[206] Tryb Econo ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, ponieważ Puga mam od niedawna, co pewien czas odkrywam w nim nowe rzeczy
Teraz na przykład siedziałem sobie i czekałem na moją narzeczoną słuchając radia.
Po kilkunastu minutach, nie wiem dokładnie po jakim czasie, na wyświetlaczu zobaczyłem napis ECO MODE i po kilkunastu sekundach radio sie wyłączyło.
Wyłączenie i włączenie trybu akcesoriów w którym byłem cały czas pozwoliło mi posłuchać radia znów tylko kilkanaście sekund. Pomogło dopiero włączenie silnika.
W ASO powiedzieli że tak ma być. Podobno tego trybu Econo nie da się wyłączyć. To ja się teraz zastanawiam - po co jest położenie kluczyka Akcesoria skoro i tak to działa tylko przez krótki czas
Po co w ogóle jest ten tryb econo? Czy muszę mieć włączony silnik by sobie na parkingu radia posłuchac???


Pozdrawiam serdecznie
  
 
ale po wlaczeniu ACC wszystko gra?
czy to w trybie akcesoriow sie dzieje?
jesli chcesz miec wlaczania radia niezaleznie od kluczyka, musisz przekombinowac wtyczke iso od zasilania.
  
 
Tryb Econo włącza się samoczynnie po pewnym czasie podczas położenia kluczyka w trybie akcesoria (wyłączony zapłon, włączone urządzenia) Aby wyjśćz tego trybu nie wystarczy włączyć zapłon, trzeba jeszcze uruchomić silnik :|

Zastanawiam się czemu to ma służyć.... ?
  
 
To jest w większości samochodów !!! Jest to zabezpieczenie, żeby nie zostawić włączonego np radia na noc.
  
 
Nie do konca sie zgadzam - radio nie działa dłużej niż 30 sekund po wyjęciu kluczyka..... A raczej nikt na noc kluczyka nie zostawia w samochodzie
Po to wg mnie jest położenie kluczyka "akcesoria", żeby można było z niego normalnie korzystac, np posłuchac radia czy naładować komórke.
Wiec jak dla mnie ten tryb econo jest niepotrzebny, wręcz przeszkadza....
  
 
Tak czasem przeszkadza ale to takie niby zabezpieczenie m. in. przed rozładowaniem akumulatora gdy silnik nie pracuje a radio chodzi.
Często nawet samo radio ma opcję wyłączania się po jakimś czasie gdy silnik nie pracuje.