Tył i przód - które głośniki zagrają lepiej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W związku z tym, że nie mogę nigdzie odsłuchać razem tych głośników podam parametry i Wy sami powiedzcie co teoretycznie lepiej powinno zagrać bez wzmacnicza na samym pionieerku Deh-3310 - 4x45 Watt Mosfet

JBL GTO 6526e :
Moc-60/180Watt, pasmo-55-21kHz, efektywność- 90 dB

Hertz DCX 165 :
Moc-60/120 Watt, pasmo-60-21kHz, efektywność-93 dB

Wydaje mi się, że więcej basu oferuje JBL ale za to z koleji Hertz ma zdecydowanie większą głośność czyli efektywność......
Czy sa to wyczuwalne różnice dla amatora ?
  
 
Witam.

Gdybym miał wybierać bez odsłuchu to postawiłbym na :
Hertz DCX 165

PZDR
  
 
JBL maja szersze pasmo przenoszenia dzieki czemu beda graly czysciej i w wiekszym zakresie tonow
  
 
chciałem powiedzieć to samo co Inferno, ale jakoś nie mam zaufania do JBLi. Nie powinno się patrzeć na paramerty tylko zrobić odsłuch... tak samo jak kupuje się monitory - nigdy po parametrach
  
 
I tu kielek trafil w 10
  
 
He....dobrze gadacie ....ale tak się składa, że nie mam możliwości odsłuchu tych głośników w jednym miejscu....ba....nawet nigdzie ich razem w jednym punkcie nie sprzedają....chyba konkurencja jakaś

Tak kombinuję i kombinuję...w sumie nic mnie nie goni ...audio jakieś jeszcze gra ;D...ale zastanawiam się czy pod samym radiem (4x45 mosfet) to taki głośnik 16.5 cm lepiej zauważalnie zagra od 13 cm....jak się wam wydaje? Może gra nie warta świeczki i lepiej założyć zwykłe przejściówki 10/13 i "głośniki trzynastki" niż strugać panele w drzwi ?
  
 
Ja odradzam plastikowe przejściówki, miałem głośniki na plastikach i na zwykłej wiórówce i już była słyszalna różnica.... zwłaszcza w niskich tonach.... a 16 da Ci niższe częstotliwośći - czyli mówiąc w skrócie lepszy bas.... zobacz że głośniki do Subwooferów to minimum 20 cm... a najlepsze efekty czyli największe ciśnienie dają 30 cm...
  
 
Cytat:
2005-05-20 11:59:08, Andrew pisze:
.ale zastanawiam się czy pod samym radiem (4x45 mosfet) to taki głośnik 16.5 cm lepiej zauważalnie zagra od 13 cm....jak się wam wydaje? Może gra nie warta świeczki



Gra nie jest warta świeczki. Konstrukcja drzwi (nie wiem jak w innych) ale mk7 nie pozowala na solidny montaż 16 cm oryginalnych miejscach montażowych. Nie chodzi tylko o te przejściówki, lecz o konstrukcję drzwi. 16-tka nie ma jak porządnie pompować w drzwi. Ale mniejsza o to.
Kup sobie przyzwoite 13-tki, z za różnicę w cenie zadbaj o poprawny montaż, a przede wszystkim dobre wygłuszenie drzwi. Efekt będzie dużo lepszy, niż na 16" zamontowanej byle jak - zresztą większość osób montuje na zasadzie "przykręcić głośnik i heja".
  
 
Cytat:
2005-05-20 12:32:33, _kruchy_ pisze:
a 16 da Ci niższe częstotliwośći - czyli mówiąc w skrócie lepszy bas....



Da, albo i nie da. W mk7 nie da. Chyba, że montaż byłby w nie w miejscach fabrycznych, a w kompletnie przeriobionych drzwiach i to u dołu drzwi - schowki.
  
 
Cytat:
2005-05-20 13:15:04, KriSSo pisze:
Da, albo i nie da. W mk7 nie da. Chyba, że montaż byłby w nie w miejscach fabrycznych, a w kompletnie przeriobionych drzwiach i to u dołu drzwi - schowki.



....no właśnie ;(....i tego się obawiam....że jednak to , że 16 -tki jo jednak nie wszystko...że wypadałoby dla takiego głośnika więcej przestrzeni w komorze i większy otwór w tapicerce bo ten fabryczny będzie trochę przysłaniał tak duży głośnik......
....i w końcu może się okazać, że po struganiu paździeżówek i gimnastykowaniu się z montażem 16-tek w cienkich drzwiach ..... zagra to tak samo jak fabryczne(które nie sa wcale takie złe) lub wcale nie lepiej niż mniejsze 13-tki

Cytat:
Nie chodzi tylko o te przejściówki, lecz o konstrukcję drzwi. 16-tka nie ma jak porządnie pompować w drzwi. Ale mniejsza o to.
Kup sobie przyzwoite 13-tki, z za różnicę w cenie zadbaj o poprawny montaż, a przede wszystkim dobre wygłuszenie drzwi. Efekt będzie dużo lepszy, niż na 16" zamontowanej byle jak - zresztą większość osób montuje na zasadzie "przykręcić głośnik i heja".



Hmmm...jesli chodzi o różnicę w cenie między 13 a 16.5 to jej wcale nie ma (np. JBL GTO) lub jest znikoma (Hertz DSK 16.5 cm-217zł a Hertz DSK 13 cm - 208 zł)....tak, ż etutaj to aż sie prosi o kupno większego głośnika ....takie dziwne relacje
  
 
Powiem tak.

