VW Lupo 1.4 Tdi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

od niedawna zastanawiam sie nad kupnem vw lupo 1.4 tdi (oczywiscie uzywanego) i mam dylemat bo nie wiem czy warto ladowac w niego kaske ??
na stronkach nie ma wiadomosci na temat uzywanych lupo 1.4 tdi, dlatego bardzo prosze uzytkownikow tego auta, aby podzielili sie swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z tym samochodem;
tzn. ile tak naprawde pali?? jaka jest jego awaryjnosc?? jak sobie radzi podczas wyprzedzania?? jego wady , zalety?? i czy warto wogole ladowac kaske w ten samochod (rocznik od 1998 do 2001)??

Pozdrawiam
  
 
zdaje mi sie ze niestety nikt niewie ile tak naprawde malensto pali i jaka jest jego awaryjność ponieważ nikt z tego forum go niema.
Co do wyprzedzania to wystarczy udac sie do salonu i go sprawidzć
  
 
co do silnika to poczytaj opinie o ibizkach z tym silnikiem (w ibizach go montowali tak? czy sie myle?) Od spalania odlicz orientacyjnie litr mniej (ze wzgledu na mase) i tyle
  
 
problem w tym, ze auta tego zdaje sie nie ma w jako takiej sprzedazy w Polsce i nawet nie wiem czy dostepne jest ono w salonie
  
 
Lupo w polsce bylo chyba oferowane, musialbys sie dowiedziec gdzies w salonie. O czesci sie nie martw, wszystko to samo co w arosie (a ta byla sprzedawa w polsce) o blacharke moze byc ciezko...
  
 
A ja Ci powiem jedno kumpel to ma i tak krotko "małe szybkie gowienko" Nigdy bym sie w to nie pchał jest małe brzydkie i nieporeczne spalanie 5-7 litrów ale jak tym chcesz sie zabierac do wyprzedzania to tylko maluchy bo to ma małe zbieranie przy wiekszej predkosci. Wez poszukaj lepiej golfa III Ibize wogole cos wiekszego i ładniejszego z silnikiem wiekszym niz to to cos spalanie wzrosnie o 1-2 litry ale inaczej sie jezdzi a jak bedziesz miał gaz to juz wogole super autko
  
 
auto na gaz jest super??? Nigdy w zyciu nie zdecydowal bym sie na benzyne z gazem jak bym mial do wyboru diesla i to TDI... Nie wiem jak z gazem sekwencyjnym ale z normalna instalka to ja nie chce miec nic do czynienia... Ciagle regulacje, strzelanie, wymiany filterkow i wogole... I wcale nie jest to takie oplacalne... Kupuj diesla!!! a jesli benzyna to nie rob jej oswiecimia pod maska...
  
 
kurde 5 - 7 litrow jak mowisz , to troche duzo. Glownym atutem tego autka jest dla mnie spalanie ktore wedlug producenta jest w granicach 3 litry na trasie i okolo 5.5 w miescie, no ale skoro Twoj kumpel ma to autko i tak twierdzi (5-7l)no to troche kicha.

Chyba bede musial pomyslec o lupo 1.2 tdi troche slabsze ale mam nadzieje, ze silniejsze nieco niz fabia 75 km, mam nadzieje?? no i pali o niebo lepiej, a fabia w gazie lyknie nawet pewnie 10 litrow. a tdi to tdi dobre i juz

Pozdrawiam
  
 
Heh chodziło mi o to ze jak juz to bierz auto z silniek wiekszym ale na gazie a odnosnie tdi to kumpel ma dosc spora noge ciezka i duza tak wiec duzo mu wychodzi tak samo jak omega srednia wychodzi mu cos koło 23 litrów wiec potrafi jezdzic z noga w spodzie
  
 
to ja inaczej. who ile masz lat? pracujesz? pierwszy samochod?
  
 
heh
no studiuje , a do tej pory jezdzilem tylko malcem 126p, i ostatnio [2 lata ] felicja rodzicow, a szukam samochodu taniego w oplatach dobrego = trwalego, malo palacego i mniej mulowatego niz felicja 1.3 , bo tym to bardzo nie lubie wyprzedzac, bo jesli chodzi o wyprzedzanie przy 100-110 km/h to fela jest bardzo nie przyjemnym dyskomfortowym autkiem. a taki tedek 1.4 w lupo to juz cos, chociaz male jest troszke toto, ale dla dwoch osob, a w porywach 4 to chyba nie jest to az tak zly wybor?? tylko nikt nie pisze jak z awaryjnascia tego autka, i ile kosztuja ewentualne naprawy, chociaz swoja droga zaden posiadacz nie czytal jeszcze tych postow :/

