Prosze o Pomoc chce kupic Lade tylko ktora ? Samare cz 2107?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
katano81@wp.pl
Chcialbym prosic o kilka porad na temat jaki model Lady kupic.
Np. ktory model (potrzebuje samochod raczej nie za duzy) i jaki silnik najlepiej. Prosilbym tez o podanie o najczestrze usterki i jak spisuje sie instalacja gazowa.

Jednym slowem bede bardzo wdzieczny za podanie jakichkolwiek wskazowek i ewentualnie jezeli ktos posiada Lade do sprzedania z okolic warszawy prosilbym o kontak. gg 4450248

Z gory dziekuje Marcin
  
 
zalezy, czego oczekujesz od auta.
2107 ma naped na tyl, a samara - przod.
2107 ma wiekszy bagaznik, ale samara - poreczniejszy.
silniki - obie maja dobre. Gaze spisuje sie doskonale, o ile instalacje jest dobrze zalozona.
Oba modele sa malo awaryje, a czesci niedrogie.
Najgorzej z blacha - jest buda jest ok, to mozna brac. Reszte tanio sie naprawi.
Powinienes przejechac sie jedna i druga i wybrac model, ktory ci bardziej pasi...
  
 
Myślę że z tym problemem musisz poradzić sobie sam ponieważ kto jeździ samarą poleci Ci samarę, a kto jeździ 2107 poleci Ci ten właśnie model. Najlepszym wyjściem będzie to co napisał Adasco czyli zwykły teścik.
Pozdrawiam.
  
 
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie:
do czego potrzebuję tego auta i ile mam na to autko kasiorki?

ja ze swojej strony mogę podać kilka zalet samary:
1.młody w miarę nowoczesny i dynamiczny silnik (0-100km w ok. 12.5-13s)

2. niskie spalanie oscylujące w granicach 6l/100 w trasie i 8l/100 w mieście

3. dobry komfort jazdy, dużo miejsca w środku.

4 niezły bagażnik w hatchbacku 330L, w sedanie 370L

zalety 2107 pewnie podadzą Ci posiadacze tego modelu.
  
 
Jeśłi nie potrzebujesz (jak napisałeś autka dużego) to polecam samarę.2107 to piękne auto z tylnym napędem, ale musisz sie liczyc z wyzszym zużyciem paliwa(jesli nie bedzie miała gazu to może Cię to drogo kosztować. Ja mam wersję pięciodrzwiową, ale teraz wybrałbym trzydrzwiową, bo ma bardziej sztywną karoserię i nadaję się idealnie do przeróbek:)
Z kolei nie ma nic pię kniejszego niżklasyczna siódemka czy 2105, albo jescze lepiej 2103 i 2101.Tylko gdzie trafić takie auto widealnym stanie?Siódemkę jeszcze znajdziesz , ale tych starszych juz chyba nie:(
Musisz sam sie zdecydować. najwazniejszą decyzje już podjąłeś - wybrałes ŁAdę i nie jesteś sam w tym szaleństwie:)
Zapraszamy do nas:)LADA KLUB WITA!
Pozdr
Paweł
 
 
Witam:)
Jako że posiadam 2107 to oczywiscie polecam ten model.Jakoś nie chce mi się pisać o wadach i zaletach,ale jest to tanie auto,niezbyt drogie w utrzymaniu,ceny czesci napewno kieszeni nie zrujnują.Najważniejsza jest blacha,chociaż jej remont nie jest aż tak dużym wydatkiem w porównaniu do aut zachodnich:)Jak się ma szczęscie to można trafić autko w super stanie.Aha,jak kupować 2107 to koniecznie ze skrzynią 5 biegową,czyli model po 1990-91 roku(tak mi sie wydaje ze od tamtej pory 5 wstawiali,ale nie jestem pewien),oraz z gazem.
Pzdr Grzesiek
  
 
Jezeli mnie wiedza, ani pamiec nie myli to juz w latach 80tych wstawiali 5cio biegowe skrzynie do 2107. Ale moge sie mylic.
  
 
Hmm,własnie mój ojciec chciał skrzynię 5,ale powiedział ze nie montują jeszcze(1989).jego kumpel własnie kupił albo w 1990 albo w 1991 juz ze skrzynią 5.Z tego wnioskuję że wczesniej były tylko 4:)
  
 
Zdajesie ,że nasz nowy kolega będzie przeciągany na jedną (klasyki) albo na drugą(samary) stronę:)
ALe czego innego możesz się spodziewac od nas???my te autka po prostu lubimy i kazdy ma swoje racje:)
 
 
Witam

Oba modele zachwalane przez kolegów warte są Twojej uwagi ....ale może skierujesz swoje kroki w strone NIVY

tu nie masz problemu z napędem - ma na 2 osie
gorzej wypada bagażnik .....choć zapakowałem rodzine i psa na 2 tygodniowe wczasy ( 2 kobiety i suka )
jeśli założysz gaz to i koszty paliwa nie będą duże ....
co do części to koszty podobne jak w przypadku 2105/7

zastanów się ....... jeśli chcesz zobaczyć i pomacać zapraszam na któreś spotkanie klubowe .....

  
 
tu nie ma co przeciągać, tylko trzeba uczciwie podać zalety, a potem wady.(ja tych drugich nie znajduję... )

a poważnie do wad samary można zaliczyć trzeszczące plastyki, na które jest kilka sposobów o różnym sopniu zaangażowania fizycznego i finansowego . nie najlepsze są też fotele przednie. brakuje im bocznego trzymania, bo jako takie są wygodne i nie męcząnawet w dłuższej podróży.
trudno wypowiadać mi się o starszych modelach, bo moje autko jets stosunkowo młode, więc nie potrafię powiedzieć czy są inne bolączki.
  
 
Ja mam jeżdzenia i samarką (moją) i "siodemka" ojca.Oba auta są 1992 roku i 5 biegowe.
Powiem tak,(przynajmniej mi się tak wydaje),samara ma dynamiczniejszy, oszczędniejszy silnik.Komfort jazdy moim zdaniem tez jest trochę lepszy(cichsze w środku).Jest mniej problemu z układem kierowniczym (jest troszke inne rozwiazanie niz 2107).
Ale równiez 2107 jest godnym polecenia autem.Silniki dobrze spisuja sie na gazie,są bardzo elastyczne no i pięknie wyglądają......z tym chromem.no i napęd na tył też robi swoje..(bączki i rogale są cooltowe )
  
 
[EMAIL]www.katano81@wp.pl[/EMAIL]

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim za cenne informacje. Jednak że cały czas mam dylemat jaki silnik wybrać prosiłbym o jakieś wskazówki np. który jest mniej awaryjny(słyszałem że 1.3 i nie wiem na ile to jest prawda) i jeszcze jaki przebieg jest rozsądny w samochodzie z 91r. aby jeszcze troche pojeździł(2107 bo taka ma na oku)

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie wskazówki i mam nadzieję że już niedługo będe mógł nadesłać swojego nieLADA autka.
  
 
Ja mam samarę1,5 z 1990 i ma 193000km przebiegu.na pewno silnik 1,3 będzie bardziej wytrzymały na deformację bo ma grubsze scianki tłoków. Ten w 1500 jest p porstu rozwiercony:)
jełsi chodzi o przebieg...myśłę,że jak będzie miała ok 100kkm to jeszcze drugie tyle zrobisz. Musisz siętylko liczyć z wymiana uszczelniaczy jeśłi zauważysz ,ze kopci na niebiesko i bierze olej. Koszt takiej operacji to ok. 150 PLN W Krakowie), a następną stówkę robisz bez problemów
Pozdr
Paweł