiedzial ze pewnie kola niewywazone, a ze akurat zmienialem opony to kola zostaly wywazone ale nic to nie zmienilo. Sprawdze jeszcze poloski i lozyska, ale moze ktos z Was mial cos takigo - zaoszczedzi to czasu i nietrafnych diagnoz.

Pawel
  
 
Koła można też jeszcze doważyć na aucie jak ktoś wykonuje taką usługę. Wątpię jakoby to były one, ale można przełożyć przód na tył i odwrotnie i wtedy zobaczyć. Wątpię jakoby coś się zmieniło w tym przypadku. Ja bym obstawiał łożyska na początek (i oby koniec).
  
 
Mechanik mowil ze lozyska w piascie to nie sa bo to by od razu bylo slychac (wiozlem go zeby posluchal i poczul, posluchal i poczul, ale nie wiedzial co to jest (robil mi wczesniej przod i bylo ok)) - podobno charakterystyczny dzwiek. Co do proby z zamiana kol to mi sie ten pomysl podoba - sprobuje. Dzieki.
  
 
a probowales zamieniac kola mijscami? Calkiem mozliwe, ze pekl kord w ktorejs oponie i powoduje bicie.

przykrzalbym sie tez srubom i otworom w feldze.
potem poszedlbym w strone lozysk mcphersonow.

zakladam, ze luzow w zawieszeniu nie widac.... bo od nich trzeba zaczac.

a sprobuj pokrecic kierownica na postoju i jadac wolno do tyl - od max do max. Cos czujesz?
  
 
jeszcze jedna rzecz charakterystyczna - a mianowicie jadac sobie na luzie lub hamujac ma sie wrazenie jak by na oponie bylo jakies wybrzuszenie i rytmicznie podskakuje calu pgot. efekt mniej wiecej taki jak przy hamowaniu pociagu (jezeli ktos z Was kiedy jechal pociagiem )
  
 
Juz nie wiedzialem co zrobic, mechanik szarpal i odkrecal wszystko raz jeszcze (przy okazji chyba bede Piotrka polecal (o ile sie zgodzi) bo mi zrobil calego pgota i jestem bardzo zadowolony) ... poszedlem jeszcze raz na wywazanie i okazalo sie ze tylne prawe bylo zle wywazone !! Teraz 170km/h i tylko lzy szczescia Pozdrawiam.

Pawel