Ekonomiczny tuning

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Posiadam seat ibiza 95 rok 1.0 kat 33 kw czyli 45 koni mechanicznych i troche sie wleke tym autkiem poniewaz troche zamało kw do masy i samochód jest troche zamulony. Chiał bym podnies mu moc do około 60 koni mechanicznych tak aby nie podniosło sie zużycie paliwa .

Prosze wiec o porady i sugestie oraz o ciekawe zastosowania.
  
 
30% skok mocy musi kosztowac. i kase i paliwo. nie ma nic za darmo najszybciej bedzie zrobic swapa na 1.2/1.3 - zalezy co jest dostepne i ten silniczek ewentualnie podrzezbic
  
 
no ja myślę ze jak juz SWAPA to...albo 1,8 - 90 PS...
albo (jak by wszedł pod względem konstrukcjyjnym...
1.8 16v z golfa...typ KR)
ewentualnie w zależności od kasy szukaj albo
CUPRY...czyli 2.0 16 v -150PS
lub podajrze wersji GTi z 115km... 8v

lub 1.4 -60PS
1.6 8v - 75PS
póxniej chyba były jeszcze 1.4 16V - 90PS
i 1.6 16v - 100 PS


tylko czy w takim ukłądzie nie jest sensowny zakup auta...bo:

pewnie ukłąd hamulcowy trzeba by dostosować do mocy i masy...
układ paliwowy chyba też...
układ chłodzenia chyba również...
no i kwestia ukłądu przseniesienia napędu...

ale ja nie jestem ekspertem...

pozdr
  
 
zawsze mozesz pomyslec nad zmiana wydechu o wiekszej srednicy + kolektor wydechowy .. nie wiem jak w seacie ale jak jakis sensowny zalozysz to kolo 10 KM mozna miec .. lekkie kolo zamachowe
stozek ew jakies dobre swiece po trym bedzzie lekko dynamiczniejszy

w sumie zalezy ile chcesz kasy na to przeznaczyc .. jak piter mowi SWAP .. ale nie wiem czy jest sens sie pakowac w to bo bedziesz musial wymienic nie tylko silnik zawieche hamulce mocowanie silnika i ECU wiazki i pewnie wiele innych ..
eif
wiesz silnik mozna ok traktora nawet wsadzic .. ciekawe czy wejdzie jaka bedzie mial mase i czy reszta wytrzyma


moja rada ... odpusc sobie sprintera z tego nie zrobisz a i za darmo nic nie ma
sprzedaj seata kup HONDE
  
 
jak swapa robic to tylko na 20VT inne sie nie oplacaja
  
 
Hubiencju....kryptoreklama...
  
 
hehehe krypto ? raczej nie

wprost mowie

poza tym szkoda siana na rzebienie ktore przyniesie lub nioe 15 KM
  
 
Cytat:
2005-05-15 22:07:15, hubiii pisze:
zawsze mozesz pomyslec nad zmiana wydechu o wiekszej srednicy + kolektor wydechowy .. nie wiem jak w seacie ale jak jakis sensowny zalozysz to kolo 10 KM mozna miec .. lekkie kolo zamachowe stozek ew jakies dobre swiece po trym bedzzie lekko dynamiczniejszy w sumie zalezy ile chcesz kasy na to przeznaczyc .. jak piter mowi SWAP .. ale nie wiem czy jest sens sie pakowac w to bo bedziesz musial wymienic nie tylko silnik zawieche hamulce mocowanie silnika i ECU wiazki i pewnie wiele innych .. eif wiesz silnik mozna ok traktora nawet wsadzic .. ciekawe czy wejdzie jaka bedzie mial mase i czy reszta wytrzyma moja rada ... odpusc sobie sprintera z tego nie zrobisz a i za darmo nic nie ma sprzedaj seata kup HONDE



Albo RSa
  
 
no dokladnie hehehe

  
 
ewentualnie zostaje ci założyć turbo jak masz na tyle kasy, co może nie ma sensu ładować do tak słabego silnika ale taki zestaw turbo soft z tego twojego powinno bez problemu wycisnąć 60KM i przy normalnej jeździe spalanie raczej nie będzie większe tylko taki zestaw z montażem coś koło 4tyś zawsze można coś samemu używanego z giełdy poskładać.

jestem za zmianą auta bo wkładanie kasy w takie wynalazki jak filtry, kolektory, tłumiki itp może ci da 10km ale to takie konie że na wyścigu rozbiegną sie we wszystkie strony i będzie prawie to samo



  
 
za cene turbo kupi silnik 20VT

ekonomisci

ja kupuje EVO VIII
  
 
w jakiej grze?
  
 
Cytat:
2005-05-17 07:37:47, bauer pisze:
za cene turbo kupi silnik 20VT



plus jeszcze raz tyle kasy na montaż tego i przeróbkę by to wcisnać
  
 
Cytat:
2005-05-17 07:57:24, maciejusz pisze:
w jakiej grze?



w nfs u2
  
 
ehhe



[ wiadomość edytowana przez: hubiii dnia 2005-05-17 20:12:28 ]