Pozdr.
  
 
czyli masz ponizej 25 lat. Plusem jest znizka w ubezpieczeniu (diesel) w sumienie duze bedzie AC. Jestes wiec "biednym" studentem ktory kazdy grosz przeznacza na benzyne tzn rope Kupuj. Ja mam lat 19 jezdze tym co widac w profilu. Mam 50 koni pod maska i jestem zadowolony. Niskie oplaty, stosunkowo malo pali. Malo miejsca? i tak najczesciej jezdze we 2 osoby a jak juz ktos siedzi z tylu to jego problem
  
 
no narezcie jakis pozytywnie nastawiajacy do zycia post , teraz mam jeszcze drugi problem, musze znalezc takie autko, bo wbrew pozorom dobre lupo 1.4 tdi za okolo 24 tys pln ciezko znalezc nawet na niemieckich stronach , ze o polskich nie wspomne

pozdrawiam
  
 
a ja myslalem ze ty juz masz upatrzone... Jak nie masz to szukaj czegos innego moze... Polo, pug 206 albo 306, moze siakis civic A moze ibiza? Ja szukalem dla siebie golfa II lub III za mala kase a wyskoczyl mi ten pug
  
 
no lookam caly czas, tylko qrde o jednych pisza ze sie sypia o innych ze sa drogie przeglady, inne sa poprostu za drogie = stare, a jeszcze inne za duzo pala.
i tu mam dylemat, bo te lupo mogloby byc troszke wieksze ale wtedy to by sie polo zrobilo, a z kolei polo fajne tylko drogie troche a wersja sprzed okularnika jakos mi nie podchodzi wizualnie, chciaz z silnikiem 1.4 tdi to tez fajny sprzecik
  
 
wersja sprzed okulara przeciez jest najladniejsza! chodzi mi o ta wersje:
jesli chcesz cos z grupy vw to nie sluchaj ze seat sie sypie a vw nie... Ten kto to mowi to nie wiem wogole o co chodzi. Przeciez wszystko jest to samo... Ja bym jeszcze na powaznie popatrzyl na ibize (nawet w starej budzie) ale z silnikiem 1.9 TDI A o pugach tez nie sluchaj. Jak ktos dba to nic sie dziac nie bedzie. Moj brat przejechal 406 ponad 100 tys. Gdy sprzedawal miala 180 tys, i nic w niej nie robil. A samochod mega wygodny
  
 
no ten model tez jest fajny, tylko wiesz zastanawiam sie jakie sa oplaty od tak duzego silnika, bo w zasadzie nigdy nie ubezpieczalem auta i sie wogole co do tego nie orientuje, jedyne co wiem ze oplaty za duze silniki sa wieksze niz za male, chociaz nie wiem jak by sie to rozlozylo w przypadku polo tdi 1.9 lub peugota 206 hdi 2.0 (chyba). moze masz jakies fajne linki opisujace oplaty za autka wedlug pojemnosci i ich wartosci??

Pozdr.
  
 
hmm masz tatusia ze znizkami? zrob sie wspolwlascicielem... Poco masz im placic chora kase? Wiem ze na diesla jest iles tam znizki. Ale to groszowe sprawy. w 206 byl jescze 1.9 ale bez turbiny. Poszukaj po hipermarketach cos takiego co sie nazywa doradctwo ubezpieczeniowe. Taka niebieska budka stoi sobie. Dajesz tam babce wszystkie dane autka czyli silnik, model, rok i za ile kupiles (do AC) i ona ci wylicza wysokosc ubezpieczenia w poszczeolnych firmach.
  
 
peugeoty 206 sa rowniez z silnikiem 1.4 hdi, i raczej nad silnikiem 1.4 w dieslu bede sie zastanawial czy to polo czy 206-tka

dzieki za info
  
 
no tak zapomnialem Popatrz jeszcze na 306. Rownie fajne autko, jak nie fajniejsze niz 206