W swoim poście pyałeś:
- co lepiej zagra bez wzmacniacza

JA wybrałbym, Hertz bo jak sam zauważyłeś ma większą skuteczność, czyli jak podepniesz to do radyjka (nie wiem jakie masz radyjko) ale zakładam że mocne czyli może 4x50W
Ale w RMS pamiętaj że ta moc to wynik uzyskany w warónkach laboratoryjnych i jest to moc chwilowa. Więc głóśnik o wiekszej skuteczności zagra lepiej.
Nie można tu mówić o basach, bo to wynika z fizyki głosnik 13" czy 16" nigdy nie wyciągnie mocnego (niskiego) basu !

Ta prawdziwa moc, czyli tgz. Sinus znacznie odbiega o tego co podaje producent na radyjku.

Ja w swoim Essim na przód zapodałem (mając na celu średnie i średnio wysoke tony) 13" Infinyty Reference 130W RMS. No ale bas trzeba uzyskać s czegoś innego np. najtańsza tuba czy skrzynia daje trochę zadowolenia.

A tak na koniec, nie wiem co znaczy amator?
To jakie masz wymagania, i co Tobie się podoba nie nazywałbym tego amatorką, może indywidualnością !
To Ty sam sobie stawiasz poprzeczkę.

PZDR


  
 
bez odsłuchu poleciłbym Hertza....
  
 
Ja mam u siebie Hertze 16cm i tweetery (zetaw ze zwrotnicami - zreszta polecone przez Shaq27) i jak dla mnie grają zajefajnie. Po wygłuszeniu drzwi dają to co zamierzałem. Model to ESK165.A tak to wygląda u mnie:





[ wiadomość edytowana przez: Maniurka78 dnia 2005-05-21 12:08:04 ]
  
 
Cytat:
Ja mam u siebie Hertze 16cm i tweetery (zetaw ze zwrotnicami - zreszta polecone przez Shaq27) i jak dla mnie grają zajefajnie.



Hertze są bardzo dobre... i ja tez je polecam, ale tweetery HT18 są dla mnie ciut za ostre, trochę mnie kłuły w uszy... dlatego sam zdecydowałem się na Signaty tweeter T3 i midwoofer 16,5cm H16 jak zainstaluję to zdam relację z odsłuchu...

Maniurka Ty przykrecałeś te taszki bezpośrednio do drzwi czy tylko do tapicerki??
  
 
Ja mam cały system na Hertzu i muszę powiedziećże gra to wszystko bardzo dobrze. Gdybym jeszcze raz mial zakładać audio to także oparłbym się na Hertzu
  
 
Tylko do tapicerki. Póki co trzyma
  
 
wracając do pytania jakie zadałeś na poczatku to oba zestawy zagrają w pełni pokazując na co je stać,dopiero gdy zasilane będą ze wzmacniacza .Radyjko dysponuje mocą około 12W rms i jest to troszeczkę za mało
  
 
Artur7....ładna ta Asterka.....podobna do mkVI ...ale wracając do sedna tematu to faktycznie skłaniam sie teraz do Hertza.....ta skuteczność jest zdecydowanie większa a bez wzmaka to chyba będzie ważne .......
Tylko sugerując się seriami to GTO nie jest najniższą serią w gamie JBL-a, niższa jest jeszcze bodajże CS natomiast DCX Hertza to chyba ich najniższa seria czyli pewnie i jakość ....nadzieja w tym , że Hertze może lepiej grają w porównywalnych seriach
Jeśli chodzi o te plastikowe pierścienie dystansowe to faktycznie tak kiepsko w nich głośniki grają?
I jeszcze jedno pytanko ....jak to w końcu jest z montażem "szesnastek" w drzwi ? Trzeba przycinać tapicerkę i zakładać inne maskownice czy bez kombinacji zostawia się orginalne, które pewnie znacznie przysłonią woofer głośnika ? Będzie miało to wpływ na jego brzmienie?
  
 
A co wy na taki pomysł aby wstawić w tylne boczki essiego w oryginalne miejsca głośniki owale 7"x5" ? Robi takie i JBL i Hertz i parametrami nie są wcale gorsze od okrągłych 16.5 cm ?
Np. JBL GTO 8626e - moc;60/180W, pasmo: 50-2100 Hz, skuteczność: 90 dB
Hertz ECX 570.1 - moc:70/140W, pasmo: 60/2000 Hz, skuteczność: 92 dB

Jakoś mało się mówi o takich owalach a one powinny pasować na tył bez żadnych dystansów i przeróbek
Ma ktoś takie owale jakichś lepszych firm i czy one równie dobrze grają co okrąglaki 16.5 ?
  
 
Hehe....już kupiłem .... Hertz ....na razie 16.5 na przód.

Na tył coraz poważniej myślę nad elipsami 6"x9" , powinny chyba lepiej zagrać niż 16 cm, co nie?.......mam na oku helixa (50/100W, 35-3000 Hz, 92 dB ) - helix to podobno niezły sprzęt, co?
Polecaja też Alpine SPE-6902(30/150W, 30-25kHz, 92 dB ) - ponoć pięknie grają....?

Te elipsy trzeba by jakoś w podnoszoną półkę wkomponować tylko nie wiem W KTÓRYM MIEJSCU .....czy w tej pierwszej połówce półki zaraz za uszami pasażerów czy jednak w tej drugiej - pod samą szybą? Ale tam z tyłu pod samą szybą klapy to trochę mało miejsca głośnik będzie miał nad membramą, co nie? Szyba może wyskoczyć i może nie być dobrego odsłuchu, co Wy na to ?



[ wiadomość edytowana przez: Andrew dnia 2005-05-25 13:10:10 ]